SP v biatlonu v Holmenkollenu: sprint žen na 7,5 kilometru

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. V pátek je od 16.30 na programu sprint mužů, který budete moci rovněž sledovat prostřednictvím naší online reportáže.

Online přenos končí, vy se už však můžete pomalu začíst do zpravodajství.

Poslední sprint sezony i malý glóbus pro Kuzminovou. Vítková třiadvacátá

přečíst článek
Česká biatlonistka

Konečné pořadí českých biatlonistek: 23. Veronika Vítková, 42. Markéta Davidová, 51. Eva Puskarčíková, 81. Jessica Jislová, 102. Lucie Charvátová.

Konečné pořadí: 1. Kuzminová (SR), 2. Preussová (Něm.), 3. Paulína Fialková (SR), 4. Aymonierová (Fra.), 5. Herrmannová (Něm.), 6. Röiselandová (Nor.), 7. Eckhoffová (Nor.), 8. Perssonová (Švéd.), 9. Lunderová (Kan.), 10. Högbergová (Švéd.).

Konec závodu!

Na trati zbývá poslední závodnice.

Česká biatlonistka

Jislová dorazila do cíle na 81. příčce.

Česká biatlonistka

Jislová poslední ranou minula terč, při výjezdu je 71.

Česká biatlonistka

Průběžné pořadí Češek v cíli: 23. Veronika Vítková, 38. Markéta Davidová, 46. Eva Puskarčíková, 85. Lucie Charvátová. Jessicu Jislovou ještě čeká jedna střelba.

Preussová je druhá! Cílem projela s náskokem 4 sekund na třetí P. Fialkovou.

600 metrů před cílem je už Němka druhá.

Preussová si na mezičase 5,9 kilometrů drží třetí příčku. Na první pozici Kuzminové má odstup 18 sekund, na druhou Fialkovou však jen jednu vteřinu.

Česká biatlonistka

Charvátová dorazila do cíle na 75. místě.

Česká biatlonistka

Jislová minula na první položce jednou a při výjezdu jí patří 61. místo.

Její krajanka Preussová je na tom o poznání lépe. I napodruhé vybílila všechny terče a při výjezdu ze „stojky“ je třetí. 15 vteřin za Kuzminovou.

Němka Dahlmeierová na úvod jednou minula černé pole a je zatím 40.

Česká biatlonistka

Charvátová na druhé střelbě minula znovu třikrát. Ze všech závodnic, které mají za sebou tuto střelbu, je horší jen japonská závodnice Madeaová.

Česká biatlonistka

Zatímco v cíli už je 60 biatlonistek. Některé ještě stále čekají na svůj start - třeba česká reprezentanka Jessica Jislová.

Nezvládne. Němka dokončila závod na čtvrtém místě. 4 vteřiny za medailí.

Herrmannová stahuje svoji ztrátu z předešlé střelby - 600 metrů před cílem má na třetí místo, které drží Aymonierová, odstup pět vteřin. Zvládne to?

Česká biatlonistka

Charvátová na první střelbě minula třikrát a je zatím 76.

Česká biatlonistka

A jak si zatím vedou české reprezentantky v cíli? Veronika Vítková je na průběžném 17. místě, Markéta Davidová je 24. Závod dokončila také Eva Puskarčíková, která zaujmula 31. pozici.

Němka Herrmannová minula na druhé položce jednou (celkově dvakrát) a odjížděla na 13. příčce se ztrátou 42 sekund na první Kuzminovou.

Švédka Högbergová neudržela průběžnou třetí pozici z poslední střelby a sprint dokončila na sedmém místě.

Francouzka Aymonierová projela cílem na třetím místě!

Česká biatlonistka

Čistý závod bude mít také Puskarčíková, která však dnes běžecky nestačí. Z 50 závodnic, které mají za sebou druhou střelbu, je až na 31. příčce.

A kdo by ještě mohl zamíchat tímto pořadím? Třeba Švédka Högbergová, která napodruhé vybílila všechny terče a při výjezdu je na třetím místě se ztrátou 16 sekund na čelo.

Norka Röiselandová odsunula svou krajanku Eckhoffovou na čtvrté místo. Průběžné pořadí na stupních vítězek je následovné: 1. Kuzminová, 2. P. Fialková, 3. Röiselandová.

Velmi dobře zatřílela Francouzka Aymonierová, která ani na druhé položce neminula. Odjížděla na sedmém místě se ztrátou 32 sekund na Kuzminovou.

Česká biatlonistka

Ale pojďme zpět na první střelbu. Tu totiž absolvovala Puskarčíková. Ani jednou neminula, střílela však velmi pomalu. Při výjezdu je 39. s odstupem 1 minuty a 8 sekund na čelo.

Na čtvrtém místě finišovala Švédka Perssonová, její krajanka Öbergová dorazila do cíle na 8. příčce.

Česká biatlonistka

Vítkové patří v cíli prozatímní 7. pozice, na první Slovenku ztratila 1 minutu a 21 sekund. Davidová je zatím 10., se ztrátou 1 minuty a 52 vteřin.

Kuzminová jde i s jednou chybou v závodě na první místo. Náskok na druhou P. Fialkovou činí 25 sekund. Na třetí Eckhoffovou pak 42 vteřin.

Paulína Fialková projela cílem na prvním místě a vystřídala Norku Eckhoffovou v čele. Vedení jí však dlouho nevydrží - na závěrečnou rovinku totiž najíždí její krajanka Kuzminová.

Česká biatlonistka

600metrů před cílem jede s velkým náskokem Slovenka Kuzminová. Na stejném mezičase byla Vítková na šestém místě, Davidová pak 9.

První střelba se vůbec nevydařila Italce Vittozziové, jež musela na tři trestná kola. Ze 33 závodnic, které absolvovaly tuto položku, je až na 30. příčce.

Jednou chybovala na této položce Italka Wiererová, která je momentálně čtvrtá. Na vedoucí Slovenku má odstup 33 sekund.

Pořadí na čele se neustále mění. Na vedoucí pozici se po druhé položce posunula Slovenka Kuzminová, která vede o 11 vteřin předsvou krajankou Paulínou Fialkovou.

Česká biatlonistka

Davidová minula na této položce dvakrát (celkově 3x) a při výjezdu je 9.

Najdete na iDNES.cz