Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. března 2023 Taťána
Reportáž skončila 23. 3. 2018 15:56

SP v biatlonu: sprint žen na 7,5 kilometru

Závod v ruské Tjumeni komentuje Stanislav Kučera.

SP v biatlonu: sprint žen na 7,5 kilometru

On-line reportáž ze sprintu žen končí, děkujeme za pozornost a přejeme pohodový zbytek dne. 

Web iDNES.cz přináší ze sprintu žen shrnující zpravodajství, naleznete jej zde. 

Kuzminová získala malý glóbus za sprint. V Tjumeni vyhrála Domračevová

přečíst článek

Konečné pořadí sprintu v Tjumeni: 1. Darja Domračevová, 2. Kaisa Mäkäräinenová (+1,2), 3. Tiril Eckhoffová (+33,3), 4. Anais Bescondová (+43,7), 5. Lisa Vittozziová (+49,7), 6. Laura Dahlmeierová (+50), 7. Dorothea Wiererová (+52,2). 8. Lena Häckiová (+1:01), 9. Anais Chevalier (+1:01,1), 10. Marte Olsbuová (+1:02).

Boj o celkové vítězství ve Světovém poháru však ještě zdaleka není u konce. Kaisa Mäkäräinenová totiž díky dnešnímu druhému místu ukrojila značný kus z náskoku 41 bodů, který si před závodem hýčkala Kuzminová. Odstup mezi oběma závodnicemi momentálně činí 16 bodů a Finka navíc půjde do stíhacího závodu s náskokem minuty a čtyř vteřin na Slovenku. 

Malý křišťálový globus za sprint uhájila dnes dvanáctá Anastasia Kuzminová před vítězkou Darjou Domračevovou. 

Sprint žen je u konce, v cíli jsou všechny biatlonistky. 

Norku Olsbuovou mohou mrzet dvě chyby na střelnici, jelikož po trati dnes opravdu sprintovala. I s dvěma trestnými koly doběhla na 10. místě s minutovým mankem. 

S tratí zápasí ještě 13 závodnic. 

Laura Dahlmeierová je v cíli. V posledním běžeckém kole zabrala a polepšila si o 5 příček na průběžně 6. místo. Její ztráta se ustálila na rovných 50 vteřinách. 

Kuzminová se pořadím propadla na 12. příčku, ale malý křišťálový glóbus za sprint nejspíš uhájí. Co ale ten velký za celkové hodnocení Světového poháru? Ve stíhacím závodě bude Slovenka ztrácet více než minutu na Mäkäräinenovou, druhou ženu průběžného pořadí. 

Laura Dahlmeierová si své rány vestoje pohlídala a všechny našly černé terče. Němka je po druhé střelbě jedenáctá s mankem 45 sekund. 

A o vteřinu a dvě desetiny je rychlejší Běloruska Domračevová! S největší pravděpodobností je o vítězce rozhodnuto, stejně jako o druhé biatlonistce dnešního sprintu. Třetí příčku momentálně hájí Norka Eckhoffová. 

Domračevové zbývá do cíle 500 metrů a před Finkou si drží titěrný náskok 0,2 vteřiny!

Čistě závod zvládla také Italka Wiererová, přesto na Mäkäräinenovou v cíli ztrácí 51 vteřin a je pátá. O tři vteřiny ji předstihla krajanka Vittozziová

Do závodu už odstartovalo všech 76 biatlonistek. 

Závod se proměňuje v souboj Kaisy Mäkäräinenové a  Darjy Domračevové. Obě biatlonistky zastřílely čistě, po druhé střelbě je na tom o 3,6 vteřiny lépe Běloruska. Finka ovšem skvěle zvládla poslední kolo. 

Jednu chybu vleže si neodpustila Laura Dahlmeierová, s mankem 32 vteřin je po první střelbě aktuálně 36. 

Anastasia Kuzminová je v cíli, patří jí sedmé místo. Ztráta na vedoucí Finku činí 1 minutu a 4 vteřiny. 

Kuzminová 500 metrů před cílem figuruje v průběžném pořadí na osmém místě s mankem 1:05 na Mäkäräinenovou. Stíhací závod a boj o velký křišťálový glóbus dostává pořádnou zápletku. 

Do cíle dorazily dva tucty závodnic. V čele zatím stále Kaisa Mäkäräinenová, druhá je Norka Eckhoffová (+32), třetí Francouzka Bescondová (+42). 

První položku zdárně zvládla Darja Domračevová a ze střelnice odjíždí na 4. příčce s mankem 4 vteřin na Mäkäräinenovou. 

Závod skvěle rozběhla Němka Denise Hermannová. Na mezičasech před střelbou vleže byla o 2 vteřiny rychlejší než Mäkäräinenová, ale dva netrefené terče ji odsoudily ke 43. místu a minutové ztrátě. 

Jenže první a poslední rána správný cíl nenašla a Slovenka si závod prodlouží o dalších 300 metrů. Na Mäkäräinenovou to dnes jistě stačit nebude. Uhájí Kuzminová malý křišťálový glóbus? Potřebuje dojet nejhůře na 23. místě. 

Maximální úsilí ale na trati předvádí Anastasia Kuzminová. Navzdory jedné nepřesnosti vleže figuruje v průběžném pořadí před druhou střelbou na 3. pozici s mankem 8 vteřin na finskou rivalku. 

První biatlonistky už mají dnešní klání za sebou. Suverénně první je Kaisa Mäkäräinenová, na druhou Švýcarku Haeckiovou má ohromný náskok 59 vteřin, třetí je Němka Horchlerová, která ztrácí minutu a vteřinu.  

První metry ze 7,5 km ukrajuje Darja Domračevová. Jak si dnes na trati povede? 

 Kuzminová je po první střelbě 11., na  Mäkäräinenovou ztrácí 19 vteřin. 

Kuzminová musí po jedné minele vleže na 150 metrů navíc. 

Slovence na kvótě 1,9 km patří průběžně 3. příčka, na Finku ztrácí 1,7 vteřiny. 

Všem mezičasům zatím vévodí Mäkäräinenová. Skvělý běžecký výkon podpořila bezchybnou střelbou a vysílá Kuzminové jasný signál, že boj o malý křišťálový glóbus rozhodně nevzdává. 

K radosti domácího publika vybílila Ruska Mironovová všech pět terčů i vestoje a nyní peláší do cíle. 

Aymonierová už má za sebou i střelbu vestoje, poslední ranou minula. Na lyžích se jí však daří a rozhodně je ve hře o solidní umístění. 

Běžecky zatím Franziska Hildebrandová ztrácí, prvními mezičasy proběhla na pátém místě. Po jedné chybě na střelnici bude mít co dělat, aby srovnala krok s čelem závodu. 

Norka Tiril Eckhoffová si připisuje jednu chybu a po 150 metrech na trestném kole odjíždí průběžné sedmá s mankem 29 vteřin. 

Mezitím odstartovala i největší favoritka na vítězství Anastasia Kuzminová

Střelbu vleže prozatím absolvovalo sedm biatlonistek. Žádná z nich nechybovala. To platí i o  Kaise Mäkäräinenové, která po odjezdu ze střelnice vede o 10 vteřin před Aymonierovou. 

První závodnicí, která ve sprintu ulehla na střelnici byla Aymonierová. Položka se jí podařila, Francouzka všech pět terčů zabílila.  

Po trati už se řítí rovněž Norka Tiril Eckhoffová nebo Němka Franziska Hildebrandová.

Francouzka Celia Aymonierová (s číslem 2) na mezičase na 1,9 km už dojela Švédku Nilssonovou, jež odstartovala o 30 vteřin před ní.