Sobota 14. prosince 2019, svátek má Lýdie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

SP v biatlonu v Canmore: vytrvalostní závod žen na 12,5 kilometru.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

Online přenos končí, Vy se už však můžete začíst do zpravodajství.

Česká biatlonová paráda v Kanadě. Davidová zazářila druhým místem

přečíst článek
Česká biatlonistka

Pořadí dalších českých biatlonistek: 33. Charvátová, 72. Vítková, 77. Puskarčíková

Pořadí závodu: 1. Eckhoffová (Nor.), 2. Davidová (ČR), 3. Vittozziová (It.), 4. Hildebrandová (Něm.), 5. Tandervoldová (Nor.), 6. Hinzová (Něm.), 7. Bescondová (Fr.), 8. Kuzminová (Slovensko), 9. Dahlmeierová (Něm.), 10. Schwaigerová (Rak.)

Závod končí!

Na trati je ještě 18 závodnic, pořadí na předních místech se však měnit nebude.

Česká biatlonistka

Charvátová finišuje na 31. příčce.

Česká biatlonistka

Veronika Vítková projíždí cílem na 62. místě. Běžecky se jí dnes hrubě nedařilo, s jednou chybou ztratila 6 minut a 51 vteřin na první Eckhoffovou.

Česká biatlonistka

Charvátová měla zaděláno na velmi pěkný výsledek, jenže poslední ránu poslala mimo černé pole. Zatím je 25., na první dvacítku ztrácí přibližně 40 vteřin.

Česká biatlonistka

Vítková na poslední položce vybílila všechny terče, v závodě tak zaznamenala jen jednu chybu. I přes to však na nejlepší výrazně ztrácí. Ze střelby odjížděla na 57. místě

Česká biatlonistka

Lucie Charvátová poprvé minula až na třetí položce. Zatím se drží na 23. místě, na vedoucí závodnici, kterou byla po této střelbě Vittozziová, má odstup téměř dvě minuty.

Česká biatlonistka

Puskarčíková už také dokončila závod. Sedm chyb na střelnici jí však vzalo naděje na lepší výsledek. Ze 47 biatlonistek, které závod dokončily, je 47.

Němka Hildebrandová finišovala na čtvrté pozici. Na první Eckhoffovou ztratila 47 vteřin.

Slovenka Kuzminová je v cíli na průběžném sedmém místě, její krajanka P. Fialková je dvanáctá. Norka Röiselandová na prozatímní 11. příčce.

Česká biatlonistka

Charvátové se daří o poznání lépe. Na druhé položce taktéž neminula a drží se okolo patnáctého místa. Vítková je na mezičase 7 kilometru 52.

Česká biatlonistka

Pojďme se ale věnovat i dalším biatlonistkám. Eva Puskarčíková je po čtvrté střelbě na zatím posledním místě. V závodě už chybovala celkem 7x, na první místo má odstup téměř sedm minut.

Česká biatlonistka

Bohužel pro české fanoušky vydrží! Ba ho i trochu navýšila na 9 sekund. Norská závodnice odsunula mladou Češku na druhé místo. Třetí je stále Vittozziová.

Ale zpět do závěrečných metrů. Eckhoffová předjela Davidovou, 500 metrů před cílem na ni má náskok 2 vteřiny. Vydrží jí však tempo?

Česká biatlonistka

Úvodní střelbu má za sebou už i poslední Češka, která se představí - Lucie Charvátová. Ta ani jednou nechybovala a je na 28. příčce se ztrátou 36 vteřin.

Česká biatlonistka

Kdo by ji mohl ohrozit? Ještě poměrně dost závodnic. Tak třeba Norka Eckhoffová, která na mezičase 11,2 kilometru má odstup 4,6 vteřiny.

Česká biatlonistka

Davidová je v cíli na prvním místě. Na Italku ještě najela několik vteřin.

Vittozziová projela cílem na prvním místě. Dlouho se na něm však neohřeje, jelikož závod dokončí česká reprezentantka Markéta Davidová.

Česká biatlonistka

500 metrů před cílem je Davidová stále první. Na Vittozziovou navyšuje náskok, momentálně je 7,7 vteřiny.

Česká biatlonistka

Veronika Vítková na první střelbě ani jednou nechybovala. Má však zatím poměrně pomalý běh, na čelo tak ztrácí 39 vteřin.

Finka Mäkäräinenová v tomto závodě selhala hlavně střelecky. Šest chyb na střelnici způsobilo, že odstup na vedoucí závodnici činí 3,42 minuty.

Cílem už projelo sedm závodnic. Jak vypadá zatím pořadí? První je Norka Tandervoldová, druhá je Němka Dahlmeierová, třetí Rakušanka Hauserová.

Česká biatlonistka

Paráda! Davidová si na rány počkala, ale hlavní je, že zastřílela čistě. Ze střelnice odjíždí na prvním místě. Na druhou Italku má náskok 4,2 vteřiny.

Italka Vittozziová na poslední střelbě nechybovala. Jak zareaguje Davidová?

Česká biatlonistka

Eva Puskarčíková na druhé položce dvakrát chybovala a zatím se bohužel drží na chvostu startovního pole, ze 44 závodnic je na 42 místě.

Česká biatlonistka

Davidová se na mezičase 8,7 kilometru dostala na prozatímní vedoucí pozici. Na druhou Italku najela přes pět vteřin. Češka si drží skvělou běžeckou formu z posledních závodů.

Slovenka Anastasia Kuzminová na třetí střelbě jednou minula vyznačené pole a odjížděla na pátém místě s odstupem 54 vteřin na Vittozziovou.

I přes jednu chybu si drží Norka Tandervoldová po čtvrté palbě první pozici, druhá je Dahlmeierová, která má odstup 23 vteřin. Na třetím místě se drží zatím Rakušanka Hauserová.

Česká biatlonistka

Skvěle! I teď vybílila všechny terče a je na druhém místě za Italkou Vittozziovou. Ztráta na ni je malá - přesně jednu vteřinu, to by mohla stáhnout.

Česká biatlonistka

Markéta Davidová je na třetí střelbě.

Česká biatlonistka

Puskarčíková nedokázala trefit poslední ránu a ze střelnice upalovala na 31. příčce. Zatím se jí nedaří ani v běhu, jelikož na čelo závodu ztrácí jednu minutu a čtrnáct vteřin.

Slovenské duo P. Fialková - Kuzminová na druhé položce chybovalo. Prvně jmenovaná minula dvakrát a propadla se z druhého místa, na kterém byla v předešlém mezičase, na 14. pozici. Kuzminová netrefila terč jednou a je pátá.

Jenže podobně přesná je i Italka Wiererová, která se po druhé střelecké zastávce dostala před mladou českou reprezentantku.

Česká biatlonistka

Markéta Davidová ani na druhé střelbě nezaváhala a drží si průběžné první místo. Střílela však pomaleji než Vittozziová, jelikož se její náskok z mezičasu zmenšil na necelou vteřinu.

Česká biatlonistka

Zpět na start. Tam totiž zahájila závod druhá Češka - Puskarčíková.

Najdete na iDNES.cz