Michal Krčmář na trati sprintu v Novém Městě na Moravě.

Michal Krčmář na trati sprintu v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Slavík/Český biatlon

Češi ve sprintu v Novém Městě propadli, zvítězil Francouz Desthieux

• 94
Velmi nevydařený závod předvedli čeští biatlonisté ve sprintu v Novém Městě na Moravě. Nejlepším z domácích reprezentantů byl Michal Krčmář, který po trápení na trati skončil 39. Z premiérového vítězství v kariéře se radoval Francouz Simon Desthieux.

Největší naděje domácího týmu vstoupily do sprintu v Novém Městě s nezvykle vysokými čísly: Michal Krčmář měl 91, Ondřej Moravec 95.

ONLINE

Reportáž ze závodu

Čechům tyto startovní pozice nesvědčily.

Krčmář se soužil především na běžkách, na trati zaznamenal až 32. čas, už při nájezdu na první střelbu zaostával za čelem závodu o 25 vteřin. V součtu se dvěma trestnými koly se český reprezentant umístil na 39. pozici se ztrátou minuty a půl.

„Rozhodla střelnice. Dát jedna plus jedna ve sprintu je moc, pokud chcete jet o desítku. Tam je hlavní příčina,“ zhodnotil Krčmář pro ČT.

Jedenáctý muž ze sprintu na nedávném mistrovství světa v Pokljuce tak nenavázal na povedené představení na slovinském šampionátu, ani na páteční štafetu v Novém Městě, v níž po prvním úseku předával jako třetí.

Zbylí Češi ve sprintu nebodovali.

Adam Václavík při sprintu v Novém Městě na Moravě

Se stejnou střeleckou bilancí dvou chyb absolvoval závod i Moravec, který se v cíli našel na 47. příčce. Ani jemu se na lyžích nedařilo, ve výsledném čase byl ještě o 11 sekund pomalejší než Krčmář.

Mezi ostřílenější kolegy se vklínil na 45. místě Jakub Štvrtecký, jenž také dvakrát chyboval. Adam Václavík netrefil čtyři terče a skončil 80., Milan Žemlička po třech trestných kolech obsadil 88. pozici.

Biatlonová soutěž! Získejte zimní bundu zdarma!

Biatlonistka Jessica Jislová

Souboj o přední příčky byl velmi vyrovnaný.

První tři závodníci na střelnici ani jednou nechybovali a v cíli se seřadili v těsném rozestupu čtyř vteřin.

Premiérové vítězství v závodě Světového poháru v kariéře ukořistil Francouz Simon Desthieux, který o dvě vteřiny předstihl Švéda Sebastiana Samuelssona. Další dvě sekundy ztratil třetí Němec Arnd Peiffer.

Jen dvě desetiny dělili čtvrtého Nora Sturlu Holma Lägreida a jeho krajana Tarjeie Bö, lídr celkového pořadí SP Johannes Bö skončil po třech zaváháních na střelnici jedenáctý s odstupem 38 vteřin.

Biatlonisté se ve Vysočina Areně znovu představí v neděli od 16:00, kdy je na programu stíhací závod. Z českých reprezentantů se v něm představí Krčmář, Štvrtecký a Moravec.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Sprint mužů (10 km):

1. Desthieux (Fr.) 22:58,0 min. (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -2,4 (0), 3. Peiffer (Něm.) -4,4 (0), 4. Laegreid -10,4 (1), 5. T. Bö (oba Nor.) -10,6 (1), 6. Doll (Něm.) -14,5 (1), 7. Fillon Maillet -26,9 (2), 8. Jacquelin (oba Fr.) -29,9 (1), 9. Fak (Slovin.) -32,8 (0), 10. Latypov (Rus.) -37,2 (1), ...39. Krčmář -1:30,6 (2), 45. Štvrtecký -1:36,8 (2), 47. Moravec -1:41,9 (2), 80. Václavík -2:39,6 (4), 88. Žemlička (všichni ČR) -2:53,6 (3)

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. J. T. Bö (Nor.) 901, 2. Laegreid 882, 3. Dale (Nor.) 743, 4. Fillon Maillet 714, 5. T. Bö 703, 6. Samuelsson 671, ...23. Krčmář 244, 36. Moravec 147, 72. Žemlička 17, 82. Krupčík (ČR) 7, 84. Štvrtecký 6

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)