Sprint žen na 7,5 kilometru - SP v biatlonu v Ruhpoldingu

Závod komentuje Vojtěch Jurák

Sprint žen na 7,5 kilometru

Z dnešního ženského sprintu je to všechno. Děkujeme vám za pozornost.

Pro další podrobnosti o závodech v Ruhpoldingu i Světovém poháru jako takovém sledujte naše zpravodajství na iDNES.cz.

99. Tereza Voborníková (3, +4:33,5)

První závod Světového poháru v Ruhpoldingu je za námi. Základním předpokladem k úspěchu dnes byla výborná střelba – devět z prvních patnácti závodnic zastřílelo bez chyby, zbylých šest biatlonistek minulo pouze jednou. Češkám se sprint nepovedl, kromě Lucie Charvátové skončily  všechny závodnice ve výsledkové listině velmi hluboko.

Poslední biatlonistka doběhla do cíle. Ženský sprint v Ruhpoldingu právě skončil.

Tereza Voborníková je v cíli zatím na 90. pozici.

Švédka Skottheimová nakonec dobíhá na 13. pozici. Celkově se Švédkám dnešní sprint vydařil – na prvních třinácti místech mají celkem čtyři závodnice.

Švédka Skottheimová, která startovala s číslem 96, jede skvělý závod. Po druhé střelbě držela průběžné 6. místo, v cíli si zřejmě o několik pozic pohorší.

Na trati je v tuto chvíli ještě dvacet biatlonistek.

V Ruhpoldingu dnes panují velmi dobré podmínky a na výsledcích je to znát. Prvních pět závodnic v cíli a celkově šest z prvních deseti dnes zastřílelo bez chyby. Zbylé čtyři biatlonistky v první desítce minuly pouze jeden terč.

Tereza Voborníková na druhé střelbě dvakrát chybovala. České biatlonistky mají dnes na střelnici hotovo.

Švédka Magnussonová doběhla na 12. místě a odsouvá Lucii Charvátovou o další příčku níže. Češka je v tuto chvíli na 14. pozici.

Běloruska Solová udržela průběžné 4. místo a do cíle dobíhá s přibližně o vteřinu rychlejším časem než Slovenka Fialková.

Jessica Jislová doběhla do cíle na průběžné 62. pozici.

Běloruska Solová dvakrát zastřílela bez chyby a střelnici opouští na průběžném 4. místě. Její výkon je zatím zřejmě největším překvapením dnešního sprintu.

Tereza Voborníková minula na první střelbě jeden terč.

Jessica Jislová minula na druhé střelecké zastávce jeden terč, celkem tedy dnes chybovala dvakrát.

Němka Hinzová doběhla do cíle na průběžném 7. místě a je dnes zatím nejlepší domácí závodnicí.

Jessica Jislová bude brzy střílet podruhé.

Na trať mezitím vběhla poslední Češka, kterou je Tereza Voborníková.

Lucie Charvátová doběhla do cíle na průběžné 11. příčce.

Na čele výsledkové listiny se zatím nic nezměnilo. Za Norkou Eckhoffovou jsou seřazeny Švédka Öbergová, Italka Wiererová a Slovenka Fialková. Všechny čtyři biatlonistky zastřílely čistě.

Jessica Jislová na první střelbě jednou minula terč.

Němka Herrmannová i přes tři chyby na střelnici dobíhá do cíle na průběžné 12. pozici.

Markéta Davidová doběhla do cíle a na dnešní závod zřejmě nebude vzpomínat příliš v dobrém. V tuto chvíli je na 34. pozici.

Lucie Charvátová na druhé střelbě jednou minula. Celkem tedy dnes trefila devět terčů z deseti.

Wiererová doběhla do cíle na průběžném třetím místě, za Norkou Eckhoffovou zaostala o téměř 37 vteřin.

Třetí Češka v akci. V tuto chvíli startuje Jessica Jislová.

Markéta Davidová i na druhé střelbě dvakrát minula, celkem tedy dnes nastřádala čtyři chyby.

Lucie Charvátová zastřílela čistě.

Lucie Charvátová se pomalu blíží k první střelecké položce.

Italka Wiererová zvládla bez chyby i druhou střeleckou položku.

Němka Herrmannová na první střelbě jednou minula.

Norka Eckhoffová je v cíli o více než 51 vteřin rychleji než Slovenka Fialková a jde na průběžné první místo.

Lucie Charvátová je druhou českou biatlonistkou na trati.

Markéta Davidová první střelbu příliš nezvládla, minula dva terče.