Vytrvalostní závod 15 km
Česká reprezentantka Vítková se dostala na stupně vítězů pojedenácté v sezoně. Pětkrát se štafetou, pošesté sama.
Česká reprezentantka Na trati už jsou převážně jen závodnice druhého sledu. Na stupních vítězů, tedy i skvělé třetí příčce Vítkové, se nic měnit nebude.
Němka Dahlmeierová zvládla poslední kolo bez problémů, udržela si 23vteřinový náskok na Hojniszovou a končí na čtvrtém místě. Soukalová padá na devátou příčku.
Česká reprezentantka Vytrvalostní závod už má za sebou i Tomešová, prozatím se zařadila na 27. místo, v českých duelech porazila Puskarčíkovou i Landovou.
Česká reprezentantka V cíli už jsou také Puskarčíková na 29. příčce a Landová čtyři místa za krajankou. S těmito umístěními se však samozřejmě ještě bude hýbat v závislosti na dalších závodnicích, které jsou ještě na trati.
Hojniszová se však na čtvrtém místě zřejmě dlouho neudrží. 1 900 metrů před cílem má na ni Němka Dahlmeierová k dobru téměř 20 vteřin.
Česká reprezentantka Do cíle dorazila Polka Hojniszová na čtvrté příčce a odsunula Soukalovou na osmé místo. Na bronzové příčce Vítkové se nic nemění.
Česká reprezentantka Tomešová na poslední položce přidala jednu trestnou minutu a dohromady chybovala třikrát. Ale i tak bojuje o třicítku.
Česká reprezentantka Jak si vedou další Češky? Puskarčíková nasbírala dohromady tři trestné minuty, Landová o jednu víc, Tomešovou ještě čeká poslední položka, zatím chybovala dvakrát.
Česká reprezentantka Soukalové v cíli patří průběžné sedmé místo. Další vynikající český výsledek.
Česká reprezentantka Domračevová nakonec porazila Vítkovou o 2,6 vteřiny. Běloruska je druhá, Vítková třetí. Na tomto pořadí už se zřejmě nic měnit nemělo. Češka absolvovala skvělý závod.
Běloruska Domračevová se blíží do cíle. Na posledním mezičase měla tři vteřiny k dobru na Vítkovou.
Česká reprezentantka Puskarčíková vylepšila dojem z prvních dvou položek, kde udělala dohromady tři chyby. Na dalších dvou už byla stoprocentní.
1 600 metrů před cílem už je Domračevová před Vítkovou o 1,7 vteřiny.
Česká reprezentantka Vítková už je v cíli, pochopitelně jí patří průběžné druhé místo. Teď je to na Domračevové, zda Češku odsune na bronz.
Česká reprezentantka Závěr se blíží a zdá se, že silnější v něm bude Domračevová. 1 900 metrů před cílem ztrácí na Vítkovou už jen vteřinu a půl.
Česká reprezentantka Zatímco se schyluje k běžeckému souboji mezi Vítkovou a Domračevovou, do cíle už dorazila Soukalová. Zatím je průběžně třetí a neměla by se propadnout z elitní desítky. Velmi kvalitní výkon!
A zase zpět na čtvrtou položku, odkud přichází z českého pohledu důležitý údaj: Domračevová nechybovala a ze střelnice odjíždí s 10vteřinovou ztrátou na druhou Vítkovou.
Česká reprezentantka Rychlé ohlédnutí na třetí položku: Puskarčíková ji zvládla čistě.
Domračevovou čeká poslední položka za malou chvíli.
Kdo by teď mohl ohrozit druhé místo Vítkové? Vypadá to, že zřejmě jen Běloruska Domračevová, ale k tomu potřebuje zvládnout poslední položku a ještě přidat rychlý běh.
Finka Mäkäräinenová už je v cíli. Dnes ji téměř jistě nikdo o vítězství nepřipraví.
Česká reprezentantka Průběžné pořadí po poslední střelbě zatím vypadá z českého pohledu parádně: 1. Mäkäräinenová, 2. Vítková +58.5, 3. Soukalová +3:17.3.
Česká reprezentantka Fantastický výkon české reprezentantky! Z dvaceti střel ani jednou nechybovala a jede o pódium!
Česká reprezentantka Naposledy jde střílet i Vítková!
Česká reprezentantka A rychle na poslední položku: Soukalová vynahrazuje pomalejší běh velmi dobrou střelbou, při čtvrté položce vestoje nechybovala a dohromady ve vytrvalostním závodě přičetla jen jednu trestnou minutu. Bude atakovat první desítku pořadí!
Zpět na třetí položku: tam už má svou zastávku za sebou Běloruska Domračevová. Chybu neudělala, pokračuje s jednou trestnou minutou z první položky a řadí se na průběžné třetí místo, 23 vteřin za Vítkovou.
Česká reprezentantka Poprvé už střílela Tomešová, vyčistila pět terčů a pokračuje při odjezdu z úvodní položky na 21. místě.
Česká reprezentantka Puskarčíková na druhé položce dvakrát chybovala.
Mäkäräinenová si jede pro vítězství! I počtvrté zastřílela čistě. Skvělý výkon finské biatlonistky.
Česká reprezentantka Vítková ztrácí na vedoucí Mäkäräinenovou 48 vteřin, ale zároveň drží 18sekundový náskok před třetí Italkou Wiererovou. Dorinová-Habertová je čtvrtá.
Česká reprezentantka Vynikající Vítková! Ani na třetí střelbě nechybovala a posunula se na druhé místo, protože její přímá konkurentka Dorinová-Habertová na stejné položce udělala jednu chybu.
Na druhé položce favoritka Domračevová nechybovala, ale kvůli jedné minele z úvodu ztrácí na Finku 69 vteřin.
Česká reprezentantka Než půjde Vítková potřetí střílet, ohlédněme se na průběžné pořadí po druhé položce. Z ní odjížděla Vítková na skvělém třetím místě a o desetinu vteřiny za druhou Dorinovou-Habertovou.
Česká reprezentantka Na třetí položce už Soukalová neudržela čistý štít a jednou minula.
Vůbec se nedaří domácí naději Eckhoffové, na prvních dvou položkách nasbírala dohromady už pět trestných minut!
Česká reprezentantka Brzy bude potřetí střílet i dosud bezchybná Soukalová.
Mäkäräinenová dnes bude útočit na vítězství! I na třetí položce byla neomylná a jasně vede! Pokud poslední položku zvládne, těžko ji někdo ohrozí.
Česká reprezentantka První českou chybu udělala Puskarčíková a z první položky odjíždí s jednou trestnou minutou navíc.

Najdete na iDNES.cz