Sobota 28. března 2020, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Biatlonový Světový pohár znovu ovládli Johannes Bö a Wiererová

Norští biatlonisté slaví pohárový triumf Johannese Thingnese Böa. | foto: AP

14 2020
V sobotu 30. listopadu odstartovala ve švédském Östersundu biatlonová sezona 2019/2020, o čtyři měsíce později ve finském Kontiolahti vyvrcholila, závody v norském Holmenkollenu byly kvůli pandemii koronaviru zrušeny. Světový pohár se začátkem března vrátil do Nového Města na Moravě. Mezi muži obhájil celkový triumf Johannes Bö z Norska, v ženách zopakovala triumf Dorothea Wiererová z Itálie.

Program a výsledky MS v biatlonu v Anterselvě najdete ZDE

1.Östersund: 30. listopadu - 8. prosince

Sobota 30. listopadu:
Smíšená štafeta dvojic: 1. Öbergová, Samuelsson (Švéd.) 36:42,1 (2 trest. okruhy + 11 dobíjení), 2. Preussová, Lesser (Něm.) -18,1 (1+9), 3. Röiselandová, Christiansen (Nor.) -40,4 (1+16), 4. Merkušynová, Tyščenko (Ukr.) -56,9 (3+6), 5. Ojaová, Zahkna (Est.) -1:01,6 (1+8), 6. Dunkleeová, Doherty (USA) -1:17,0 (1+16), ...18. Jislová, Štvrtecký (ČR) dostiženi.
Smíšená štafeta: 1. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Hofer, Windisch) 1:05:56,1 (0+9), 2. Norsko (Tandrevoldová, Eckhoffová, T. Bö, J. Bö) -4,1 (0+15), 3. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Nelin, Ponsiluoma) -59,9 (0+11), 4. Rusko -1:44,9 (1+13), 5. Rakousko -1:53,6 (1+10), 6. Švýcarsko -1:55,5 (1+15), ...11. ČR (Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář) -3:03,3 (2+13).

Neděle 1. prosince:
Sprint mužů: 1. J. T. Bö 24:18,3 (1 tr. okruh), 2. T. Bö (oba Nor.) -19,0 (1), 3. Jelisejev -19,9 (0), 4. Loginov (oba Rus.) -27,1 (1), 5. M. Fourcade (Fr.) -27,9 (2), 6. Kühn (Něm.) -28,7 (2), 7. Dale -29,4 (1), 8. Bjoentegaard (oba Nor.) -31,7 (1), 9. Eberhard (Rak.) -33,8 (2), 10. Ilijev (Bulh.) -36,0 (2), ...16. Krčmář -1:06,4 (0), 26. Václavík -1:29,1 (1), 36. Šlesingr -1:51,1 (0), 39. Štvrtecký -1:54,5 (2), 84. Moravec (všichni ČR) -2:56,5 (4).
Sprint žen: 1. Wiererová (It.) 19:48,5 (1), 2. Olsbuová Röiselandová (Nor.) -8,6 (2), 3. Davidová (ČR) -11,9 (0), 4. Preussová (Něm.) -19,2 (0), 5. Perssonová (Švéd.) -21,6 (1), 6. Hermannová (Něm.) -22,1 (1), 7. Innerhoferová (Rak.) -37,3 (1), 8. Häckiová (Švýc.) -39,6 (2), 9. Aymonierová (Fr.) -40,0 (1), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -41,1 (1), ...19. Puskarčíková -59,7 (2), 30. Charvátová -1:20,6 (3), 45. Vítková -1:42,1 (1), 65. Jislová (všechny ČR) -2:22,9 (2).

Středa 4. prosince:
Vytrvalostní závod mužů: 1. M. Fourcade 53:11,9 min. (1 trest. minuta), 2. Desthieux -12,7 (1), 3. Fillon Maillet -1:50,8 (3), 4. Jacquelin (všichni Fr.) -2:17,8 (2), 5. Weger (Švýc.) -2:28,2 (1), 6. T. Bö (Nor.) -2:28,8 (2), 7. Claude (Fr.) -2:32,4 (2), 8. Jelisejev -2:54,6 (1), 9. Loginov (oba Rus.) -2:55,1 (2), 10. J.T. Bö (Nor.) -3:12,6 (2), ...17. Moravec -3:54,4 (1), 29. Krčmář -5:10,4 (4), 32. Štvrtecký -5:32,4 (3), 40. Šlesingr -6:00,9 (3), 76. Václavík (všichni ČR) -9:10,1 (5).

Čtvrtek 5. prosince:
Vytrvalostní závod žen:  1. Braisazová (Fr.) 42:35,1 min. (2 tr. minuty), 2. Džymová (Ukr.) -11,1 (0), 3. Simonová (Fr.) -17,7 (2), 4. Tandrevoldová (Nor.) -25,2 (1), 5. Kuklinová (Rus.) -38,8 (2), 6. Häckiová (Švýc.) -1:05,7 (3), 7. Wiererová (It.) -1:08,4 (3), 8. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:11,7 (2), 9. Vittozziová (It.) -1:28,4 (2), 10. Öbergová (Švéd.) -1:48,7 (3), 11. Davidová -1:57,3 (3), ...23. Kristejn Puskarčíková -3:03,0 (3), 47. Charvátová -4:51,4 (5), 82. Jislová -8:12,0 (6), Vítková (všechny ČR) nedokončila.

Sobota 7. prosince:
Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, J.T. Bö) 1:10:30,4 (0 trest. okruhů + 9 dobíjení), 2. Francie (Jacquelin, Fillon Maillet, Desthieux, M. Fourcade) -32,3 (1+7), 3. Itálie (Hofer, Bormolini, Cappellari, Windisch) -1:27,1 (0+8), 4. Rusko -1:41,4 (1+10), 5. Švédsko -2:00,7 (2+12), 6. Ukrajina -2:32,7 (0+9), ...13. ČR (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář) -4:23,0 (1+14).

Neděle 8. prosince:
Ženy - štafeta (4x6km): 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:11:08,7 (0 trest. okruhů + 10 dobíjení), 2. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -8,5 (0+4), 3. Švédsko (Perssonová, E. Öbergová, Brorssonová, H. Öbergová) -10,2 (0+8), 4. Německo -15,5 (1+9), 5. Rusko -1:37,7 (0+9), 6. Francie -2:07,3 (0+9), 7. Rakousko -2:09,5 (0+7), 8. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -2:31,2 (1+13).

2.Hochfilzen: 13. - 15. prosince

Pátek 13. prosince:
Sprint žen: 1. Wiererová (It.) 21:26,5 (1), 2. Tandrevoldová (Nor.) -5,9 (0), 3. Mironovová (Rus.) -18,3 (1), 4. Fialková (SR) -22,1 (0), 5. Öbergová (Švéd.) -24,3 (1), 6. Charvátová (ČR) -29,3 (1), 7. Olsbuová Röiselandová -32,4 (2), 8. Eckhoffová (obě Nor.) -33,7 (2), 9. Valj Semerenková (Ukr.) -34,7 (0), 10. Bescondová (Fr.) -38,2 (0), ...17. Jislová -53,4 (0), 32. Kristejn Puskarčíková -1:14,7 (2), 35. Davidová (všechny ČR) -1:21,5 (2).

Sprint mužů: 1. J.T. Bö (Nor.) 25:07,8 min. (1 trest. okruh), 2. Desthieux (Fr.) -7,8 (1), 3. Loginov -14,6 (0), 4. Jelisejev (oba Rus.) -20,6 (0), 5. Hofer (It.) -20,8 (1), 6. T. Bö (Nor.) -23,4 (2), 7. Windisch (It.) -31,7 (1), 8. Leitner (Rak.) -35,1 (0), 9. Pidručnyj (Ukr.) -37,6 (1), 10. M. Fourcade (Fr.) -38,8 (2), ...29. Štvrtecký -1:16,6 (3), 32. Moravec -1:24,8 (1), 40. Krčmář -1:38,9 (2), 69. Šlesingr -2:16,8 (2), 94. Václavík (všichni ČR) -3:13,3 (5).

Sobota 14. prosince:
Štafeta žen: 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Olsbuová-Röiselandová) 1:10:04,7 hod. (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Rusko (Rezcovová, Kuklinová, Mironovová, Jurlovová-Perchtová) -8,2 (0+5), 3. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -1:04,1 (1+9), 4. Ukrajina -1:09,2 (0+8), 5. Kanada -1:09,3 (0+7), 6. Česko (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -1:16,1 (1+12).

Stíhací závod mužů: 1. J.T. Bö (Nor.) 31:27,0 (0), 2. Loginov (Rus.) -33,5 (0), 3. Jacquelin (Fr.) -40,5 (0), 4. Fak (Slovin.) -41,6 (0), 5. Desthieux (Fr.) -41,6 (1), 6. T. Bö (Nor.) -1:06,3 (2), 7. Hofer (It.) -1:16,9 (2), 8. Claude -1:19,9 (2), 9. Fillon Maillet -1:20,2 (2), 10. M. Fourcade (všichni Fr.) -1:20,9 (2), ...29. Krčmář -3:03,6 (2), 41. Moravec -4:21,7 (3), 45. Štvrtecký (všichni ČR) -4:45,0 (6).

Neděle 15. prosince: 
Stíhací závod žen:  1. Eckhoffová (Nor.) 29:14,6 min. (0 trest. okruhů), 2. Öbergová (Švéd.) -25,8 (2), 3. Tandrevoldová (Nor.) -39,7 (1), 4. Braisazová (Fr.) -47,9 (2), 5. Fialková (SR) -1:02,9 (2), 6. Bescondová (Fr.) -1:07,8 (1), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:14,0 (2), 8. Kristejn Puskarčíková (ČR) -1:16,0 (1), 9. Wiererová (It.) -1:20,9 (5), 10. Aymonierová (Fr.) -1:21,7 (1), ...24. Davidová -2:11,6 (3), 30. Charvátová -2:30,1 (6), 31. Jislová (všechny ČR) -2:33,5 (2).

Štafeta mužů: 1. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, J.T. Bö) 1:14:44,2 (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Německo (Horn, Kühn, Peiffer, Doll) -2,0 (0+6), 3. Francie (Guigonnat, Jacquelin, Claude, Fillon Maillet) -51,9 (1+8), 4. Kanada -1:28,7 (0+6), 5. ČR (Šlesingr, Krčmář, Václavík, Štvrtecký) -1:52,2 (0+9), 6. Rusko -2:01,7 (1+8).

3.Le Grand-Bornand: 19. - 22. prosince

Čtvrtek 19. prosince:
Muži - sprint 10 km: 1. Doll (Něm.) 23:22,1 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö (Nor.) -9,4 (0), 3. Fillon Maillet (Fr.) -11,3 (0), 4. J. T. Bö -14,8 (2), 5. Bjöntegaard -15,0 (0), 6. Dale (všichni Nor.) -26,7 (0), 7. Windisch (It.) -28,0, 8. Desthieux (Fr.) -36,4 (1), 9. Hofer (It.) -37,1 (1), 10. Eberhard (Rak.) -40,5 (2), ...16. Štvrtecký -58,8 (0), 17. Krčmář -59,5 (1), 37. Václavík -1:31,3 (1), 71. Hornig (všichni ČR) -2:35,8 (2).

Pátek 20. prosince:
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Eckhoffová (Nor.) 20:27,0 (1 tr. okruh), 2. Braisazová (Fr.) -6,2 (0), 3. Davidová (ČR) -20,5 (0), 4. Mironovová (Rus.) -22,5 (0), 5. Herrmannová (Něm.) -29,7 (2), 6. Tandrevoldová (Nor.) -31,7 (1), 7. Krjuková (Běl.) -44,9 (0), 8. Simonová (Fr.) -46,7 (1), 9. Pidhrušná (Ukr) -47,1 (0), 10. P. Fialková (SR) -48,8 (1), ...21. Charvátová -1:19,0 (2), 35. Jislová -1:42,6 (2), 65. Kristejn Puskarčíková (všechny ČR) -2:22,9 (4).

Sobota 21. prosince:
Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 30:07,8 (1 tr. okruh), 2. Fillon Maillet (Fr.) -22,0 (0), 3. Christiansen -1:00,0 (1), 4. T. Bö (oba Nor.) -1:01,7 (2), 5. Doll (Něm.) -1:23,8 (3), 6. Jacquelin -1:32,3 (2), 7. M. Fourcade (oba Fr.) -1:32,5 (2), 8. Bjöntegaard (Nor.) -1:42,0 (5), 9. Peiffer -1:51,6 (1), 10. Schempp (oba Něm.) -1:58,3 (0), ...14. Krčmář -2:31,9 (4), 41. Václavík -4:09,5 (4), 42. Štvrtecký (všichni ČR) -4:10,3 (6).

Ženy - stíhací závod (10 km):1. Eckhoffová 29:41,6 (2), 2. Tandrevoldová (obě Nor.) -38,1 (2), 3. Häckiová (Švýc.) -46,0 (2), 4. Wiererová (It.) -58,5 (1), 5. Braisazová (Fr.) -1:02,8 (4), 6. Herrmannová -1:10,8 (4), 7. Preussová (obě Něm.) -1:16,4 (1), 8. Krjuková (Běl.) -1:28,0 (1), 9. Simonová (Fr.) -1:39,1 (4), 10. P. Fialková (SR) -1:45,8 (2), ...28. Davidová -2:52,6 (6), 41. Jislová 3:45,3 (3), 55. Charvátová (všechny ČR) -5:37,6 (9).

Neděle 22. prosince: 
Hromadný závod mužů (15 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 41:36,3 (1 tr. okruh), 2. Jacquelin (Fr.) -42,1 (1), 3. T. Bö (Nor.) -51,8 (1), 4. Fillon Maillet -1:03,3 (2), 5. M. Fourcade (oba Fr.) -1:05,0 (1), 6. Dale (Nor.) -1:51,9 (2), 7. Peiffer (Něm.) -1:53,9 (2), 8. Eder (Rak.) -2:00,6 (1), 9. Bjöntegaard (Nor.) -2:09,7 (1), 10. Desthieux (Fr.) -2:15,7 (4), ...25. Krčmář (ČR) -4:44,8 (6).

Hromadný závod žen (12,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 38:52,8 (2), 2. Wiererová (It.) -1:24,9 (2), 3. Perssonová (Švéd.) -1:25,1 (1), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -1:35,6 (4), 5. Herrmannová (Něm.) -1:43,0 (4), 6. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -1:43,6 (2), 7. Bescondová (Fr.) -1:45,0 (1), 8. Preussová (Něm.) -1:45,2 (2), 9. Hauserová (Rak.) -1:46,9 (2), 10. Brorssonová (Švéd.) -2:03,8 (2), 11. Charvátová -2:09,2 (3), ...15. Kristejn Puskarčíková -2:28,7 (3), 22. Davidová (všechny ČR) 3:29,9 (6).

4.Oberhof: 9. - 12. ledna

Čtvrtek 9. ledna:
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Röiselandová (Nor.) 22:04,9 (0 tr. okruhů), 2. Herrmannová (Něm.) -33,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -47,4 (1), 4. Wiererová (It.) -1:01,8 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -1:07,1 (2), 6. P. Fialková (SR) -1:09,1 (1), 7. Lunderová (Kan.) -1:14,9 (0), 8. Hojniszová-Staregaová -1:15,0 (1), 9. Žuková (obě Pol.) -1:29,8 (2), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:32,8 (2), ...17. Kristejn Puskarčíková -1:53,5 (1), 23. Davidová -2:11,2 (2), 43. Charvátová -2:53,3 (4), 65. Jislová -3:46,8 (2), 84. Voborníková (všechny ČR) -4:45,6 (3).

Pátek 10. ledna:
Muži - sprint 10 km: 1. M. Fourcade 25:27,2 (0 tr. okruhů), 2. Jacquelin (oba Fr.) -25,5 (1), 3. Kühn (Něm.) -33,0 (1), 4. Jelisejev -41,1 (0), 5. Loginov (oba Rus.) -47,8 (1), 6. Desthieux (Fr.) -49,8 (1), 7. Peiffer (Něm.) -1:00,1 (1), 8. Bjöntegaard -1:06,5 (2), 9. Dale -1:18,2 (2), 10. Christiansen (všichni Nor.) -1:24,8 (3), 11. Moravec -1:25,6 (0), ...34. Krupčík -2:12,7 (1), 35. Šlesingr -2:15,5 (1), 57. Krčmář -3:02,5 (4), 60. Štvrtecký (všichni ČR) -3:09,8 (3).

Sobota 11. ledna:
Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Röiselandová, Eckhoffová) 1:14:11,6 (0 tr. kol + 11 dobíjení), 2. Švédsko (E. Öbergová, Perssonová, Brorssonová, H. Öbergová) -21,1 (0+10), 3. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) -33,1 (0+12), 4. Německo -1:10,4 (1+11), 5. Švýcarsko -1:24,5 (1+9), 6. Ukrajina -1:35,9 (1+7), ...10. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -3:38,6 (3+10).

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Birkeland, Bjöntegaard, Dale, Christiansen) 1:19:32,3 (2 tr. okruhy + 8 dobíjení), 2. Francie (Jacquelin, M. Fourcade, Desthieux, Fillon Maillet) -4,4 (2+6), 3. Německo (Horn, Kühn, Peiffer, Doll) -48,2 (2+14), 4. Rusko -1:09,0 (0+9), 5. Bělorusko -1:54,0 (1+12), 6. Slovinsko 2:43,7 (0+14), ...8. ČR (Šlesingr, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -3:07,6 (3+14). 

Neděle 12. ledna:
Ženy - hromadný závod 12,5 km: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 39:58,9 (1 tr. okruh), 2. Eckhoffová -30,2 (4), 3. Röiselandová (obě Nor.) -35,0 (3), 4. Wiererová (It.) -1:08,8 (5), 5. Herrmannová (Něm.) 1:25,0 (6), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:38,0 (5), 7. Krjuková (Běl.) -1:40,7 (4), 8. Häckiová (Švýc.) -1:49,7 (8), 9. Vittozziová (It.) -1:50,7 (5), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:52,0 (7), ...12. Davidová -2:07,2 (7), 27. Charvátová (obě ČR) -3:40,6 (8).

Muži - hromadný závod 15 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 41:01,4 (2 tr. okruhy), 2. Peiffer (Něm.) -20,1 (3), 3. Desthieux (Fr.) -20,3 (3), 4. Dale (Nor.) -38,9 (4), 5. Fak (Slovin.) -43,1 (3), 6. Horn (Něm.) -43,2 (4), 7. Nelin (Švéd.) -44,8 (4), 8. Christiansen (Nor.) -48,9 (5), 9. Krčmář (ČR) -58,8 (4), 10. Jelisejev (Rus.) -59,8 (4), ...12. Moravec (ČR) -1:10,2 (2).

5.Ruhpolding: 15. - 19. ledna

Středa 15. ledna:
Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 18:55,5 (0 tr. okruhů), 2. H. Öbergová (Švéd.) -29,7 (0), 3. Wiererová (It.) -36,8 (0), 4. Solaová (Běl.) -50,1, (0), 5. P. Fialková (SR) -51,2 (0), 6. Röiselandová (Nor.) -55,4 (1), 7. Simonová (Fr.) -59,1 (1), 8. Hinzová (Něm.) -1:03,2 (0), 9. Vittozziová (It.) -1:06,3 (1), 10. Žuková (Pol.) -1:09,3 (1), ...15. Charvátová -1:25,1 (1), 71. Davidová -2:50,8 (4), 86. Jislová -3:14,9 (2), 99. Voborníková (všechny ČR) -4:33,5 (3).

Čtvrtek 16. ledna:
Muži - sprint (10 km): 1. M. Fourcade 22:41,5 min. (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (oba Fr.) -3,1 (0), 3. Doll (Něm.) -12,0 (0), 4. Christiansen (Nor.) -22,2 (1), 5. Desthieux -23,5 (1), 5. Claude (oba Fr.) -23,5 (1), 7. Nawrath (Něm.) -24,6 (0), 8. Pryma (Ukr.) -27,3 (0), 9. Kühn (Něm.) -32,0 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -34,8 (0), ...30. Moravec (ČR) -1:19,7 (1), 31. Štvrtecký -1:22,1 (1), 38. Krčmář -1:33,2 (2), 76. Šlesingr -2:20,5 (2), 97. Krupčík (všichni ČR) -3:01,7 (2).

Pátek 17. ledna:
Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:08:46,4 (0 tr. okruhů+9 dobíjení), 2. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) -10,7 (0+8), 3. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -20,7 (0+4), 4. Německo -31,7 (2+4), 5. Švédsko -54,3 (0+11), 6. Ukrajina -54,8 (0+7), ...16. ČR (Charvátová, Davidová, Voborníková, Jislová) -4:31,9 (3+7).

Sobota 18. ledna:
Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Francie (Jacquelin, Fourcade, Desthieux, Fillon Maillet) 1:18:11,2 (0 tr. okruhů+6 dobíjení), 2. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, Christiansen) -1:12,2 (0+10), 3. Rakousko (Landertinger, Eder, Leitner, Eberhard) -1:24,3 (0+4), 4. Rusko -1:32,3 (0+5), 5. Německo -2:13,1 (0+12), 6. Bělorusko -2:39,0 (1+9), ...11. Česko (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář) -4:23,0 (2+11).

Neděle 19. ledna:
Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Eckhoffová (Nor.) 34:08,7 (1 tr. okruh), 2. P. Fialková (SR) -46,3 (2), 3. H. Öbergová -55,1 (2), 4. Skottheimová -57,3 (1), 5. Perssonová (všechny Švéd.) -1:02,6 (1), 6. Herrmannová (Něm.) -1:11,8 (3), 7. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:12,1 (2), 8. Vita Semerenková (Ukr.) -1:13,1 (0), 9. Röiselandová (Nor.) -1:38,5 (3), 10. Dunkleeová (USA) -1:39,7 (3), ...30. Charvátová (ČR) -2:42,9 (6).

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. M. Fourcade 31:26,8 (0 tr. okruhů), 2. Fillon Maillet (oba Fr.) -17,6 (1), 3. Christiansen (Nor.) -46,0 (1), 4. Desthieux (Fr.) -46,1 (1), 5. Doll (Něm.) -52,2 (1), 6. Jacquelin (Fr.) -1:04,9 (3), 7. T. Bö (Nor.) -1:05,4 (1), 8. Guigonnat (Fr.) -1:06,4 (1), 9. Dale (Nor.) -1:07,4 (1), 10. Loginov (Rus.) -1:08,7 (2), ...18. Moravec -1:59,2 (0), 21. Krčmář -2:26,6 (1), 45. Štvrtecký (všichni ČR) -3:51,6 (5).

6.Pokljuka: 23. - 26. ledna

Čtvrtek 23. ledna:
Muži - vytrvalostní závod (20 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 47:54,3 (0 trest. minut), 2. M. Fourcade -11,4 (0), 3. Claude (oba Fr.) -25,6 (0), 4. Nawrath (Něm.) -36,7 (0), 5. Dale -1:02,4 (1), 6. T. Bö (oba Nor.) -1:26,4 (1), 7. Fillon Maillet (Fr.) -1:28,5 (2), 8. Kühn (Něm.) -1:41,8 (1), 9. Christiansen (Nor.) -1:56,1 (1), 10. Doll (Něm.) -2:06,5 (2), ...25. Moravec -3:36,4 (2), 53. Krupčík -5:59,9 (3), 61. Krčmář -6:18,0 (5), 72. Šlesingr -7:25,3 (5), 77. Václavík (všichni ČR) -7:55,2 (5).

Pátek 24. ledna:
Ženy - vytrvalostní závod (15 km): 1. Herrmannová (Něm.) 41:33,4 min. (0 trest. minut), 2. H. Öbergová (Švéd.) -59,2 (1), 3. Bescondová (Fr.) -1:15,7 (0), 4. Vittozziová (It.) -1:21,7 (0), 5. Preussová (Něm.) -2:02,8 (0), 6. Eganová (USA) -2:10,4 (0), 7. Hauserová (Rak.) -2:53,2 (1), 8. Starychová (Rus.) -2:59,5 (0), 9. A. Gasparinová (Švýc.) -3:02,6 (1), 10. Lunderová (Kan.) -3:06,8 (1), ...38. Kristejn Puskarčíková -5:46,6 (2), 39. Davidová -5:52,8 (4), 89. Charvátová (všechny ČR) -11:06,2 (8).

Sobota 25. ledna:
Smíšená štafeta dvojic: 1. Bescondová, Jacquelin (Fr.) 38:33,1 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Ojaová, Zahkna (Est.) -5,9 (0+3), 3. Hauserová, Eder (Rak.) -12,1 (0+6), 4. Lunderová, Gow (Kan.) -16,0 (0+6), 5. Merkušynová, Pidručnyj (Ukr.) -28,8 (1+4), 6. Cadurischová, Wiestner (Švýc.) -40,7 (0+7), ...17. Jislová, Šlesingr (ČR) -2:11,7 (0+9).

Smíšená štafeta: 1. Francie (Fillon Maillet, Desthieux, Braisazová, Simonová) 1:17:53,3 (0+8), 2. Norsko (T. Bö, J.T. Bö, Solemdalová, Tandrevoldová) -40,6 (0+4), 3. Německo (Horn, Kühn, Hettichová, Hinzová) -1:01,4 (0+5), 4. Rusko -1:24,8 (0+7), 5. Švédsko -1:34,1 (0+6), 6. ČR (Moravec, Krčmář, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -1:49,8 (1+5).

Neděle 26. ledna:
Hromadný závod mužů: 1. Fillon Maillet (Fr.) 36:21,5 (1 trest. okruh), 2. Doll (Něm.) -10,0 (1), 3. J.T. Bö -10,3 (2), 4. Christiansen (oba Nor.) -10,6 (1), 5. M. Fourcade (Fr.) -10,8 (1), 6. Bjöntegaard -21,4 (2), 7. Dale (oba Nor.) -39,8 (2), 8. Eder (Rak.) -42,8 (0), 9. T. Bö (Nor.) -43,5 (2), 10. Hofer (It.) -1:05,4 (2), ...15. Krčmář (ČR) -1:25,2 (1).

Hromadný závod žen: 1. H. Öbergová (Švéd.) 34:14,4 (1), 2. Vittozziová (It.) -6,5 (0), 3. Bescondová (Fr.) -27,6 (0), 4. Hojniszová (Pol.) -37,5 (1), 5. Braisazová (Fr.) -44,1 (3), 6. Röiselandová (Nor.) -48,4 (3), 7. Hauserová (Rak.) -59,9 (1), 8. Tandrevoldová (Nor.) -1:09,0 (2), 9. Wiererová (It.) -1:09,6 (3), 10. Davidová -1:22,5 (2), ...27. Kristejn Puskarčíková -3:51,7 (5), 28. Charvátová (všechny ČR) -3:57,2 (5).

7.MS Anterselva: 13. - 23. února

8.Nové Město na Moravě: 5. - 8. března

Čtvrtek 5. března:
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Herrmannová (Něm.) 18:51,0 (0 trest. okruhů), 2. Bescondová (Fr.) -27,2 (0), 3. Davidová (ČR) -49,7 (1), 4. Ederová (Fin.) -59,0 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -1:11,1 (2), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:11,7 (1), 7. Vittozziová (It.) -1:13,7 (2), 8. E. Öbergová (Švéd.) -1:22,4 (0), 9. Hojniszová-Staregová (Pol.) -1:24,4 (2), 10. Braisazová (Fr.) -1:24,6 (3), ...39. Charvátová -2:15,7 (3), 57. Kristejn Puskarčíková -2:45,8 (2), 64. Jislová (všechny ČR) -2:59,1 (3).

Pátek 6. března:
Muži - sprint 10 km:  1. J. T. Bö (Nor.) 24:56,8 (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (Fr.) -22,8 (0), 3. T. Bö (Nor.) -1:01,1 (0), 4. Krčmář (ČR) -1:14,1 (0), 5. Fak (Slovin.) -1:16,6 (0), 6. M. Fourcade (Fr.) -1:19,1 (1), 7. Seppala (Fin.) -1:29,5 (0), 8. Desthieux (Fr.) -1:37,6 (2), 9. Dale (Nor.) -1:42,8 (1), 10. Jacquelin (Fr.) -1:44,4 (1), ...31. Štvrtecký -2:26,6 (0), 42. Moravec -2:45,5 (1), 56. Šlesingr -3:18,5 (2), 77. Václavík (všichni ČR) -4:24,0 (5).

Sobota 7. března:
Štafeta muži (4x7,5 km): 1. Norsko (Christiansen, Dale, T. Bö, J.T. Bö) 1:1:25,3 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Ukrajina (Pryma, Semjonov, Tkalenko, Pidručnyj) -38,2 (0+5), 3. Švédsko (Samuelsson, Nelin, Femling, Ponsiluoma) -43,3 (1+8), 4. Rusko -46,9 (0+7), 5. Německo -57,2 (1+10), 6. Itálie -1:46,9 (0+5), ...12. ČR (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář) -3:39,1 (4+10).

Štafeta ženy (4x6 km): 1. Norsko (Knottenová, Lienová, Tandrevoldová, Eckhoffová) 1:09:14,8 hod. (0+8), 2. Francie (Simonová, Braisazová, Chevalierová, Bescondová) -28,7 (1+10), 3. Německo (Horchlerová, Hinzová, Preussová, Herrmannová) -57,0 (1+14), 4. Ukrajina -58,5 (1+12), 5. Rusko -1:11,7 (1+12), 6. Itálie -2:01,3 (0+11), ...10. ČR (Jislová, Davidová, Charvátová, Kristejn Puskarčíková) -3:55,5 (3+18).

Neděle 8. března:
Hromadný závod žen: 1. Eckhoffová (Nor.) 34:00,08 (1), 2. H. Öbergová (Švéd.) -25,3 (1), 3. Preussová (Něm.) -32,4 (1), 4. Braisazová (Fr.) -41,3 (3), 5. Wiererová (It.) -43,2 (3), 6. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -43,5 (2), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -59,7 (3), 8. Lunderová (Kan.) -1:09,6 (3), 9. Valj Semerenková (Ukr.) -1:14,8 (3), 10. Kuklinová (Rus.) -1:21,5 (4), ...20. Davidová (ČR) -2:31,7 (4).

Hromadný závod mužů:
1. J.T. Bö (Nor.) 39:32,7 (3 trest. okruhy), 2. Jacquelin (Fr.) -15,1 (0), 3. Peiffer (Něm.) -25,0 (1), 4. Pidručnyj (Ukr.) -27,9 (2), 5. Bjöntegaard -27,9 (2), 6. Dale -34,1 (2), 7. Christiansen (všichni Nor.) -38,9 (2), 8. Fillon Maillet (Fr.) -44,8 (1), 9. Windisch (It.) -52,3 (2), 10. T. Bö (Nor.) -53,7 (3), ...19. Moravec -2:10,1 (3), 20. Krčmář (oba ČR) -2:27,7 (3).

9.Kontiolahti: 12. - 15. března

Čtvrtek 12. března: 
Sprint mužů: 1. J.T. Bö (Nor.) 22:27,8 (0), 2. M. Fourcade -21,1 (0), 3. Jacquelin (oba Fr.) -22,3 (0), 4. Christiansen -30,6 (0), 5. T. Bö (oba Nor.) -34,0 (0), 6. Doll (Něm.) -34,1 (1), 7. Fillon Maillet -39,7 (0), 8. Desthieux (oba Fr.) -40,8 (0), 9. Peiffer (Něm.) -48,4 (0), 10. Laegreid (Nor.) -51,9 (0), ...30. Krčmář -1:34,2 (0), 33. Moravec -1:42,0 (0), 52. Václavík -2:11,0 (2), 75. Krupčík -2:59,7 (3), 90. Štvrtecký (všichni ČR) -3:21,8 (3).

Pátek 13. března:  
Sprint žen: 1. Herrmannová 20:00,5 (1), 2. Preussová (obě Něm.) -20,1 (1), 3. Eckhoffová (Nor.) -32,3 (2), 4. Vittozziová (It.) -37,1 (1), 5. Davidová (ČR) -42,5 (1), 6. Hojniszová-Staregová (Pol.) -47,3 (0,), 7. Kuklinová (Rus.) -47,9 (0), 8. Chevalierová (Fr.) -51,5 (1), 9. Tandrevoldová (Nor.) -52,6 (1), 10. S. Gasparinová (Švýc.) -55,2 (2), ...23. Charvátová -1:24,7 (3), 41. Jislová -1:51,3 (2), 58. Kristejn Puskarčíková (všechny ČR) -2:24,3 (3).

Sobota 14. března:
Stíhací závod mužů: 1. M. Fourcade 31:25,4 (3), 2. Fillon Maillet -2,9 (2), 3. Jacquelin (všichni Fr.) -4,5 (4), 4. J.T. Bö (Nor.) -8,3 (4), 5. Peiffer (Něm.) -14,1 (2), 6. Bjöntegard (Nor.) -15,6 (0), 7. Loginov (Rus.) -24,0 (2), 8. Ponsiluoma (Švéd.) -29,8 (2), 9. Christiansen (Nor.) -36,5 (3), 10. Hofer (It.) -42,0 (3), ...29. Moravec -2:33,2 (2), 30. Václavík -2:51,7 (4), 36. Krčmář (všichni ČR) -3:22,8 (6).

Stíhací závod žen: 1. Simonová (Fr.) 30:43,5 (2), 2. Gasparinová (Švýc.) -17,3 (4), 3. Vittozziová (It.) -20,9 (4), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -28,2 (4), 5. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -39,8 (2), 6. Brorssonová -42,8 (1), 7. Skottheimová (obě Švéd.) -44,4 (1), 8. Davidová (ČR) -50,8 (5), 9. Preussová (Něm.) -56,7 (5), 10. Eckhoffová (Nor.) -57,2 (6), ...28. Charvátová -2:04,9 (6), 33. Jislová -2:32,0 (3), 50. Kristejn Puskarčíková (všechny ČR) -4:47,9 (6).

Neděle 15. března:
Smíšená štafeta dvojic - ZRUŠENO
Smíšená štafeta - ZRUŠENO

10.Holmenkollen: 20. - 22. března ZRUŠENO

Konečné pořadí SP mužů (po 21 závodech): 1. J. T. Bö 913, 2. M. Fourcade 911, 3. Fillon Maillet 843, 4. T. Bö 740, 5. Jacquelin 726, 6. Desthieux (Fr.) 672, ...21. Krčmář 308, 26. Moravec 258, 54. Štvrtecký 68, 70. Václavík 30, 84. Šlesingr 12, 87. Krupčík (všichni ČR) 7.

Konečné pořadí SP žen (po 21 závodech): 1. Wiererová (It.) 793, 2. Eckhoffová 786, 3. Herrmannová (Něm.) -745, 4. Öbergová (Švéd.) 741, 5. Röiselandová (Nor.) 597, 6. Preussová 573, ...14. Davidová 478, 27. Charvátová 246, 35. Kristejn Puskarčíková 208, 65. Jislová 48. 

Autor:

Výsledky Světového poháru v biatlonu 2019/2020

Biatlonová sezona 2019/2020 odstartovala v sobotu 30. listopadu ve švédském Östersundu a předčasně byla ukončena v sobotu 14. března. Celkové vítězství ve Světovém poháru obhájili Johannes Bö z Norska a Dorothea Wiererová z Itálie.

30. 11. - 22. 3. (výsledky závodů)
  • Nejčtenější

Vízek se nakazil koronavirem, nemocná je také jeho manželka

Někdejší fotbalový reprezentant Ladislav Vízek se nakazil koronavirem. Řekl serveru iSport.cz. Pozitivní nález má také...

Je to trest boží, hřímá gymnastka. Svět prý pyká za příkoří vůči Rusku

Bývalá ruská gymnastka Světlana Chorkinová má v prapříčinách odkladu tokijské olympiády jasno. Jedná se o boží trest....

290 tisíc měsíčně. I jeden extrémní plat ušetří hokejový Chomutov

Výpovědi rozdané, ale smíří se s tím hokejisté Chomutova, jichž se předčasné ukončení smluv týká? Zatím to není jisté....

Když hokejisty sestup netrápí. Kouč Kladna popisuje krutý pád i Réwaye

Jaké to je koučovat útočníka Jaromíra Jágra, promarněný talent Martina Réwaye a tým sestupující z extraligy, v jehož...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pan Nestárnoucí. V 58 letech řádí v extralize a užívá si život sportovce

Letos mu bude 58 let. Přesto si v české extralize drží vyrovnanou bilanci a kosí o 40 let mladší soupeře i...

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

  • Další z rubriky
Premium

Inspiroval i rozděloval. Jak odcházel Martin Fourcade, velekrál biatlonu

Cílem svého posledního závodu projel Martin Fourcade v sobotu první, prožíval úžasný happy end kariéry. A mohl být...

Fourcade se rozloučil triumfem ve stíhačce, Světový pohár vyhrál Bö

Praporky v silném větru pořádně vlály, na střelnici ve finském Kontiolahti panovaly obtížné podmínky. Nejlépe se s nimi...

Davidová skončila ve stíhačce osmá, velký glóbus získala Wiererová

Po druhé položce figurovala na prvním místě, osamoceně jela po trati. Jenže pak Markéta Davidová zachybovala na...

Pátá Davidová: Složitě se přepínáte do módu Nemysli na okolí a závoď

Po třetím místě ve sprintu v Novém Městě na Moravě vyšel Markétě Davidové také ten v Kontiolahti, opět i s jednou...

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.

Najdete na iDNES.cz