Diskuze

Úvodní sprint sezony vyhrál Johannes Bö. Krčmář byl šestnáctý

Od úvodních mezičasů nabíral ztrátu, nepomohla mu ani čistá střelba. Michal Krčmář doplatil na pomalý běh a v úvodním sprintu sezony skončil na šestnáctém místě. Z vítězství se v Östersundu radoval norský biatlonista Johannes Thingnes Bö, druhý skončil jeho bratr Tarjei.
MP

K tomu údajnému zpomalení Štvrteckého. Dnes Kuba 31. course time, ztráta na nejrychlejšího + 1:11,7

Holmenkollen: 59., +1:44,7

Takže jako je zde obvykle, taková dojmologie bez ohledu na fakta.

17 0
možnosti
PH

No jo, nic nového, zase se tu objevilo spoustu "trenérů", kteří si ani nedokáží vyhledat fakta...:-/

3 0
možnosti
JP

J96a64n 53P56i17t16a71k

1. 12. 2019 14:35

3 na bodech? Uspech! Nastartujte kamion, namazte pastiky a jedeme dal.

LH

celkem solidní začátek, 4 kluci na bodech. Jen tak dál...

3 0
možnosti
FS

F63i64l30i79p 42S13m34o49l51a

1. 12. 2019 14:22

"Odborníci" v diskusi přišli hodnotit stav českých závodníků podle jednoho odjetého závodu s celkem špatnýma podmínkama na střelnici. Upřímně, Krčmář do dvacítky je dobrý, stejně jako Václavík, který po dlouhé době zajel slušný výsledek, Štvrtecký, který byl poprvé na bodech v SP (je mu dvacet, kariéru má ještě před sebou). Po Šlesingrovi v 36 letech asi nemůžeme čekat nic světoborného. Jediný, kdo zklamal, byl snad Moravec, tomu to v posledních letech taky už moc nejezdí. Není potřeba je hodnotit podle jednoho závodu, může se ještě leccos změnit. Krčmář v nic moc sezoně dokázal udělat stříbrnou olympijskou medaili a Moravec stříbro na MS.

VM

Když bychom se podívali pouze na pořadí, tak to není tragedie. Když se ale na to podíváme podrobně, tak je to horší.

Moravec vybouchl. Je známý tím, že se dokáže připravit na vrchol sezony, tak uvidímě.

U Šlesingera mám pocit, že jede tak trochu za zásluhy. Dnes se mu závod povedl. Nicméně skončit s 0 takhle vzadu je vlastně špatné. Běh nejspíše asi moc nezlepší a tak jen občas sebere nějakých těch pár bodů.

Václavík se po zdravotních komplikacích a špatné sezone zajel slušně. Pamatujeme si u něj lepší běžecké časy, ale u něj je super, že dokázal dobře zastřílet a běh snad přijde.

Štvrtecký super střelba, mrzí mě ta běžecká stagnace, spíš lehké zhoršení.

Běžecké zhoršení jsme už loni pozorovali u Krčmáře, letos se bohužel potvrdilo. Michal je v nejlepších letech a nějak nedokáže potvrdit co pár let zpátky dokázal zajet.

Střelecké časy jsou mizérie. Nedokážu posoudit jestli našei měli jen smůlu na podmínky, nebo prostě střílí pomalu. Bojím se ale, že jde o druhou variantu.

1 2
možnosti
FS

F95i42l63i23p 95S20m59o27l65a

1. 12. 2019 14:11

Dneska celkem foukalo, dlouho tam stáli i někteří další. Podle dnešního závodu se střelecká forma moc hodnotit nedá.

4 0
možnosti
ZB

Běh Krčmář 29. Stvrtecký 31. Václavík 51. Moravec 52. Slesinger až 88. takže ještě, že střelba byla alespoň na dnešní podmínky velmi přesná.

0 0
možnosti
ZB

Rychlost střelby dost mizerná. Nejrychlejší z našich Václavík až 61. Slesinger 77. Moravec 101. Štvrtecký 106 a Krčmář 107. z 108. závodníků.

0 0
možnosti
VM

Statistické zajímavosti. Naši nejrychlejší střelbu měl Václavík. Měl 61. čas z 108. Nejlepší náš běžec Krčmář 29. čas.

Podle časů mezi jednotlivýma sektorama bych si díky tomu, že sektor od posledního mezičasu ke střelnici(cíli) vede z kopce, troufl odhadnout, že vy lyžích problém nebyl. Spíše naopak byly kvalitně připraveny.

2 0
možnosti
FN

Ty běžecké časy se hodně zlepšily tím posledním kolem. To bych řekl že asi byla taktika, rozjet to na jistotu a hlídat si střelby. Protože aby tři závodníci, kteří jsou jinak typologicky dost různí, jeli praktické stejná tempa včetně závěrečného vystupňování...

4 0
možnosti

Zkušení fanoušci, kteří před 5 lety ani nevěděli, že biatlon existuje, přišli říct svůj odborný názor, jak je všechno špatné.

Běh byl špatný, to je pravda, ale jinak 4 Češi na bodech. Krčmářovo 16. místo je slušné, stejně tak Václavíkovo 26. místo. Bouškovi bude 37 let, takže asi nemůžeme očekávat, že bude konkurovat během mnohem mladším, ale střelba čistá a to se počítá.

21 0
možnosti
FN

Boušek už samozřejmě může bodovat jen s čistou střelbou, je to totéž co byl loni třeba D. Mesotitsch. Veterán na konci kariéry, který se může hodit třeba na první úsek štafety, kde se dá hodně jet v háku a je to hlavně o tom dobře založit střelecky. Jinak v individuálních závodech už běžecky pochopitelně nebude stačit, nikdo nemládne.