Štafeta biatlonistek na 4x6 kilometrů

On-line reportáž končí, díky za pozornost. Ze stránek iDNES.cz ale rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a i zítra sledujte on-line přenos ze sprintu mužů. Hezký zbytek čtvrtečního odpoledne!

Česká biatlonistka

Trenér Zdeněk Vítek pro Českou televizi: „Na první čtyři týmy jsme dnes bohužel neměli. Se šestým místem jsme absolutně spokojeni i vzhledem k tomu, jak se závod vyvíjel.“

Česká biatlonistka

Český tým musel dnes celkem desetkrát opravovat, mladá Davidová musela i na trestné kolo. To stálo Češky lepší umístění.

Česká biatlonistka

Páté místo přeci jen Italka Gontierová uhájila, ale měla velké problémy. Do posledního metru Koukalová bojovala, ale nakonec dováží českou štafetu na konečné šesté pozici. Na první Německo český tým ztratil bez devíti vteřin dvě minuty.

Pódium je jasné: 1. Německo, 2. Francie, 3. Norsko. „Brambora“ zbyla na Ukrajinu.

Česká biatlonistka

Mezitím na posledním mezičase probíhá boj o páté místo, Koukalová stáhla náskok páté Gontierové na 22 vteřin.

A Dahlmeierová je už v čele! Zdá se, že německé vítězství je velmi blízko.

Čtvrtý úsek, kóta 4,9 km: Dahlmeierová stahuje náskok Olsbuové, už je jen 1,3 vteřin. Třetí místo nově drží Francie.

Česká biatlonistka

Koukalová musela opravovat dvakrát, na páté místo (Gontierová z Itálie) ztrácí kolem půl minuty. Přes dvacet sekund má náskok na sedmou pozici.  

  • Gabriela Koukalová se soustředí při nástřelu před závodem štafet v Ruhpoldingu.

    Gabriela Koukalová se soustředí při nástřelu před závodem štafet v Ruhpoldingu. / Autor: Český biatlon, Petr Slavík

Olsbuová zastřílela za nula, zato Dahlmeirová jednou musela dobíjet a nabrala na Norku deset vteřin. Třetí Ukrajina ztrácí 20,1 sekund a čtvrtá Francie je jen o tři desetiny sekundy pomalejší. Schyluje se na velkolepý závěr, ale bez české účasti...

Mezitím první biatlonistky přijíždí na poslední střelbu, je tu stojka...

Česká biatlonistka

Čtvrtý úsek, kóta 2,9 km: Koukalová jede osamoceně na šestém místě, na Dahlmeierovou ztrácí 1:47,8 vteřin. Sedmé Bělorusko na Koukalovou ztrácí čtvrt minuty.

Čtvrtý úsek, kóta 2,9 km: Rychlík Dahlmeierová letí tratí, už se prodrala do čela. Olsbuová ztrácí vteřinu a půl, pak jsou větší rozestupy. Třetí Francie ztrácí necelých patnáct sekund, čtvrtá Ukrajina přes šestnáct vteřin. A pátá Itálie dokonce přes tři čtvrtě minuty.

Česká biatlonistka

Koukalová musela jednou opravovat, po předposlední střelbě je Česko šesté. Na páté místo ale ztrácí minutu a deset vteřin.

Česká biatlonistka

Koukalová přijela na ležku jako šestá, jak se jí povede střelba?

 Olsbuová z Norska to zvládla rychle a čistě, druhá je nyní Dahlmeierová s pětisekundovou ztrátou. Třetí je Francie, čtvrtá pak Ukrajina a pátá Itálie.

Mezi prvními pěti biatlonistkami je momentálně osmivteřinový rozestup, následující ležka může napovědět.

Čtvrtý úsek, kóta 0,9 km: Norka Olsbuová je první, Francie je zásluhou Aymonierové třetí. Německo zatím dál páté, Koukalová povytáhla Česko na sedmé místo.

Přečtěte si rozhovor s Gabrielou Koukalovou.

Gabriela Koukalová

Úplně nejradši bych štafetu rozjížděla, aspoň bych to měla dřív za sebou. Jenže oni mě stejně nikdy na první úsek nenasadí, protože pravděpodobnost, že bych start nestihla, je pořád dost velká.

přečíst komentář

Co vybojuje Gabriela Koukalová? Bude to i šesté místo?

Pořadí před posledním úsekem: 1. Norsko (52:33,6), 2. Ukrajina (+4,9), 3. Itálie (+5,3), 4. Francie (+9,9), 5. Německo (+11,4), ..., 8. ČESKO (+1:52,7).

Na čtvrtém úseku pojede mimo jiné i Němka Laura Dahlmeierová.

Česká biatlonistka

Blíží se poslední předávka, kam Česko povytáhne Gabriela Koukalová?

Třetí úsek, kóta 4,9 km: minimální rozestupy na prvních třech místech (Ukrajina, Norsko, Itálie). Vítková drží desátou pozici (ztrácí 1:57,6 vteřin).

Česká biatlonistka

Vítková při stojce nezklamala, dvě dobíjení zvládla. A Česko už je na desátém místě.

Pořadí se zamíchalo, Merkušinová z Ukrajiny i Runggaldierová z Itálie zastřílely čistě bez dobíjení, zato Preussová musela použít dva náhradní náboje. První nyní Ukrajina, druhá Itálie, třetí Norsko, čtvrté Německo, pátá Francie.

  • Česká biatlonistka Veronika Vítková (vlevo) při nástřelu před závodem štafet v Ruhpoldingu.

    Česká biatlonistka Veronika Vítková (vlevo) při nástřelu před závodem štafet v Ruhpoldingu. / Autor: Český biatlon, Petr Slavík

Stojka na třetím úseku je tu...

Česká biatlonistka

Vítková je momentálně na dvanáctém místě, ztrátu na desátý Kazachstán stáhla na pět vteřin.

Třetí úsek, kóta 2,9 km: pořadí na prvních třech místech se nemění - Německo, Itálie, Ukrajina. Čtvrté je Norsko, pátá pak Francie.

Česká biatlonistka

Fantastická Vítková! Nepotřebovala ani jeden náboj navíc, český tým je po páté střelbě na 13. přícce. Od desátého Kazachstánu dělí Vítkovou osm vteřin.

Po ležce je druhá Itálka Runggaldierová, třetí Ukrajinka Merkušinová.

Němka Preussová za euforie publika zastřílela čistě a jede dál.

Ležka na třetím úseku se blíží, zadaří se Vítkové?

Třetí úsek, kóta 0,9 km: Němka Preussová drží první místo. Na trati je i Darja Domračevová z Běloruska (to je sedmé). Druhá je Italka Runggaldierová, třetí pak Merkušinová z Ukrajiny. A Vítková? Povytáhla Česko na 13. příčku.

Česká biatlonistka

Za Česko vyráží do stopy Veronika Vítková...

Pořadí po druhé předávce: 1. Německo (34:54,8), 2. Itálie (+1,3), 3. Ukrajina (+8), ..., 15. ČESKO (+1:51,9).

Je tu další předávka, polovina závodu je fuč.

Najdete na iDNES.cz