Reportáž skončila 13. 12. 2019 15:53

Sprint mužů na 10 kilometrů - SP v biatlonu v Hochfilzenu

Závod komentuje Vojtěch Jurák.

Johannes Bö zastřílel na první zastávce čistě a drží se na průběžném prvním místě.

Do sprintu nyní startuje Nor Tarjei Bö.

Český biatlonista

Michal Šlesingr se pomalu blíží k první střelecké položce.

Němec Erik Lesser a Slovinec Klemen Bauer jsou prvními biatlonisty, kteří dnes zastříleli na první zastávce bez chyby.

První střelba se Adamu Václavíkovi vůbec nepovedla - minul celkem třikrát, čekají ho tedy tři trestná kola.

A jako další v pořadí startuje Michal Šlesingr.

Norský biatlonista Johannes Bö vybíhá na trať.

Úvodní kilometr má v tuto chvíli již za sebou první z Rakušanů Julian Eberhard.

Na start se pomalu připravuje vítěz předchozího sprintu a prvního sprintu v sezoně - Nor Johannes Bö.

Na trati už je také první český závodník, kterým je Adam Václavík.

Bělorus Anton Smolski vyběhl na trať, sprint můžů právě začal.

V Hochfilzenu v tuto chvíli hustě sněží, podmínky na trati by se tak mohly během závodu měnit.

Ve sprintu žen, který byl prvním závodem dnešního programu, se z českých biatlonistek nejvíce dařilo Lucii Charvátové, která obsadila 6. místo. Vyhrála Italka Dorothea Wiererová. Podaří se podobný výsledek i mužům?

Výborná Charvátová končí šestá. Davidová upadla, vyhrála Wiererová

přečíst článek

V Östersundu vyhrál sprint Nor Johannes Bö. Z Čechů se nejlépe dařilo Michalu Krčmářovi, který obsadil 16. místo. Mezi prvních čtyřicet se pak vešli další tři čeští biatlonisté – Adam Václavík (26. místo), Michal Šlesingr (36.) a Jakub Štvrtecký (39.). Naopak Ondřeji Moravcovi se závod příliš nevydařil, skončil až na 84. příčce.

Na startovní listině je zapsáno 111 závodníků a mezi nimi i pět Čechů:

Adam Václavík (číslo 2)
Michal Šlesingr (18)
Ondřej Moravec (75)
Michal Krčmář (77)
Jakub Štvrtecký (86)

Na prvních třech místech žebříčku jsou v tuto chvíli Francouz Martin Fourcade (dnes s číslem 78) a Norové Tarjei Bö (35) a Johannes Bö (17).

Popis závodu – biatlonisté do sprintu startují v 30vteřinových intervalech. Na deseti kilometrech je čekají dvě střelecké položky: nejprve vleže, poté vestoje. Chyba na střelnici znamená 150 metrů navíc na trestném kole.

Dobrý den všem fanouškům biatlonu. Světový pohár se přesunul do rakouského Hochfilzenu, kde napíše o víkendu svůj druhý díl. Dnes jsou na programu ženský sprint, který začíná v 11:30, a mužský sprint – ten startuje ve 14:20 a sledovat jej můžete v tomto online přenosu.