Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

SP v biatlonu v Soldier Hollow: sprint mužů na 10 kilometrů

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký a pohodový víkend. Zítra jsou na programu stíhací závody. V 18.05 poběží ženy, ve 22.05 muži. Obě souteže budete moci sledovat rovněž prostřednictvím našich online reportáží.

Online přenos končí, Vy se už však můžete pomalu začíst do zpravodajství.

Větrná loterie pro Christiansena. Šlesingr byl ve sprintu devatenáctý

přečíst článek
Český biatlonista

Konečné umístění českých závodníků: 19. Michal Šlesingr, 26. Michal Krčmář, 67. Tomáš Krupčík.

Konečné pořadí závodu: 1. Christiansen (Nor.), 2. Desthiuex (Fra.), 3. Rees (Něm.), 4. Lessser (Něm.), 5. Johannes T. Bö (Nor.), 6. Fillon Maillet (Fra.), 7. Hofer (Ita.), 8. Weger (Švýc.), 9. Guigonnat (Fra.), 10. Dale (Nor).

Cílem projel poslední biatlonista. Závod končí!

Český biatlonista

Rus Šopin projel cílovou páskou na 53. místě, což je poměrně špatná zpráva pro české fanoušky. Krupčík se totiž propadl na 61. příčku, která znamená, že se český reprezentant nepodívá do stíhacího závodu.

Na trati zbývá ještě 10 biatlonistů. Pořadí na čele se ale měnit nebude.

Rees to zvládl, je třetí! Během posledního kilometru najel na svého krajana Lessera čtyři sekundy a odsunul ho na čtvrté místo. Životní výsledek pro Reese.

Rees si na mezičasech čtvrté místo stále drží. Navíc má naději i na medaili. Na třetího Lessera má ztrátu pouze 3 vteřiny.

Český biatlonista

Jeho krajan Nawrath dorazil do cíle na 11. místě. Odsunul tedy Šlesingra na 17. příčku.

Na dobrý výsledek ma zaděláno také Němec Rees, který odjíždí ze druhé střelby na čtvrtém místě. V posledním kole však bude muset hodně přidat, protože závodníci na prvních pěti pozicích jeli ve vysokém tempu.

Nor L´abee-Lund projíždí cílem na 17. místě, tedy jednu příčku za Šlesingrem. Na českého závodníka ztratil necelou jednu vteřinu.

Poslední závodník ze startovní listiny Francouz Claude má za sebou úvodní střelbu. A mladý Francouz celkem obstál. Ani jednou nechyboval a zatím je 9.

Český biatlonista

Krčmář se mezitím propadl na 21. příčku, Krupčík je 43.

Český biatlonista

Šlesingr dnes bude nejlepším českým závodníkem. V posledním kole ještě vylepšil 18. pozici ze „stojky“ o dvě místa, a tudíž finišoval na 16. příčce.

J. Bö vylepšil svou pozici po chybách na závěrečné střelbě a dojel čtvrtý.

Na druhém místě je tak Francouz Desthieux, který zajel skvěle poslední kolo.

Ani jednou nechyboval také Němec Lesser, který však neudržel druhou pozici z poslední střelby. Lesser projel cílem na třetím místě s odstupem 23 vteřin na Nora.

Ale pojďme se věnovat boji o první místo. Tam se totiž pořadí hodně měnilo. Nor Christiansen díky čisté střelbě dojel na zatím vedoucí pozici.

Český biatlonista

Šlesingr chyboval na „stojce“ jednou a prozatím mu patří 18. pozice.

Český biatlonista

Krčmář nenavázal na čistou úvodní střelbu a při druhé položce chyboval dvakrát. Český reprezentant už je v cíli. Zatím je z toho 15. místo s odstupem 1 minuty a 31 vteřin.

První tři příčky však francouzskému týmu nevydržely dlouho, jelikož Ital Hofer dorazil do cíle na zatím bronzové pozici.

Na druhém místě finišoval Francouz Fillon-Maillet, který se tak vtěsnal mezi dvojici svých krajanů - Desthieuxa (první místo) a Guigonnata (třetí místo).

Na první místo se po druhé střelbě dostal Nor Christiansen, který ani jednou nechyboval. O pět vteřin za ním jede Němec Lesser, který byl dnes rovněž bezchybný.

Český biatlonista

Tomáš Krupčík projíždí cílem na 18. místě, tedy zatím poslední příčce.

J. Bö si vybral na druhé střelbě špatné podmínky. Nor za větrného poryvu čtyřikrát minul a propadl se na osmou pozici. Ztráta na prvního je 47 sekund.

Český biatlonista

Šlesingr na úvodní „ležce“ bezchybný! Odjíždí na 18. místě s odstupem 47 vteřin na Böa.

Nor J. Bö navyšuje svůj náskok, na metě 5,5 kilometru vede o 37 sekund před Němcem Dollem. Jak zvládne druhou střelbu?

Český biatlonista

Šlesingr běží na druhém mezičase na 34. místě. Na čelo ztrácí 30 vteřin.

Cílem závodu už projeli čtyři biatlonisté. Na prvním místě je Francouz Desthieux, druhý je Němec Doll, třetí Rus Garaničev.

Český biatlonista

Krupčík musel na druhé střelbě znovu na dvě trestná kola. Český reprezentant je na 15. místě s odstupem 2 minut na vedoucího Desthieuxa.

Na šesté místo ho odsunul fenomén letošní sezony - Johannes Bö. Ten ani jednou neminul vyznačené pole a odjížděl na prvním místě. Náskok na vedoucího Němce Dolla činil 16 vteřin.

Český biatlonista

Krčmář se na úvodních mezičasech držel na úrovni 20. místa. Při první střelbě však ani jednou nechyboval a posunul se na pátou pozici.

Doll zatím vládl na všech mezičasech, jenže druhá položka se mu vůbec navydařila. Němec chyboval třikrát a třetí příčka mu patřila i po odjezdu ze střelnice. První místo nyní drží Francouz Desthieux.

Rus Loginov zastřílel úvodní položku čistě. Dostal se na druhé místo za Dolla. Na němce zatím ztrácí 14,9 vteřiny.

Strašidelnou střelbu má za sebou Rakušan Eberhard, jenž musel obkroužit trestný okruh celkem pětkrát. Je tedy zatím suveréně poslední. Na čelo má odstup téměř 2,5 minuty.

Český biatlonista

Český reprezentant chyboval na první položce dvakrát. Při odjezdu mu patřilo 13. místo s odstupem jedné minuty a šestnácti vteřin.

Český biatlonista

Krupčík se na druhém mezičase lehce propadl. Aktuálně mu patří deváté místo s odstupem 14 vteřin na vedoucího Němce Dolla.

Na druhé místo se po úvodní střelecké položce dostal Nor Dale. Čtvrtý je s odstupem bez mála 30 vteřin Francouz Desthieux, který jednou chyboval. Jednu chybu zaznamenal také Němec Kühn, ten je nyní pátý.

Najdete na iDNES.cz