Sprint mužů na 10 kilometrů
Z on-line reportáže je to vše, díky za její sledování. Od 15.30 hodin vám přineseme podrobně na iDNES.cz také průběh ženského sprintu.
Český biatlonista Krčmář si 13. místem v Östersundu dojel pro nejlepší individuální výsledek v kariéře. Dosud byla jeho maximem 15. příčka z loňské předvánoční stíhačky ve Pokljuce.
Konečné pořadí: 1. M. Fourcade (1+1), 2. Peiffer (0+1) +51,6, 3. Björndalen (1+1) +55,2 ... 13. Krčmář (1+1) +1:55,3, 24. Šlesingr (2+1) +2:11,7, 38. Krupčík (0+3) +2:33,4, 40. Moravec (0+3) +2:35,5, 54. Soukup (2+2) +3:10,0.
Český biatlonista Hned za Daviesem dorazil do cíle také Krupčík. A zatím mu patří 35. místo.
Kanaďan Davies, jediný čistý závodník na obou položkách, dokončuje sprint na 10. místě. Krčmáře tedy odsouvá o pozici níž na 13. příčku.
Na trati ještě bojuje 20 biatlonistů, ale pořadí elitní trojky už se měnit určitě nebude: 1. M. Fourcade (1+1), 2. Peiffer (0+1) +51,6, 3. Björndalen (1+1) +55,2.
Naopak Krčmář už je v cíli a řadí se na průběžné 12. místo. Dnes byl nejlepším českým biatlonistou.
Český biatlonista S extrémně silným větrem si Krupčík vestoje neporadil a udělal tři chyby.
Český biatlonista Další dobrá česká zpráva: Krupčík zvládl položku vleže čistě.
Český biatlonista Krčmář poslední ranou vestoje minul a sprint absolvuje se skóre 1+1. Z trestného okruhu odjel na průběžném 12. místě a dnes by mohl být nejlepším českým biatlonistou.
Ale závěr si Peiffer pohlídal a řadí se na průběžné druhé místo mezi vedoucího Fourcada a třetího Björndalena.
Souboj o průběžné druhé místo v cíli bude zřejmě dost těsný. Němec Peiffer 1 300 metrů před finišem má k dobru na Björndalena už jen necelých pět vteřin.
Český biatlonista Krčmář absolvoval první položku s jednou chybou.
Český biatlonista Moravec v cíli. S bilancí 0+3 se zařadil na průběžné 23. místo (ztráta +2:35,5 na Fourcada). Českého biatlonistu zradily přetěžké podmínky při druhé položce.
Nezdá se, že by se na trati pohyboval možný přemožitel Martina Fourcada. Atakovat ho mohl Němec Peiffer, jenže i ten udělal vestoje jednu chybu a bude útočit maximálně na druhé místo.
Němec Doll, po první položce první, dojíždí na průběžném čtvrtém místě, čtyři vteřiny za Fillonem Mailletem.
Norský veterán Björndalen po středečním triumfu ve vytrvalostním závodě útočí na další pódiové umístění: zastřílel za 1+1 a v cíli mu patří průběžné druhé místo. Na Fourcada ztratil 55,2 vteřiny. Třetí místo prozatím patří dalšímu Francouzovi Fillonu Mailletovi (+1:04,2).
Český biatlonista V cíli první dva Češi: Šlesingrovi s bilancí 1+2 zatím patří 14. místo (odstup na vedoucího Fourcada +2:11,7), Soukup (2+2) se zařadil na průběžné 26. místo (ztráta +3:10,0).
Český biatlonista Český biatlonista nepřijel na střelnici za dobrých podmínek. Dlouho vyčkával a udělal tři chyby.
Český biatlonista Pozor, na položku vestoje se blíží Moravec.
Ne, Němec Doll dnes nevyhraje. Vestoje udělal dokonce tři chyby. Je trůn volný pro Martina Fourcada?
Dollův náskok se ve druhém běžeckém kole postupně zmenšuje, po 5,4 km už má k dobru na Fourcada jen 2,2 vteřiny. Ale když znovu odstřílí čistě, může vyhrát.
Český biatlonista Přesun na stojku: tu už mají za sebou Šlesingr (jedna chyba) a Soukup (dvě chyby).
Český biatlonista Moravec odstřílel čistě a odjíždí po první položce na průběžném devátém místě, 19,3 vteřiny za Němcem Dollem.
Český biatlonista A za chvíli už budeme zvědaví na první střeleckou položku Moravce...
Fourcada by mohl ohrozit Němec Doll. Vleže odstřílel čistě a také běh má zatím velmi solidní. Po první položce průběžně dokonce vede - o 2,7 vteřiny před Svendsenem.
Český biatlonista Česká odbočka: závodí už i Moravec a na metě 1,7 km zaostává za Fourcadem o 10,8 vteřiny.
Martin Fourcade je v cíli v čase 24:02:0. Před Johannesem Thingnesem Boe, který udělal také dvě chyby, má neuvěřitelný náskok minuty a 10 vteřin. Podle dosavadního vývoje se zdá, že Fourcade i s bilancí 1+1 může útočit na vítězství, protože jeho běh byl fantastický.
Český biatlonista Dvě trestná kola po položce vleže také pro Soukupa.
Český biatlonista Brzy po Schemppovi pálil vleže i Šlesingr. A udělal dvě chyby.
Střelnice je teď velkou nástrahou pro závodníky. Přesvědčil se i Němec Schempp - vleže minul čtyřikrát!
Stojku absolvoval také Nor Svendsen, který byl po první položce čistý. V těžkých podmínkách udělal dvě chyby a ztratí pozici lídra.
To se moc často nestává! Lotyš Rastorgujevs udělal na stojce pět chyb!
Český biatlonista Údaj ze stejného úseku také o Soukupovi: ten už nabral manko 24,6 vteřiny na lídra.
Český biatlonista Šlesingr je na metě 2,1 km: na vedoucího Martina Fourcada ztrácí 14,1 vteřiny.
Také Martin Fourcade po stojce doplňuje svou dnešní bilanci na 1+1. Před Boem, který také dvakrát chyboval, vede o 50,8 vteřiny. To naznačuje opravdu skvělý Francouzův běžecký výkon.
Jeho bratr Tarjei byl teprve na položce vleže. A také s jednou chybou. Zdá se, že střelecky je to pro biatlonisty dnes opravdu velmi těžký závod.
Už se dostáváme také k položce vestoje. Johannes Thingnes Boe sestřelil čtyři terče, pátou ránu dlouho odkládal a nakonec minul.
Nový lídr po první střelecké položce: Nor Svendsen je teprve druhým, kdo zastřílel čistě (společně s Němcem Grosseggerem). Při odjezdu ze střelnice má k dobru 7,1 vteřiny na Martina Fourcada.

Najdete na iDNES.cz