Sobota 16. ledna 2021, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Štafeta mužů na 4x7,5 kilometru

Dnešní on-line reportáž je u konce, díky za pozornost. Ze stránek iDNES.cz ještě ale rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství. Hezký zbytek středečního odpoledne!

Martin Fourcade nakonec francouzkou štafetu dotáhl na deváté místo, s tím ale nemohou být Francouzi po vítězství v Pokljuce spokojení.

Málek se ještě vrátil k pomalé úvodní položce Ondřeje Moravce. „Ondra střílel hodně rozvážně, navíc musel dobíjet. Zdálo se nám to až moc na jistotu. Jasně, kluci chtějí být přesní, ale tohle nebylo to, co jsme si představovali. Stojka od Michala Šlesingra pak byla parádní, tu vystřihl tak, jak to má ve štafetách být. Máte tři náhradní náboje, proto musí být střelba rychlejší.“

Michael Málek, trenér mužů, hodnotil pro Českou televizi páté místo: „Jsme spokojení, ale je tam jedno ale. Je pro nás trochu zklamání Jardovo trestné kolo. Do štafety jsme nedávali Adama Václavíka, protože má stále výkyvy ve stelbě. Ale bohužel, Jarda nepředvedl dobrý výkon.“

Český biatlonista

Česká štafeta tak zopakovala páté místo z úvodní štafety sezony v Pokljuce.

Pořadí v cíli:  1. Norsko, 2. Rusko +5,1, 3. Německo +23,5, 4. Ukrajina +28,0, 5. Česká republika +32,6.

Český biatlonista

Třetí dojíždí německá štafeta, čtvrté místo udržela Ukrajina, Krčmář sice stáhl deset vteřin, ale na posun na čtvrté místo to už nestačilo.

Babikov vyjíždí do cílové rovinky na prvním místě, ale Svendsen kolem něj projel jako rychlovlak. Babikov vyčerpaně dojíždí na druhém místě, Norsko se raduje.

Babikovovi už na záda dýchá Svendsen.

Český biatlonista

1,1 kilometrů před cílem Krčmář ztrácí už jen osm vteřin!

Český biatlonista

Krčmář od střelnice stáhl na Ukrajince šest vteřin, stále jich ale devět vteřin ztrácí. Stihne to?

Jaká je situace na čele? Svendsen ztrácí už jen devět vteřin, Schempp sedmnáct. Bude z toho ještě drama?

Ukrajinec Kilčickij převedl neskutečnou střelbu za 17 vteřin a posunul svou štafetu na čtvrtou příčku. Pátý Krčmář musel jednou dobíjet a ztrácí patnáct vteřin.

Poslední ranou Babikov minul, rychle se ale opravil a ze střelnice vyjíždí s náskokem 14 vteřin, třetí jsou Němci se ztrátou 23 vteřin.

Jak si se závěrečnou střelbou poradí Anton Babikov?

Rezignovaný Fourcade nikam nespěchá, Francie ztrácí už přes dvě minuty, a tak nemá kam pospíchat.

Český biatlonista

Krčmář na trati stáhl manko osmi vteřin a vytáhl českou štafetu na čtvrtou příčku. Ukrajina ztrácí.

Na střelnici zrovna dostřílel rezignovaný Martin Fourcade. Pět terčů, pět zásahů, přesto to Francii nestačí na lepší než na třináctou příčku. 

Český biatlonista

Krčmář musel jednou dobíjet a ze střelnici vyjíždí jako šestý - čtyři vteřiny za Ukrajinou a osm vteřin za Rakouskem.

Rusové dnes na střelnici nemají konkurenci. I Babikov odstřílel v rytmu a čistě a pořadí se na prvním místě nemění. Nemění se nic ani v souboji o druhé místo, kde dál jedou Němci s Nory.

Babikov  má v čele půlminutový náskok před Schemppem a Svendsenem. Krčmář se dál drží ve čtyřčlenné skupině, kterou táhne Rakušan Dominik Landertinger.

Český biatlonista

„Hromadné závody mám rád, můžete se tam za někým vyvézt,“ povídal Krčmář v Oberhofu. Potvrdí to v dnešní štafetě?

Český biatlonista

Michal Krčmář s českou štafetou finišuje. Aktuálně se pohybuje ve skupině bojující o čtvrté místo. Bude z ní nejlepší?

Pořadí po třetím úseku: 1. Rusko, 2. Norsko +30,8, 3. Německo +30,9, 4. Rakousko +50,7, 5. Švédsko +52,5... 7. Česká republika +53,6.

Poslení úsek jede za ruskou štafetu mladý Anton Babikov. Udrží první místo?

Jelisejev v posledním kole tuhne a norsko-německá dvojice ho pomalu stahuje. A stahuje i Šlesingr, který už je spolu s Eberhardem na zádech Ukrajiny se Švédskem.

Český biatlonista

Skvělý Šlesingr. Za pětadvacet vteřin své terče vybílil i český biatlonista a štafeta je rázem šestá, jen deset vteřin od pátého Švéda Samuelssona.

Chyb na střelnici využívá Peiffer, který posouvá Němce na druhé místo, třetí jsou Norové. Rakušan Eberhard musel na trestné kolo.

A i šestá střelecká položka byla pro Rusy pohodová. Jelisejev přijel, sestřelil pět terčů a Rusové pádí za vítěsztvím.

Rusové zatím na střelnici potřebovali pouze jeden náhradní náboj, i proto jsou v čele. Podobnou bilanci mají i Slovinci, ale jejich pomalejší běh nestačí na lepší než desátou příčku.

Český biatlonista

Šlesingr ale jede výborně. Na trati patří k nejrychlejším a posouvá českou štafetu zpátky do elitní desítky na deváté místo.

Šlesingr se snažil dohnat čas i na střelnici, rychlá střelba se ale nevyplatila. Třiatřicetiletý biatlonista musel dvakrát dobíjet a Češi jsou třináctí se ztrátou 1:10 minuty.

I další štafety úvodní položku vleže zvládají. Druzí jsou stále Ukrajinci, třetí Norové a čtvrtí už Němci, kteří se po nepovedeném úseku Lessera derou vpřed.

Zvládl ji s přehledem. Jelisejev dal zapomenout na nepovedenou štafetu z Pokljuky a odjíždí s čistým štítem.

Naopak Jelisejev před střelnicí ztratil skoro deset vteřin. Jak zvládne svou úvodní střelbu?

Český biatlonista

Šlesingr jede skvěle. Českou štafetu hned posouvá na dvanáctou příčku a stahuje ztrátu pod minutu.

Francouzská štafeta se stále moc neposouvá, dál ztrácí téměř dvě minuty a je šestnáctá.

Český biatlonista

Českou reprezentaci by teď zpátky do elitní desítky mohl dotáhnout Michal Šlesingr. Zvládne to?

Pořadí po polovině závodu: 1. Rusko, 2. Ukrajina +27,1, 3. Švédsko +28,8, 4. Rakousko +33,5, 5. Norsko +41,6... 14. Česká republika +1:11,6.