Štafeta biatlonistek na 4x6 kilometrů

On-line reportáž končí, díky za pozornost. Ze stránek iDNES.cz ale rozhodně neodcházejte; za prvé, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství, za druhé, počkejte si i na štafetu mužů (od 11.45 SEČ) - i tu budeme sledovat v podrobné on-line reportáži. Díky za pozornost, užívejte neděle, můžete-li!

Konečné pořadí: 1. Německo, 2. Norsko (+22,8), 3. ČESKO (+22,9), 4. Švédsko (+23,0).

Česká biatlonistka

Tak nakonec to přeci jenom vyšlo, česká štafeta vybojovala poprvé v této sezoně pódium, i přes trestné kolo Charvátové.

ČESKÁ ŠTAFETA JE TŘETÍ!

Česká biatlonistka

To byl naprosto fenomenální finiš v cílové rovince! Olsbuová nasadila turbo tempo a dojela druhá. O třetím místě Česko vs. Švédsko rozhodne fotofiniš.

Německá štafeta popáté triumfuje v této sezoně, Hildebrandová si užívá dojezd.

Poslední mezičas 5,5 km: Koukalová je třetí! Wiererová o vteřinu zpět.

Česká biatlonistka

Koukalová v náročném stoupání udržela kontakt, je čtvrtá; na třetí Wiererovou ztrácí vteřinu, na druhou Olsbuová ztrácí sekundy dvě.

Hildebrandová si jede one-woman show, vždyť na kótě 4,7 km má náskok 47,8 vteřin na Olsbuovou!

Česká biatlonistka

Parádní zápletka! Aymonierová z Francie musela na dvě trestná kola a je až šestá; Koukalová jen jednou dobíjela. Je pátá - na druhou Magnussonovou ze Švédska ztrácí šest vteřin, na třetí Olsbuovou z Norska čtyři vteřiny.

Hildebrandová předvedla parádní stojku a německá štafeta si jede pro zlato!

Čtvrtý úsek, kóta 3,5 km: Francouzka Aymonierová se přibližuje Hildebrandové (4,4 vteřiny). Třetí Wiererová je zpátky o dalších skoro čtyřicet vteřin. Koukalová je pátá, na čtvrtou Norku Olsbuovou má manko čtyři desetiny vteřiny.

Čtvrtý úsek, kóta 2,7 km: Koukalová předjela Švédku Magnussonovou a už je pátá.

Česká biatlonistka

Výborná Koukalová! Česká finišmenka ležku odstřílela čistě, posunula se na šesté místo (ztrácí 47,7 vteřin), ženská štafeta jede o solidní výsledek.

Hildebrandová vrací Německo do čela, když jen jednou dobíjela. Francouzka Aymonierová spotřebovala dva náhradní náboje a Hildebrandová má na ni náskok přes šest vteřin. Italka Wiererová pálila čistě, na třetí příčce ztrácí přes půl minuty.

Poslední dvě střelby, nejprve ležka...

Čtvrtý úsek, kóta 1,5 km: Koukalová dál osmá se 67vteřinovým mankem.

Česká biatlonistka

Charvátová předává Koukalové na osmé příčce, vede Francie, druhé Německo a třetí Norsko.

Braisazová tedy vede, Herrmannová po trestném kole je druhá. Třetí Tandyová z Kanady jednou dobíjela.

Česká biatlonistka

Lucie Charvátová a trestné kolo na štafetě? To je nechtěná kotva, na kterou si lze vsadit. Česká štafeta si pohoršila na osmé místo (+58,9 vteřin).

Herrmannová musí po stojce na trestné kolo, Braisazová jen jednou opravovala a jde do čela.

Třetí úsek, kóta 3,5 km: Charvátová je opět pátá, drží manko kolem třiapadesáti sekund.

Třetí úsek, kóta 2,7 km: Braisazová je nově druhá, Herrmannová má v čele půlminutový náskok. A Charvátová dohnala Semerenkovou, je čtvrtá!

Němka Herrmannová ležku odstřílela čistě, druhá Tandyová z Kanady ztrácí už skoro půl minuty. Francouzka Braisazová jednou dobíjela a je třetí. Pátá Charvátová má na čtvrtou Semerenkovou z Ukrajiny manko jen půl sekundy.

Česká biatlonistka

Charvátová ležku zvládla obstojně, jednou opravovala.

Třetí úsek, kóta 1,5 km: na třetí místo se nově prodrala Ukrajinka Semerenková, Charvátová dál pátá. Na čtvrté místo ztrácí přes dvacet vteřin a na šesté má náskok osmnáct sekund.

Třetí úsek, kóta 0,7 km: Němka Herrmannová si hlídá vedení, Charvátová drží pátou příčku, ale ztráta narostla na 52,1 vteřin.

Česká biatlonistka

Za Česko je na trati Lucie Charvátová, Puskarčíková vytáhla českou štafetu o deset míst!

Po druhém úseku: 1. Německo, 2. Francie (+13,6), 3. Kanada (+17,0), 4. Ukrajina (+22,0), 5. ČESKO (+42,6).

Druhý úsek, kóta 5,5 km: třetí Bescondová už ztrácí na druhou Bescondovou titěrné dvě desetiny; Puskarčíková si hlídá pátou pozici.

Druhý úsek, kóta 4,7 km: první tři místa beze změny, Puskarčíková pátá (+40,9 vteřin).

Němka Hammerschmidtová tedy po stojce vede, druhá je Ransomová z Kanady (čistě) a třetí Bescondová z Francie (dvě dobíjení). Zato Norka Fenneová stojku zbabrala a musela kroužit trestné kolo; Italka Sanfilippová „last minute“ hrozbu trestného kola odvrátila.

Česká biatlonistka

Fenomenální Puskarčíková! I stojku odstřílela čistě, český tým je rázem pátý (ztráta 40,6 vteřin).

Skvostná palba Hammerschmidtové na stojce, sice jednou dobíjela, i tak to zvládla za úctyhodných 28 vteřin a jede v čele.

Druhý úsek, kóta 3,5 km: Puskarčíková je sice už desátá, ale pořád ztrácí 44,1 vteřin.

Druhý úsek, kóta 2,7 km: první tři místa beze změny; Puskarčíková vyskočila na jedenáctou příčku, ztrácí 44 vteřin.

Němka Hammerschmidtová potřebovala jeden náhradní náboj, leč vede. Druhá Ransomová z Kanady pálila čistě, třetí Bescondová z Francie musela jednou dobíjet. Zato Italka Sanfilippová měla potíže, vyčerpala všechny náhradní náboje.

První česká čistá střelba! Eva Puskarčíková zvládla ležku na výbornou a Češky jsou nyní dvanácté, ztrácí ovšem 45,4 vteřin.

Druhý úsek, kóta 1,5 km: Němka Hammerschmidtová se prodrala na druhé místo, Puskarčíková na 15. místě, do první desítky jí chybí deset sekund.

Najdete na iDNES.cz