Sobota 25. ledna 2020, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

PROGRAM: Přehled závodů biatlonové sezony 2019/2020

Markéta Davidová, archivní foto | foto: Petr Slavík, Český biatlon

16:29 13:08
V sobotu 30. listopadu startuje ve švédském Östersundu biatlonová sezona 2019/2020 a o čtyři měsíce později v norském Holmenkollenu vyvrcholí. Světový pohár se začátkem března vrátí do Nového Města na Moravě a vrcholem celé zimy bude únorové mistrovství světa v italské Anterselvě.

1.Östersund: 30. listopadu - 8. prosince

Sobota 30. listopadu:
Smíšená štafeta dvojic: 1. Öbergová, Samuelsson (Švéd.) 36:42,1 (2 trest. okruhy + 11 dobíjení), 2. Preussová, Lesser (Něm.) -18,1 (1+9), 3. Röiselandová, Christiansen (Nor.) -40,4 (1+16), 4. Merkušynová, Tyščenko (Ukr.) -56,9 (3+6), 5. Ojaová, Zahkna (Est.) -1:01,6 (1+8), 6. Dunkleeová, Doherty (USA) -1:17,0 (1+16), ...18. Jislová, Štvrtecký (ČR) dostiženi.
Smíšená štafeta: 1. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Hofer, Windisch) 1:05:56,1 (0+9), 2. Norsko (Tandrevoldová, Eckhoffová, T. Bö, J. Bö) -4,1 (0+15), 3. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Nelin, Ponsiluoma) -59,9 (0+11), 4. Rusko -1:44,9 (1+13), 5. Rakousko -1:53,6 (1+10), 6. Švýcarsko -1:55,5 (1+15), ...11. ČR (Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář) -3:03,3 (2+13).

Neděle 1. prosince:
Sprint mužů: 1. J. T. Bö 24:18,3 (1 tr. okruh), 2. T. Bö (oba Nor.) -19,0 (1), 3. Jelisejev -19,9 (0), 4. Loginov (oba Rus.) -27,1 (1), 5. M. Fourcade (Fr.) -27,9 (2), 6. Kühn (Něm.) -28,7 (2), 7. Dale -29,4 (1), 8. Bjoentegaard (oba Nor.) -31,7 (1), 9. Eberhard (Rak.) -33,8 (2), 10. Ilijev (Bulh.) -36,0 (2), ...16. Krčmář -1:06,4 (0), 26. Václavík -1:29,1 (1), 36. Šlesingr -1:51,1 (0), 39. Štvrtecký -1:54,5 (2), 84. Moravec (všichni ČR) -2:56,5 (4).
Sprint žen: 1. Wiererová (It.) 19:48,5 (1), 2. Olsbuová Röiselandová (Nor.) -8,6 (2), 3. Davidová (ČR) -11,9 (0), 4. Preussová (Něm.) -19,2 (0), 5. Perssonová (Švéd.) -21,6 (1), 6. Hermannová (Něm.) -22,1 (1), 7. Innerhoferová (Rak.) -37,3 (1), 8. Häckiová (Švýc.) -39,6 (2), 9. Aymonierová (Fr.) -40,0 (1), 10. Vita Semerenková (Ukr.) -41,1 (1), ...19. Puskarčíková -59,7 (2), 30. Charvátová -1:20,6 (3), 45. Vítková -1:42,1 (1), 65. Jislová (všechny ČR) -2:22,9 (2).

Středa 4. prosince:
Vytrvalostní závod mužů: 1. M. Fourcade 53:11,9 min. (1 trest. minuta), 2. Desthieux -12,7 (1), 3. Fillon Maillet -1:50,8 (3), 4. Jacquelin (všichni Fr.) -2:17,8 (2), 5. Weger (Švýc.) -2:28,2 (1), 6. T. Bö (Nor.) -2:28,8 (2), 7. Claude (Fr.) -2:32,4 (2), 8. Jelisejev -2:54,6 (1), 9. Loginov (oba Rus.) -2:55,1 (2), 10. J.T. Bö (Nor.) -3:12,6 (2), ...17. Moravec -3:54,4 (1), 29. Krčmář -5:10,4 (4), 32. Štvrtecký -5:32,4 (3), 40. Šlesingr -6:00,9 (3), 76. Václavík (všichni ČR) -9:10,1 (5).

Čtvrtek 5. prosince:
Vytrvalostní závod žen:  1. Braisazová (Fr.) 42:35,1 min. (2 tr. minuty), 2. Džymová (Ukr.) -11,1 (0), 3. Simonová (Fr.) -17,7 (2), 4. Tandrevoldová (Nor.) -25,2 (1), 5. Kuklinová (Rus.) -38,8 (2), 6. Häckiová (Švýc.) -1:05,7 (3), 7. Wiererová (It.) -1:08,4 (3), 8. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:11,7 (2), 9. Vittozziová (It.) -1:28,4 (2), 10. Öbergová (Švéd.) -1:48,7 (3), 11. Davidová -1:57,3 (3), ...23. Kristejn Puskarčíková -3:03,0 (3), 47. Charvátová -4:51,4 (5), 82. Jislová -8:12,0 (6), Vítková (všechny ČR) nedokončila.

Sobota 7. prosince:
Muži - štafeta (4x7,5 km): 1. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, J.T. Bö) 1:10:30,4 (0 trest. okruhů + 9 dobíjení), 2. Francie (Jacquelin, Fillon Maillet, Desthieux, M. Fourcade) -32,3 (1+7), 3. Itálie (Hofer, Bormolini, Cappellari, Windisch) -1:27,1 (0+8), 4. Rusko -1:41,4 (1+10), 5. Švédsko -2:00,7 (2+12), 6. Ukrajina -2:32,7 (0+9), ...13. ČR (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář) -4:23,0 (1+14).

Neděle 8. prosince:
Ženy - štafeta (4x6km): 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:11:08,7 (0 trest. okruhů + 10 dobíjení), 2. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -8,5 (0+4), 3. Švédsko (Perssonová, E. Öbergová, Brorssonová, H. Öbergová) -10,2 (0+8), 4. Německo -15,5 (1+9), 5. Rusko -1:37,7 (0+9), 6. Francie -2:07,3 (0+9), 7. Rakousko -2:09,5 (0+7), 8. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -2:31,2 (1+13).

2.Hochfilzen: 13. - 15. prosince

Pátek 13. prosince:
Sprint žen: 1. Wiererová (It.) 21:26,5 (1), 2. Tandrevoldová (Nor.) -5,9 (0), 3. Mironovová (Rus.) -18,3 (1), 4. Fialková (SR) -22,1 (0), 5. Öbergová (Švéd.) -24,3 (1), 6. Charvátová (ČR) -29,3 (1), 7. Olsbuová Röiselandová -32,4 (2), 8. Eckhoffová (obě Nor.) -33,7 (2), 9. Valj Semerenková (Ukr.) -34,7 (0), 10. Bescondová (Fr.) -38,2 (0), ...17. Jislová -53,4 (0), 32. Kristejn Puskarčíková -1:14,7 (2), 35. Davidová (všechny ČR) -1:21,5 (2).

Sprint mužů: 1. J.T. Bö (Nor.) 25:07,8 min. (1 trest. okruh), 2. Desthieux (Fr.) -7,8 (1), 3. Loginov -14,6 (0), 4. Jelisejev (oba Rus.) -20,6 (0), 5. Hofer (It.) -20,8 (1), 6. T. Bö (Nor.) -23,4 (2), 7. Windisch (It.) -31,7 (1), 8. Leitner (Rak.) -35,1 (0), 9. Pidručnyj (Ukr.) -37,6 (1), 10. M. Fourcade (Fr.) -38,8 (2), ...29. Štvrtecký -1:16,6 (3), 32. Moravec -1:24,8 (1), 40. Krčmář -1:38,9 (2), 69. Šlesingr -2:16,8 (2), 94. Václavík (všichni ČR) -3:13,3 (5).

Sobota 14. prosince:
Štafeta žen: 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Olsbuová-Röiselandová) 1:10:04,7 hod. (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Rusko (Rezcovová, Kuklinová, Mironovová, Jurlovová-Perchtová) -8,2 (0+5), 3. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -1:04,1 (1+9), 4. Ukrajina -1:09,2 (0+8), 5. Kanada -1:09,3 (0+7), 6. Česko (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -1:16,1 (1+12).

Stíhací závod mužů: 1. J.T. Bö (Nor.) 31:27,0 (0), 2. Loginov (Rus.) -33,5 (0), 3. Jacquelin (Fr.) -40,5 (0), 4. Fak (Slovin.) -41,6 (0), 5. Desthieux (Fr.) -41,6 (1), 6. T. Bö (Nor.) -1:06,3 (2), 7. Hofer (It.) -1:16,9 (2), 8. Claude -1:19,9 (2), 9. Fillon Maillet -1:20,2 (2), 10. M. Fourcade (všichni Fr.) -1:20,9 (2), ...29. Krčmář -3:03,6 (2), 41. Moravec -4:21,7 (3), 45. Štvrtecký (všichni ČR) -4:45,0 (6).

Neděle 15. prosince: 
Stíhací závod žen:  1. Eckhoffová (Nor.) 29:14,6 min. (0 trest. okruhů), 2. Öbergová (Švéd.) -25,8 (2), 3. Tandrevoldová (Nor.) -39,7 (1), 4. Braisazová (Fr.) -47,9 (2), 5. Fialková (SR) -1:02,9 (2), 6. Bescondová (Fr.) -1:07,8 (1), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:14,0 (2), 8. Kristejn Puskarčíková (ČR) -1:16,0 (1), 9. Wiererová (It.) -1:20,9 (5), 10. Aymonierová (Fr.) -1:21,7 (1), ...24. Davidová -2:11,6 (3), 30. Charvátová -2:30,1 (6), 31. Jislová (všechny ČR) -2:33,5 (2).

Štafeta mužů: 1. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, J.T. Bö) 1:14:44,2 (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Německo (Horn, Kühn, Peiffer, Doll) -2,0 (0+6), 3. Francie (Guigonnat, Jacquelin, Claude, Fillon Maillet) -51,9 (1+8), 4. Kanada -1:28,7 (0+6), 5. ČR (Šlesingr, Krčmář, Václavík, Štvrtecký) -1:52,2 (0+9), 6. Rusko -2:01,7 (1+8).

3.Le Grand-Bornand: 19. - 22. prosince

Čtvrtek 19. prosince:
Muži - sprint 10 km: 1. Doll (Něm.) 23:22,1 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö (Nor.) -9,4 (0), 3. Fillon Maillet (Fr.) -11,3 (0), 4. J. T. Bö -14,8 (2), 5. Bjöntegaard -15,0 (0), 6. Dale (všichni Nor.) -26,7 (0), 7. Windisch (It.) -28,0, 8. Desthieux (Fr.) -36,4 (1), 9. Hofer (It.) -37,1 (1), 10. Eberhard (Rak.) -40,5 (2), ...16. Štvrtecký -58,8 (0), 17. Krčmář -59,5 (1), 37. Václavík -1:31,3 (1), 71. Hornig (všichni ČR) -2:35,8 (2).

Pátek 20. prosince:
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Eckhoffová (Nor.) 20:27,0 (1 tr. okruh), 2. Braisazová (Fr.) -6,2 (0), 3. Davidová (ČR) -20,5 (0), 4. Mironovová (Rus.) -22,5 (0), 5. Herrmannová (Něm.) -29,7 (2), 6. Tandrevoldová (Nor.) -31,7 (1), 7. Krjuková (Běl.) -44,9 (0), 8. Simonová (Fr.) -46,7 (1), 9. Pidhrušná (Ukr) -47,1 (0), 10. P. Fialková (SR) -48,8 (1), ...21. Charvátová -1:19,0 (2), 35. Jislová -1:42,6 (2), 65. Kristejn Puskarčíková (všechny ČR) -2:22,9 (4).

Sobota 21. prosince:
Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 30:07,8 (1 tr. okruh), 2. Fillon Maillet (Fr.) -22,0 (0), 3. Christiansen -1:00,0 (1), 4. T. Bö (oba Nor.) -1:01,7 (2), 5. Doll (Něm.) -1:23,8 (3), 6. Jacquelin -1:32,3 (2), 7. M. Fourcade (oba Fr.) -1:32,5 (2), 8. Bjöntegaard (Nor.) -1:42,0 (5), 9. Peiffer -1:51,6 (1), 10. Schempp (oba Něm.) -1:58,3 (0), ...14. Krčmář -2:31,9 (4), 41. Václavík -4:09,5 (4), 42. Štvrtecký (všichni ČR) -4:10,3 (6).

Ženy - stíhací závod (10 km):1. Eckhoffová 29:41,6 (2), 2. Tandrevoldová (obě Nor.) -38,1 (2), 3. Häckiová (Švýc.) -46,0 (2), 4. Wiererová (It.) -58,5 (1), 5. Braisazová (Fr.) -1:02,8 (4), 6. Herrmannová -1:10,8 (4), 7. Preussová (obě Něm.) -1:16,4 (1), 8. Krjuková (Běl.) -1:28,0 (1), 9. Simonová (Fr.) -1:39,1 (4), 10. P. Fialková (SR) -1:45,8 (2), ...28. Davidová -2:52,6 (6), 41. Jislová 3:45,3 (3), 55. Charvátová (všechny ČR) -5:37,6 (9).

Neděle 22. prosince: 
Hromadný závod mužů (15 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 41:36,3 (1 tr. okruh), 2. Jacquelin (Fr.) -42,1 (1), 3. T. Bö (Nor.) -51,8 (1), 4. Fillon Maillet -1:03,3 (2), 5. M. Fourcade (oba Fr.) -1:05,0 (1), 6. Dale (Nor.) -1:51,9 (2), 7. Peiffer (Něm.) -1:53,9 (2), 8. Eder (Rak.) -2:00,6 (1), 9. Bjöntegaard (Nor.) -2:09,7 (1), 10. Desthieux (Fr.) -2:15,7 (4), ...25. Krčmář (ČR) -4:44,8 (6).

Hromadný závod žen (12,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 38:52,8 (2), 2. Wiererová (It.) -1:24,9 (2), 3. Perssonová (Švéd.) -1:25,1 (1), 4. Mäkäräinenová (Fin.) -1:35,6 (4), 5. Herrmannová (Něm.) -1:43,0 (4), 6. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -1:43,6 (2), 7. Bescondová (Fr.) -1:45,0 (1), 8. Preussová (Něm.) -1:45,2 (2), 9. Hauserová (Rak.) -1:46,9 (2), 10. Brorssonová (Švéd.) -2:03,8 (2), 11. Charvátová -2:09,2 (3), ...15. Kristejn Puskarčíková -2:28,7 (3), 22. Davidová (všechny ČR) 3:29,9 (6).

4.Oberhof: 9. - 12. ledna

Čtvrtek 9. ledna:
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Röiselandová (Nor.) 22:04,9 (0 tr. okruhů), 2. Herrmannová (Něm.) -33,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -47,4 (1), 4. Wiererová (It.) -1:01,8 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -1:07,1 (2), 6. P. Fialková (SR) -1:09,1 (1), 7. Lunderová (Kan.) -1:14,9 (0), 8. Hojniszová-Staregaová -1:15,0 (1), 9. Žuková (obě Pol.) -1:29,8 (2), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:32,8 (2), ...17. Kristejn Puskarčíková -1:53,5 (1), 23. Davidová -2:11,2 (2), 43. Charvátová -2:53,3 (4), 65. Jislová -3:46,8 (2), 84. Voborníková (všechny ČR) -4:45,6 (3).

Pátek 10. ledna:
Muži - sprint 10 km: 1. M. Fourcade 25:27,2 (0 tr. okruhů), 2. Jacquelin (oba Fr.) -25,5 (1), 3. Kühn (Něm.) -33,0 (1), 4. Jelisejev -41,1 (0), 5. Loginov (oba Rus.) -47,8 (1), 6. Desthieux (Fr.) -49,8 (1), 7. Peiffer (Něm.) -1:00,1 (1), 8. Bjöntegaard -1:06,5 (2), 9. Dale -1:18,2 (2), 10. Christiansen (všichni Nor.) -1:24,8 (3), 11. Moravec -1:25,6 (0), ...34. Krupčík -2:12,7 (1), 35. Šlesingr -2:15,5 (1), 57. Krčmář -3:02,5 (4), 60. Štvrtecký (všichni ČR) -3:09,8 (3).

Sobota 11. ledna:
Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Röiselandová, Eckhoffová) 1:14:11,6 (0 tr. kol + 11 dobíjení), 2. Švédsko (E. Öbergová, Perssonová, Brorssonová, H. Öbergová) -21,1 (0+10), 3. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) -33,1 (0+12), 4. Německo -1:10,4 (1+11), 5. Švýcarsko -1:24,5 (1+9), 6. Ukrajina -1:35,9 (1+7), ...10. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -3:38,6 (3+10).

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Norsko (Birkeland, Bjöntegaard, Dale, Christiansen) 1:19:32,3 (2 tr. okruhy + 8 dobíjení), 2. Francie (Jacquelin, M. Fourcade, Desthieux, Fillon Maillet) -4,4 (2+6), 3. Německo (Horn, Kühn, Peiffer, Doll) -48,2 (2+14), 4. Rusko -1:09,0 (0+9), 5. Bělorusko -1:54,0 (1+12), 6. Slovinsko 2:43,7 (0+14), ...8. ČR (Šlesingr, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -3:07,6 (3+14). 

Neděle 12. ledna:
Ženy - hromadný závod 12,5 km: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 39:58,9 (1 tr. okruh), 2. Eckhoffová -30,2 (4), 3. Röiselandová (obě Nor.) -35,0 (3), 4. Wiererová (It.) -1:08,8 (5), 5. Herrmannová (Něm.) 1:25,0 (6), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:38,0 (5), 7. Krjuková (Běl.) -1:40,7 (4), 8. Häckiová (Švýc.) -1:49,7 (8), 9. Vittozziová (It.) -1:50,7 (5), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:52,0 (7), ...12. Davidová -2:07,2 (7), 27. Charvátová (obě ČR) -3:40,6 (8).

Muži - hromadný závod 15 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 41:01,4 (2 tr. okruhy), 2. Peiffer (Něm.) -20,1 (3), 3. Desthieux (Fr.) -20,3 (3), 4. Dale (Nor.) -38,9 (4), 5. Fak (Slovin.) -43,1 (3), 6. Horn (Něm.) -43,2 (4), 7. Nelin (Švéd.) -44,8 (4), 8. Christiansen (Nor.) -48,9 (5), 9. Krčmář (ČR) -58,8 (4), 10. Jelisejev (Rus.) -59,8 (4), ...12. Moravec (ČR) -1:10,2 (2).

5.Ruhpolding: 15. - 19. ledna

Středa 15. ledna:
Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 18:55,5 (0 tr. okruhů), 2. H. Öbergová (Švéd.) -29,7 (0), 3. Wiererová (It.) -36,8 (0), 4. Solaová (Běl.) -50,1, (0), 5. P. Fialková (SR) -51,2 (0), 6. Röiselandová (Nor.) -55,4 (1), 7. Simonová (Fr.) -59,1 (1), 8. Hinzová (Něm.) -1:03,2 (0), 9. Vittozziová (It.) -1:06,3 (1), 10. Žuková (Pol.) -1:09,3 (1), ...15. Charvátová -1:25,1 (1), 71. Davidová -2:50,8 (4), 86. Jislová -3:14,9 (2), 99. Voborníková (všechny ČR) -4:33,5 (3).

Čtvrtek 16. ledna:
Muži - sprint (10 km): 1. M. Fourcade 22:41,5 min. (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (oba Fr.) -3,1 (0), 3. Doll (Něm.) -12,0 (0), 4. Christiansen (Nor.) -22,2 (1), 5. Desthieux -23,5 (1), 5. Claude (oba Fr.) -23,5 (1), 7. Nawrath (Něm.) -24,6 (0), 8. Pryma (Ukr.) -27,3 (0), 9. Kühn (Něm.) -32,0 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -34,8 (0), ...30. Moravec (ČR) -1:19,7 (1), 31. Štvrtecký -1:22,1 (1), 38. Krčmář -1:33,2 (2), 76. Šlesingr -2:20,5 (2), 97. Krupčík (všichni ČR) -3:01,7 (2).

Pátek 17. ledna:
Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:08:46,4 (0 tr. okruhů+9 dobíjení), 2. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) -10,7 (0+8), 3. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) -20,7 (0+4), 4. Německo -31,7 (2+4), 5. Švédsko -54,3 (0+11), 6. Ukrajina -54,8 (0+7), ...16. ČR (Charvátová, Davidová, Voborníková, Jislová) -4:31,9 (3+7).

Sobota 18. ledna:
Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Francie (Jacquelin, Fourcade, Desthieux, Fillon Maillet) 1:18:11,2 (0 tr. okruhů+6 dobíjení), 2. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, Christiansen) -1:12,2 (0+10), 3. Rakousko (Landertinger, Eder, Leitner, Eberhard) -1:24,3 (0+4), 4. Rusko -1:32,3 (0+5), 5. Německo -2:13,1 (0+12), 6. Bělorusko -2:39,0 (1+9), ...11. Česko (Šlesingr, Moravec, Štvrtecký, Krčmář) -4:23,0 (2+11).

Neděle 19. ledna:
Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Eckhoffová (Nor.) 34:08,7 (1 tr. okruh), 2. P. Fialková (SR) -46,3 (2), 3. H. Öbergová -55,1 (2), 4. Skottheimová -57,3 (1), 5. Perssonová (všechny Švéd.) -1:02,6 (1), 6. Herrmannová (Něm.) -1:11,8 (3), 7. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:12,1 (2), 8. Vita Semerenková (Ukr.) -1:13,1 (0), 9. Röiselandová (Nor.) -1:38,5 (3), 10. Dunkleeová (USA) -1:39,7 (3), ...30. Charvátová (ČR) -2:42,9 (6).

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. M. Fourcade 31:26,8 (0 tr. okruhů), 2. Fillon Maillet (oba Fr.) -17,6 (1), 3. Christiansen (Nor.) -46,0 (1), 4. Desthieux (Fr.) -46,1 (1), 5. Doll (Něm.) -52,2 (1), 6. Jacquelin (Fr.) -1:04,9 (3), 7. T. Bö (Nor.) -1:05,4 (1), 8. Guigonnat (Fr.) -1:06,4 (1), 9. Dale (Nor.) -1:07,4 (1), 10. Loginov (Rus.) -1:08,7 (2), ...18. Moravec -1:59,2 (0), 21. Krčmář -2:26,6 (1), 45. Štvrtecký (všichni ČR) -3:51,6 (5).

6.Pokljuka: 23. - 26. ledna

Čtvrtek 23. ledna:
Muži - vytrvalostní závod (20 km): 1. J.T. Bö (Nor.) 47:54,3 (0 trest. minut), 2. M. Fourcade -11,4 (0), 3. Claude (oba Fr.) -25,6 (0), 4. Nawrath (Něm.) -36,7 (0), 5. Dale -1:02,4 (1), 6. T. Bö (oba Nor.) -1:26,4 (1), 7. Fillon Maillet (Fr.) -1:28,5 (2), 8. Kühn (Něm.) -1:41,8 (1), 9. Christiansen (Nor.) -1:56,1 (1), 10. Doll (Něm.) -2:06,5 (2), ...25. Moravec -3:36,4 (2), 53. Krupčík -5:59,9 (3), 61. Krčmář -6:18,0 (5), 72. Šlesingr -7:25,3 (5), 77. Václavík (všichni ČR) -7:55,2 (5).

Pátek 24. ledna:
Ženy - vytrvalostní závod (15 km): 1. Herrmannová (Něm.) 41:33,4 min. (0 trest. minut), 2. H. Öbergová (Švéd.) -59,2 (1), 3. Bescondová (Fr.) -1:15,7 (0), 4. Vittozziová (It.) -1:21,7 (0), 5. Preussová (Něm.) -2:02,8 (0), 6. Eganová (USA) -2:10,4 (0), 7. Hauserová (Rak.) -2:53,2 (1), 8. Starychová (Rus.) -2:59,5 (0), 9. A. Gasparinová (Švýc.) -3:02,6 (1), 10. Lunderová (Kan.) -3:06,8 (1), ...38. Kristejn Puskarčíková -5:46,6 (2), 39. Davidová -5:52,8 (4), 89. Charvátová (všechny ČR) -11:06,2 (8).

Sobota 25. ledna:
Smíšená štafeta dvojic - 13.15
Smíšená štafeta - 15.00

Neděle 26. ledna:
Hromadný závod mužů - 12.15
Hromadný závod žen - 15.00

7.MS Anterselva: 13. - 23. února

Čtvrtek 13. února:
Smíšená štafeta - 14.45

Pátek 14. února:
Sprint žen - 14.45

Sobota 15. února:
Sprint mužů - 14.45

Neděle 16. února:
Stíhací závod žen - 13.00
Stíhací závod mužů - 15.15

Úterý 18. února:
Vytrvalostní závod žen - 14.15

Středa 19. února:
Vytrvalostní závod mužů - 14.15

Čtvrtek 20. února:
Smíšená štafeta dvojic - 15.15

Sobota 22. února:
Štafeta žen - 11.45
Štafeta mužů - 14.45

Neděle 23. února:
Hromadný závod žen - 12.45
Hromadný závod mužů - 15.20

8.Nové Město na Moravě: 5. - 8. března

Čtvrtek 5. března:
Sprint žen - 17.45

Pátek 6. března:
Sprint mužů - 17.30

Sobota 7. března:
Štafeta žen - 14.00
Štafeta mužů - 17.00

Neděle 8. března:
Hromadný závod žen - 11.45
Hromadný závod mužů - 13.45

9.Kontiolahti: 12. - 15. března

Čtvrtek 12. března:
Sprint mužů - 17.30

Pátek 13. března:
Sprint žen - 17.30

Sobota 14. března:
Stíhací závod mužů - 13.45
Stíhací závod žen - 15.45

Neděle 15. března:
Smíšená štafeta dvojic - 13.15
Smíšená štafeta - 15.15

10.Holmenkollen: 20. - 22. března

Pátek 20. března:
Sprint žen - 13.15
Sprint mužů - 16.45

Sobota 21. března:
Stíhací závod žen - 12.45
Stíhací závod mužů - 14.30

Neděle 22. března:
Hromadný závod žen - 14.00
Hromadný závod mužů - 15.45

Vstupenky už nyní v prodeji

Už nyní je možné nakoupit vstupenky na Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Dostupné jsou zatím pouze na tribunu, a to na všechny závodní dny. Cena se pohybuje od 1200 do 2400 korun. Jednodenní vstupenky budou k dispozici po oznámení disciplín ze strany IBU.

Děti, které mají méně než 120 centimetrů, mají nárok na vstupenku za pouhou korunu. Více informací zde. 

Autor:

Program Světového poháru v biatlonu 2019/2020

Biatlonová sezona 2019/2020 odstartovala v sobotu 30. listopadu ve švédském Östersundu a o čtyři měsíce později v norském Holmenkollenu vyvrcholí. Světový pohár se začátkem března vrátí do Nového Města na Moravě a vrcholem celé zimy bude únorové mistrovství světa v italské Anterselvě.

30. 11. - 22. 3. (přehled závodů)
13. - 23. 2. (Anterselva, Itálie)
  • Nejčtenější

PROGRAM: Přehled závodů biatlonové sezony 2019/2020

V sobotu 30. listopadu startuje ve švédském Östersundu biatlonová sezona 2019/2020 a o čtyři měsíce později v norském...

Nebyl jsem schopen zaplatit. Kornfeil odmítl život ve stresu a nejistotě

Z ambiciózního profesionála se stává nadšený amatér. Jakub Kornfeil se po nečekaném konci kariéry chce závoděním -...

Liberec zesměšnil Plzeň a je první. Kladno udolalo Kometu, Litvínov tápe

Hokejisté Liberce se vrátili do čela extraligy. Ve 37. kole totiž jednoznačně přejeli třetí Plzeň 7:1. Už v sobotu je...

Kvitová je v osmifinále, končí Serena W., Gauffová vyřadila Ósakaovou

Pátý den Australian Open rozhodoval o prvních osmifinalistech. Na grandslamu v Melbourne postupuje mezi šestnáct...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jágrův gól nestačil, Sparta přetlačila Pardubice. Slaví i Kometa a Třinec

Loňští finalisté se v neděli v rámci 38. kola extraligy znovu utkali, vítězně z duelu odešel Třinec díky výhře 4:3 nad...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  • Další z rubriky
Premium

Dominátorka s dvojitým viděním. Jak Eckhoffová srovnala hlavu i střelbu

Její cestu k biatlonu nasměroval o jedenáct let starší bratr Stian, jenž v letech 2004 a 2005 vyhrál dva sprinty...

PROGRAM: Přehled závodů biatlonové sezony 2019/2020

V sobotu 30. listopadu startuje ve švédském Östersundu biatlonová sezona 2019/2020 a o čtyři měsíce později v norském...

Biatlonové trable. Pomohl by k lepším výsledkům psycholog?

Jako kdyby existovaly dvě Lucie Charvátové. Jako kdyby jedna z nich jezdila v této sezoně individuální závody a ta...

Johannes Bö se možná vrátí už v Pokljuce. Bez žolíků, ale s nadějí

Norské zákony umožňují otcům až čtrnáctitýdenní rodičovskou dovolenou. Ovšem biatlonista Johannes Bö této možnosti...

Najdete na iDNES.cz