Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. října 2022 František
Reportáž skončila 7. 2. 2015 13:49

SP v biatlonu v Novém Městě: Sprint žen

Sprint žen v Novém Městě na Moravě komentuje Michal Miškovský

Sprint žen v Novém Městě na Moravě na 7,5 kilometru
Z on-line reportáže ze sprintu žen je to vše, díky za pozornost. Od 15.30 hodin vám na iDNES.cz podrobně přineseme také průběh mužského sprintu.
Poprvé v kariéře ve Světovém poháru stojí na nejvyšším stupni Němka Dahlmeierová, po pravici jí doplňuje krajanka Hildebrandová. A pochopitelně největší ohlas fanoušků pro Veroniku Vítkovou, třetí nejrychlejší sprinterku.
Nejlepších šest závodnic kráčí na závěrečný ceremoniál.
Konečné pořadí v cíli: 1. Dahlmeierová, 2. Hildebrandová +1.0, 3. Vítková +13.9, 20. Soukalová +1:02.8, 23. Puskarčíková +1:07.5, 44. Landová +2:01.4, 48. Tomešová +2:11.1.
Česká biatlonistka Třetí místo Vítkové je jisté, žádná ze zbývajících závodnic už ji zdaleka nemůže ohrozit. Další skvělý výsledek po včerejším stříbru ze smíšené štafety.
Průběžné pořadí v cíli: 1. Dahlmeierová, 2. Hildebrandová +1.0, 3. Vítková +13.9, 18. Soukalová +1:02.8, 21. Puskarčíková +1:07.5, 39. Landová +2:01.4, 43. Tomešová +2:11.1. S pořadím - především v druhé polovině - ještě může zahýbat přibližně dvacet závodnic na trati.
Česká biatlonistka „Mrzí mě poslední rána, ale jinak jsem předvedla to, na co momentálně mám. Nemůžu být naštvaná,“ řekla Gabriela Soukalová v rozhovoru pro Českou televizi. S jednou minelou je v cíli na průběžném děleném sedmnáctém místě, ve stejném čase dokončila sprint i Finka Laukkanenová.
Česká biatlonistka Na trati je ještě přibližně čtyřicet závodnic, ale většinou jde o biatlonistky druhého sledu a třetí příčku Vítkové žádná z nich svým výkonem neohrožuje.
Česká biatlonistka Česká radost na tribunách. Tomešová byla vestoje bezchybná. Bojuje kolem třicáté příčky.
Ne, Domračevová to nestihla! Běloruska do cíle dorazila 6,1 vteřiny za Vítkovou, která tak stále drží brozovou příčku.
Domračevová se blíží do cílového prostoru, v závěrečných 500 metrech by musela stáhnout sedm vteřin.
Běloruska zdolala dalších 700 metrů, stále zrácí na Vítkovou 8,1 vteřiny. Zbývá 800 metrů.
Pozor, Domračevová to nevzdává! Ve třetím kole jede velmi rychle a 1,5 kilometru před cílem stáhla manko na Vítkovou na 8,6 vteřiny.
Česká biatlonistka Puskarčíková na trati chybovala jednou a v cíli se zařadila na průběžné sedmnácté místo. Velmi slušný výkon.
Domračevová vestoje udělala jednu chybu jako na předchozí položce. Vítkovou určitě neohrozí, před třetím kolem ztrácí na Češku přes dvacet vteřin.
Česká biatlonistka Tomešová na první střelecké položce vleže udělala jednu chybu.
Ukrajinka Semerenková nakonec neohrozila aktuální bronzové místo Vítkové. V posledním kole byla pomalejší a v cíli jí patří průběžná pátá příčka.
Česká biatlonistka Soukalová v cíli. Na Dahlmeierovou ztratila 62 vteřin, prozatím je desátá.
Němky dnes řádí! Hildebrandovou v cíli pokořila její krajanka Dahlmeierová přesně o vteřinu. Vítková padá na průběžné třetí místo.
Česká biatlonistka „Jsem zklamaná ze své první rány jako včera. Byla uspěchaná,“ řekla Veronika Vítková v rozhovoru pro Českou televizi. „Na trati to nebylo jednoduché, ale diváci nás skvěle hnali dopředu.“
Česká biatlonistka V cíli už je také Landová. Na střelnici udělala dohromady tři chyby a dorazila s dvouminutovou ztrátou na prozatím vedoucí Hildebrandovou.
Česká biatlonistka Vítková dnes nevyhraje. Němka Hildebrandová dorazila do cíle s náskokem 12,9 vteřiny před Češkou.
Běloruská favoritka Domračevová začala na střelnici nepřesně, pak čtyřikrát mířila přesně.
Postavení Vítkové bude ohrožovat Ukrajinka Valja Semerenková. Při odjezdu z druhé položky ztrácela na Češku necelou vteřinu.
Česká biatlonistka Jedna chyba pro Soukalovou vestoje. Domácí reprezentantka měla prodlevu před poslední ránou a minula.
Česká biatlonistka Fanoušci v cílovém prostoru vítají Vítkovou! Češka prozatím vede, favoritky však do cíle teprve dorazí.
Finka Mäkäräinenová po jedné chybě vleže minula také dvakrát vestoje a na stupně vítězů to v jejím případě nevypadá.
Česká biatlonistka Jedna chyba. Puskarčíková si po první položce přidá 150 metrů.
Pozor! O pódium se hlásí Němka Hildebrandová! Obě střelby zvládla bezchybně a při odjezdu ze druhé položky měla na Vítkovou k dobru 15,8 vteřiny.