PROGRAM: Přehled závodů biatlonové sezony 2018/2019

Český biatlonista Michal Krčmář na trati štafety v Hochfilzenu. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

17 2019
V neděli 2. prosince odstartovala ve slovinské Pokljuce biatlonová sezona. O téměř čtyři měsíce později zápolení vyvrcholí v norském Holmenkollenu. Světový pohár se po roční pauze vrací do Nového Města na Moravě. Mistrovství světa uspořádá švédský Östersund.

1.Pokljuka: 2. prosince – 9. prosince

Neděle 2. prosince
Smíšená štafeta dvojic: 1. Brunová-Lieová, Birkenland (Nor.) 38:26,7 (0 trest. okruhů + 4 dobíjení), 2. Hauserová, Eder (Rak.) -8,5 (0+5), 3. Merkušynová, Tyščenko (Ukr.) -20,7 (0+1), ...10. Puskarčíková, Šlesingr -1:32,8 (0+7).
Smíšená štafeta: 1. Francie (Bescondová, Braisazová, M. Fourcade, Desthieux) 1:10:02,8 (0+5), 2. Švýcarsko (E. Gasparinová, Häckiová, Weger, Finello) -38,7 (0+9), 3. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Windisch, Hofer) -52,1 (1+8), 14. ČR (Vítková, Davidová, Krupčík, Krčmář) -3:41,7 (2+13).

Čtvrtek 6. prosince
Vytrvalostní závod muži: 1. M. Fourcade (Fr.) 47:09,2 (0 tr. minut), 2. Kühn (Něm.) -4,2 (0), 3. Eder (Rak.) -19,7 (0), 15. Krčmář -1:56,9 (1), 30. Moravec -2:57,9 (2), 41. Šlesingr -3:24,8 (2), 57. Krupčík -4:17,7 (3), 85. Václavík  -6:38,7 (5).

Vytrvalostní závod ženy: 1. Džymová (Ukr.) 43:06,6 (0), 2. Hojniszová (Pol.) -5,9 (1), 3. Davidová (ČR) -16,5 (1), 26. Puskarčíková -1:59,7 (2), 38. Vítková -3:02,8 (2), 74. Jislová -5:39,6 (4), 81. Charvátová -6:56,9 (5).

Pátek 7. prosince:
Sprint muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 23:46,3 (1 tr. okruh), 2. Guigonnat (Fr.) -16,1 (0), 3. Loginov (Rus.) -16,4 (0), 20. Moravec -1:06,0 (1), 47. Šlesingr -1:47,5 (1), 50. Krupčík -1:51,5 (2), 69. Václavík -2:12,4 (2).

Sobota 8. prosince
Sprint ženy: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 20:08,1 (0 tr. okruhů), 2. Wiererová (It.) -14,8 (0), 3. Braisazová -42,1 (0), 22. Puskarčíková -1:16,4 (0), 31. Jislová -1:34,0 (0), 32. Davidová -1:35,1 (2), 47. Vítková -1:50,9 (0), 86. Charvátová -3:37,1 (4).

Neděle 9. prosince
Stíhací závod muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 30:20,4 (3), 2. Fillon Maillet (Fr.) -0,1 (0), 3. Loginov (Rus.) -1,9 (1), 17. Krčmář -1:34,2 (1), 23. Moravec -2:00,0 (0), 50. Krupčík (všichni ČR) -4:26,5 (3).
Stíhací závod ženy: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 29:16,9 (0), 2. Wiererová (It.) -41,3 (0), 3. P. Fialková (SR) -59,2 (0), 35. Puskarčíková -3:25,8 (3), 40. Vítková -3:38,9 (1), 49. Davidová -5:01,8 (5), 55. Jislová -5:52,5 (4).

2.Hochfilzen: 13. prosince – 16. prosince

Čtvrtek 13. prosince
Sprint ženy: 1. Wiererová (It.) 21:04,9 (1 tr. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -0,6 (1), 3. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -24,4 (0), 25. Vítková -1:14,8 (1), 29. Puskarčíková -1:21,0 (1), 62. Davidová -2:15,8 (4), 84. Charvátová -3:19,6 (4).

Pátek 14. prosince
Sprint muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 24:49,2 (1 trest. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -8,6 (0), 3. Doll (Něm.) -10,2 (0), 20. Krčmář 1:10,3 (0), 46. Šlesingr -1:53,5 (1), 57. Moravec -2:04,2 (2), 61. Štvrtecký -2:09,7 (3), 86. Václavík -2:56,5 (4).

Sobota 15. prosince
Stíhací závod ženy: 1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:53,1 (3 trestné okruhy), 2. P. Fialková (SR) -1,5 (2), 3. Wiererová (It.) -2,8 (4), 14. Vítková -1:09,9 (1).
Stíhací závod muži: 1. M. Fourcade (Fr.) 32:22,3 (0 trest. okruhů), 2. Peiffer (Něm.) -13,7 (1), 3. Christiansen (Nor.) -16,1 (0), 24. Krčmář -2:02,9 (3), 28. Moravec -2:14,7 (1).

Neděle 16. prosince
Štafeta ženy: 1. Itálie (Vittozziová, Runggaldierová, Wiererová, Sanfilippová) 1:10:58,7 (0+3), 2. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Nilssonová, Öbergová) -8,4 (0+8), 3. Francie (Chevalierová, Simonová, Aymonierová, Bescondová) -11,8 (0+9), 9. ČR (Puskarčíková, Charvátová, Davidová, Vítková) -2:14,6 (0+6).
Štafeta muži: Birkeland, L’Abee-Lund, T. Bö, Christiansen) -3,6 (0+7), 3. Německo (Schempp, Kühn, Peiffer, Doll) -28,8 (1+6), 7. ČR (Šlesingr, Štvrtecký, Krčmář, Moravec) -1:22,6 (0+7).

3.Nové Město: 20. prosince – 23. prosince

Čtvrtek 20. prosince
Sprint muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 23:09,9 (0), 2. Loginov (Rus.) -21,0 (0), 3. Ponsiluoma (Švéd.) -54,2 (0), 20. Krčmář -1:31,8 (1), 23. Moravec-1:34,4 (1), 48. Štvrtecký -2:16,0 (2), 86. Václavík -3:43,0 (5).

Pátek 21. prosince
Sprint ženy: 1. Röiselandová (Nor.) 19:44,6 (0), 2. Dahlmeierová (Něm.) -4,5 (1), 3. P. Fialková (SR) -6,2 (0), 19. Vítková -1:01,1 (0), 29. Charvátová -1:20,6 (2), 48. Puskarčíková -1:53,2 (2), 67. Davidová -2:26,3 (4).

Sobota 22. prosince
Stíhací závod muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 31:59,0 (4), 2. Loginov (Rus.) -6,2 (4), 3. T. Bö (Nor.) -23,9 (1), 18. Moravec -2:35,4 (4), 32. Krčmář -3:38,4 (7), 49. Štvrtecký -5:28,5 (7).
Stíhací závod ženy: 1. Röiselandová (Nor.) 29:53,5 (2), 2. Wiererová (It.) -0,2 (1), 3. Öbergová (Švéd.) -4,7 (1), 34. Charvátová -3:13,0 (5), 50. Puskarčíková -5:15,5 (5), Vítková nedokončila.

Neděle 23. prosince
Hromadný závod muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 37:25,2 (0 tr. kol), 2. Fillon Maillet (Fr.) -46,5 (2), 3. Garaničev (Rus.) -54,1 (0), 8. Moravec (ČR) -1:23,8 (2), 9. M. Fourcade (Fr.) -1:28,1 (3), 10. Krčmář (ČR) -1:44,2 (1).
Hromadný závod ženy: 1. Kuzminová 35:34,4 (2), 2. P. Fialková (obě SR) -12,1 (2), 3. Chevalierová (Fr.) -13,3 (3).

4.Oberhof: 10. ledna – 13. ledna

Čtvrtek 10. ledna
Sprint ženy: 1. Vittozziová (It.) 22:34,6 min. (0 trest. okruhů), 2. Chevalierová (Fr.) -5,3 (0), 3. Öbergová (Švéd.) -15,0 (0), 12. Puskarčíková -48,8 (0), 19. Davidová -1:00,5 (2), 63. Vítková -2:21,9 (3), 81. Charvátová -2:51,4 (3).

Pátek 11. ledna
Sprint muži: 1. Loginov (Rus.) 25:50,9 (0), 2. J. T. Bö (Nor.) -25,2 (1), 3. Samuelsson (Švéd.) -36,8 (0), 13. Moravec -1:24,4 (0), 35. Krčmář -2:24,0 (2), 62. Krupčík -3:07,9 (2), 103. Štvrtecký -5:25,3 (8).

Sobota 12. ledna
Stíhací závod ženy: 1. Vittozziová (It.) 32:32,9 (2), 2. Kuzminová (SR) -14,5 (4), 3. Chevalierová -27,9 (5), 21. Puskarčíková -2:17,1 (4), 42. Davidová -3:44,2 (8).
Stíhací závod muži: 1. J. T. Bö (Nor.) -34:29,8 (3), 2. Peiffer (Něm.) -15,1 (1), 3. Hofer (It.) -15,8 (0), 17. Moravec -2:22,8 (1), 50. Krčmář -5:10,1 (6).

Neděle 13. ledna
Štafeta ženy: 1. Rusko (Pavlovová, Vasilevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) -33,5 (2+10), 3. ČR (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) -36,7 (1+6).
Štafeta muži: 1. Rusko (Cvetkov, Garaničev, Malyško, Loginov) 1:20:54,3 (0 trest. okruhů + 6 dobíjení), 2. Francie (Guigonnat, Desthieux, Fillon Maillet, M. Fourcade) -1:01,1 (1+8), 3. Rakousko (T. Eberhard, Eder, Landertinger, J. Eberhard) -2:18,6 (1+7), 4. ČR (Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -2:36,0 (1+10).

5.Ruhpolding: 16. ledna – 20. ledna

Čtvrtek 17. ledna
Sprint muži: 1. J. T. Bö 22:56,3 (1 trest. okruh), 2. T. Bö (oba Nor.) -7,9 (0), 3. Doll (Něm.) -10,5 (1), 25. Krčmář -1:10,9 (0), 31. Moravec -1:19,7 (0), 44. Štvrtecký -1:38,1 (0), 77. Krupčík -2:14,0 (2).
Sprint ženy: 1. Kuzminová (SR) 19:15,1 (0), 2. Vittozziová (It.) -11,5 (0), 3. Öbergová (Švéd.) -29,1 (0), 50. Davidová -2:04,7 (2), 51. Vítková -2:07,5 (3), 54. Puskarčíková -2:11,4 (2), 85. Charvátová -3:03,0 (3), 100. Jislová -4:14,5 (3).

Pátek 18. ledna
Štafeta muži: 1. Norsko (Birkeland, Christiansen, T. Bö, J. T. Bö) 1:09:53,3 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Rees, Kühn, Peiffer, Doll) -13,5 (0+6), 3. Francie (Jacquelin, M. Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux) -26,2 (0+9), 8. ČR (Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -1:46,5 (0+8).

Sobota 19. ledna
Štafeta ženy: 1. Francie (Simonová, Bescondová, Braisazová, Chevalierová) 1:09:27,7 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Olsbuová Röiselandová) -11,5 (0+7), 3. Německo (Hinzová, Dahlmeierová, Preussová, Herrmannová) -23,4 (0+9), 9. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Vítková) -2:22,2 (0+7).

Neděle 20. ledna
Hromadný závod muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 36:43,8 (1), 2. Eberhard (Rak.) -0,6 (2), 3. Fillon Maillet -2,8 (1), 15. Moravec -47,4 (0), 18. Krčmář -1:00,8 (1).
Hromadný závod ženy: 1. Preussová (Něm.) 32:34,0 (0), 2. Tandrevoldová (Nor.) -0,2 (0), 3. P. Fialková (SR) -15,1 (1).

6.Anterselva: 24. ledna – 27. ledna

Čtvrtek 24. ledna
Sprint ženy: 1. Davidová (ČR) 21:40,7 (0 trest. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -1,7 (1), 3. Röiselandová (Nor.) -3,5 (1), 41. Vítková -1:35,3 (1), 45. Charvátová -1:49,7 (2), 49. Puskarčíková -1:57,8 (3), 89. Jislová -3:50,3 (2).

Pátek 25. ledna
Sprint muži: 1. J. T. Bö 23:53,9 (1 trest. okruh), 2. Bjöntegaard (oba Nor.) -17,5 (0), 3. Guigonnat -20,2 (1), 13. Krčmář -51,2 (1), 23. Krupčík -1:17,9 (1), 32. Moravec -1:30,9 (0), 79. Václavík 2:56,8 (4).

Sobota 26. ledna
Stíhací závod ženy: 1. Wiererová (It.) 29:20,1 (2 trest. okruhy), 2. Dahlmeierová (Něm.) -6,0 (1), 3. Vittozziová (It.) -16,2 (2), 14. Davidová -1:45,2 (4), 37. Charvátová -3:33,4 (4), 42. Vítková -4:10,3 (4), 44. Puskarčíková -4:26,6 (5).
Stíhací závod muži: 1. J. T. Bö (Nor.) 31:33,7 (3 trest. okruhy), 2. Guigonnat -34,8 (1), 3. Fillon Maillet -40,6 (2), 12. Krčmář -1:55,4 (3), 18. Krupčík -2:27,8 (4), Moravec nenastoupil.

Neděle 27. ledna
Hromadný závod ženy: 1. Dahlmeierová (Něm.) 35:32,8 (1 tr. okruh), 2. Davidová (ČR) -13,1 (1), 3. Hinzová (Něm.) -16,4 (1).
Hromadný závod muži: 1. Fillon Maillet (Fr.) 34:29,4 (0 tr. okruhů), 2. J. T. Bö (Nor.) -14,3 (2), 3. Peiffer (Něm.) -24,6 (0), 23. Krčmář -2:09,5 (2), 25. Moravec -2:28,6 (2).

7.Canmore: 7. února – 10. února

Čtvrtek 7. února
Vytrvalostní závod muži: 1. J. T. Bö 35:27,9 (0 střeleckých chyb), 2. Christiansen (oba Nor.) -2:10,2 (2), 3. Loginov (Rus.) -2:41,0 (2), 12. Krupčík -3:07,5 (1), 49. Krčmář -6:10,1 (5), 64. Šlesingr -7:25,8 (3), 77. Václavík -8:16,5 (7).
Vytrvalostní závod ženy: 1. Eckhoffová (Nor.) 36:32,9 (1), 2. Davidová (ČR) -9,8 (0), 3. Vittozziová (It.) -20,9 (0), 33. Charvátová -3:34,1 (2), 72. Vítková -6:51,0 (1), 77. Puskarčíková -7:47,3 (7).

Pátek 8. února
Štafeta muži: 1. Norsko (Birkeland, Christiansen, Bjöntegaard, J.T. Bö) 1:16:36,6 (0 trest. okruhů + 7 dobíjení), 2. Francie (Guigonnat, Jacquelin, S. Fourcade, Fillon Maillet) -1:10,4 (0+8), 3. Rusko (Garaničev, Latypov, Loginov, Povarnicyn) -1:48,4 (0+9), 6. ČR (Šlesingr, Krčmář, Václavík, Krupčík) -3:23,5 (1+9).
Štafeta ženy: 1. Německo (Hinzová, Hildebrandová, Herrmannová, Dahlmeierová) 1:10:16,3 (1+12), 2. Norsko (Kalkenbergová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) -30,2 (2+7), 3. Francie (Chevalierová, Braisazová, Bescondová, Simonová) -41,6 (0+12), 7. ČR (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) -3:44,8 (2+13).

Neděle 10. února
Sprint muži - zrušeno pro mráz
Sprint ženy - zrušeno pro mráz

8.8. kolo Soldier Hollow: 14. února – 17. února

Čtvrtek 14. února
Sprint ženy: 1. Röiselandová (Nor.) 19:47,6 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -11,5 (1), 3. Hildebrabdová (Něm.) -21,4 (0), 19. Vítková -1:32,3 (1), 23. Puskarčíková -1:38,1 (1), 32. Davidová (všechny ČR) -1:51,7 (3).

Pátek 15. února
Sprint muži: 1. Christiansen (Nor.) 23:29,7 (0 tr. okruhů), 2. Desthieux (Fr.) -1,3 (1), 3. Rees -22,4 (1),  ...19. Šlesingr -1:20,6 (1), 26. Krčmář -1:31,8 (2), 67. Krupčík (všichni ČR) -3:03,9 (4)

Sobota 16. února
Stíhací závod ženy: 1. Herrmannová 28:03,4 (2), 2. Hildebrandová (obě Něm.) -4,2 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -16,5 (3), ... 9. Vítková (ČR) -1:19,5 (0)12. Davidová -1:29,4 (0), 22. Puskarčíková (obě ČR) -2:27,9 (2).  

Stíhací závod muži: 1. Fillon Maillet (Fr.) 30:55,8 (0), 2. Christiansen (Nor.) -25,9 (1), 3. Desthieux (Fr.) -47,3 (3)... 35. Krčmář (ČR) -4:47,2 (8). 

Neděle 17. února
Smíšená štafeta dvojic: 1. Hofer, Wiererová (It.) 35:27,9 (0 trest. okruhů + 6 dobíjení), 2. Eder, Hauserová (Rak.) -22,9 (0+2), 3. Guigonnat, Simonová (Fr.) -50,2 (1+8), ...17. Krupčík, Vítková (ČR) -3:45,1 (1+13).

Smíšená štafeta: 1. Francie (Fillon-Maillet, Desthieux, Aymonierová, Chevalierová) 1:03:51,4 (0+3), 2. Německo (Lesser, Doll, Hildebrandová, Hinzová) -13,5 (0+6), 3. Norsko (Christiansen, J.T. Bö, Eckhoffová, Röiselandová) -1:02,2 (2+11)... 6. Česko (Šlesingr, Krčmář, Davidová, Puskarčíková) -2:12,9 (0+8).

9.MS Östersund: 7. března – 17. března

Čtvrtek 7. března
16.15 Smíšená štafeta

Pátek 8. března
16.15 Sprint ženy

Sobota 9. března
16.30 Sprint muži

Neděle 10. března
13.45 Stíhací závod ženy
16.30 Stíhací závod muži

Úterý 12. března
15.30 Vytrvalostní závod ženy

Středa 13. března
16.10 Vytrvalostní závod muži

Čtvrtek 14. března
17.10 Smíšená štafeta dvojic

Sobota 16. března
13.15 Štafeta ženy
16.30 Štafeta muži

Neděle 17. března
13.15 Hromadný závod ženy
16.00 Hromadný závod muži

10.9. kolo Holmenkollen: 21. března – 24. března

Čtvrtek 21. března
16.30 Sprint ženy

Pátek 22. března
16.30 Sprint muži

Sobota 23. března
15.00 Stíhací závod ženy
17.15 Stíhací závod muži

Neděle 24. března
13.45 Hromadný závod ženy
16.30 Hromadný závod muži

Pozn. Časy jsou uvedené v SEČ.

Autor:

MS v biatlonu 2019 v Östersundu (Švédsko)

Světový šampionát biatlonistů 2019 hostí švédský Östersund od 7. do 17. března. Předchozí MS 2017 pořádal rakouský Hochfilzen, kde dominovala Němka Laura Dahlmeierová s pěti zlatými medailemi. Dařilo se i Čechům: Gabriela Koukalová získala zlato (sprint), stříbro (vytrvalostní závod) i bronz (stíhačka). Ondřej Moravec skončil druhý ve vytrvalostním závodě.

Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Michal Krčmář, Johannes Bö, Martin Fourcade, Dorothea WiererováMS ve sjezdovém lyžování, Sport 2019

Nejčtenější

Plzeň rozdrtila Pardubice, Kometa přetlačila Třinec, vyhrála i Sparta

Petr Koblasa (vpředu) z Chomutova bojuje o puk před brankou gólmana Sparty...

Hokejová Tipsport extraliga pokračovala v neděli 45. kolem. Plzeň potupila Pardubice na jejich...

Jágr se vrátil na led. Nebodoval, ale jeho Kladno vyhrálo v Havířově

Jaromír Jágr po sezonní premiéře za Kladno v Havířově

Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr odehrál svůj úvodní zápas v této sezoně první hokejové ligy....

Bojí se kotrmelců, gymnastiku ani neznají. Proč se tělocvik tak proměnil?

Ilustrační snímek

VIDEO Češi jsou – alespoň podle studie Mezinárodní zdravotnické organizace – čtvrtý nejobéznější národ...

Dukla - Sparta 2:3, hosté vedli jen jednou, v závěru rozhodl Tetteh

Benjamin Tetteh se raduje z třetího gólu Sparty proti Dukle.

Sparťanští fotbalisté dvakrát prohrávali, ale silou vůle zápas na hřišti posledního mužstva ligy...

Program a výsledky mistrovství světa v alpském lyžování ve Švédsku

Ester Ledecká v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Aare.

Mistrovství světa v alpském lyžování míří do švédského Aare. Šampionát se konalo od 5. do 17....

Další z rubriky

Davidová a ti druzí aneb český biatlon 17 dní před mistrovstvím světa

START. Česká biatlonistka Markéta Davidová vyráží jako čtrnáctá do sprintu v...

Poslední závody Světového poháru před světovým šampionátem biatlonistů jsou odjety. Nastává čas na...

Šlesingr: V Canmore jsem byl na dně. Snad jsem vykročil k lepším zítřkům

PRVNÍ BODY. Český biatlonista Michal Šlesingr si dojíždí v Soldier Hollow pro...

Ve Světovém poháru působí už osmnáctou sezonu. V pátek byl Michal Šlesingr v 36 letech i nejstarším...

Trápení Vítkové a Krupčíka. Sprint dvojic poprvé v historii ovládla Itálie

Biatlonistka Veronika Vítková na trati během sprintu smíšených dvojic.

Zcela naplnili předzávodní prognózy. Biatlonisté Dorothea Wiererová a Lukas Hofer potvrdili roli...

Najdete na iDNES.cz