MS v biatonu, vytrvalostní závod mužů v Kontiolahti
Český reprezentant Česká výprava už má na mistrovství světa ve Finsku kompletní sbírku medailí. Zlato ze smíčené štafety, stříbro Gabriela Soukalová z vytrvalostního závodu a dnes i bronz Ondřeje Moravce. Hezký a pohodový zbytek večera.
Český reprezentant Pořadí všech českých závodníků v cíli: 3. Ondřej Moravec, 14. Michal Šlesingr, 26. Tomáš Krupčík, 36. Jaroslav Soukup.
Pořadí na předních příčkách už se nezmění a bude vypadat takto:
1. Martin Fourcade (Francie)
2. Emil Hegle Svendsen (Norsko)
3. Ondřej Moravec (ČR)
4. Simon Fourcade (Francie)
5. Segej Semenov (Ukrajina)
6. Ole Einar Bjoerndalen (Norsko)
Český reprezentant Český bronz je na světě! Peiffer nechal na poslední střelbě dvě chyby a propadl se na 24. místo. Rázem nesoutěží s Moravcem, ale s Krupčíkem, který je nyní v cíli právě na 24. příčce..
Peiffer je o necelou vteřinu před Moravcem a blíží se na poslední střelbu. Potvrdí pověst sprintera a vytuhne v posledním okruhu?
Český reprezentant Michal Šlesingr je i se třemi trestnými minutami na dvanáctém místě. Ten si dnes medaili vyloženě prostřílel. Na trati běžecky zaostal jen o dvě vteřiny za Martinem Fourcadem.
Český reprezentant Ondřej Moravec pro Českou televizi: „Musím poděkovat servisu, lyže jsem měl výborné. Doufám, že to bude stačit na tu medaili. Ale nechci to zakřiknout, jsou tam ještě nebezpeční závodníci. Ať už to dopadne jakkoliv, určitě to je super výsledek. Výkon vůbec nebyl špatný.“
Český reprezentant Biatlonový program nyní odhaduje, že Peiffer už Moravce nezdolá. Mohl by to skutečně být bronz!
Český reprezentant Peiffer dál udržuje české fanoušky napnuté. Na třetí střelbě zastřílel čistě a stále je o pár vteřinek před Moravcem.
Český reprezentant Výborný výkon Tomáše Krupčíka. Za celý závod pouze jednou minul a bude aspirovat na umístění na začátku třetí desítky.
Český reprezentant Bjoerndalen na Moravce náskok nestahuje, ten mu medaili nevezme.
Český reprezentant Jaroslav Soukup je nyní v cíli na 24. místě a ještě se bude propadat.
Legendární Nor Bjoerndalen ještě také bude ohrožovat Ondřeje Moravce. Po poslední střelbě je šestý, o čtrnáct vteřin za Čechem.
Jednu chybu si připsal také Tarjei Boe a pro něj to znamená ztrátu nadějí na přední umístění.
Pfeiffer na druhé položce jednou minul, ale běžecky je rychlejší než Moravec a zatím zůstává před ním.
S číslem 104 běží tratí německý obr Arnd Pfeiffer. Ten je nyní hlavním ohrožovatelem české medaile. Je to však především sprinter, odstřílet čistě čtyři střelby pro něj nebude snadné, zatím zvládl jednu.
Český reprezentant Famozní finiš Ondřeje Moravce. Fourcada překonal nakonec o pět vteřin a je třetí. Ulevil si mocným výkřiem a nyní bude čekat, zda vydrží na meailové pozici.
Český reprezentant Moravec na posledním mezičase ztrácí na Simona Fourcada jen necelou vteřinu. Stihne to?
Ze hry o medaile právě vypadl Lindstroem, na druhé položce jednou minul.
Český reprezentant Speciální biatlonový program nyní předpovídá, že Moravec v cíli půjde před Simona Fourcada.
Na trati je ještě několik závodníků s vysokými startovními čísly, kteří mohou zahýbat medailovým pořadím. Především Nor Tarjei Boe, Švéd Fredrik Lindstroem a Němec Arnd Pfeiffer.
Na trati je ještě několik závodníků s vysokými startovními čísly, kteří mohou zahýbat medailovým pořadím. Především Nor Tarjei Boe, Švéd Fredrik Lindstroem a Němec Arnd Pfeiffer.
Český reprezentant Soukup na poslední střelbě dvakrát minut a zahodil své šance na slušný výsledek a tím i účast v závodě s hromadným startem.
Český reprezentant Moravec odpálil poslední položku za nula svou pověstnou rychlopalbou a je ve hře o bronz! Nyní je čtvrtý, ale ztrácí jen sedmnáct vteřin na Simona Fourcada.
Zcela vyčerpaný Svendsen dorazil do cíle a vede o 24 vteřin před Simonem Fourcadem. Pro super Emila to dnes vypadá na stříbro.
Martin Fourcade zvládl poslední položku za nula a je velmi pravděpodobné, že se stane novým mistrem světa!
Český reprezentant Po první střelbě apsal čistou položku Tomáš Krupčík.
Český reprezentant Jaroslav Soukup je po třetí střelbě na patnácté příčce, to by byl skvělý výsledek
Český reprezentant V cíli je Michal Šlesingr, za Simonem Fourcadem zaostal o minutu a sedmnáct vteřin. Což znamená, že běžecky byl český borec o minutu a 43 vteřin rychlejší. Jaká škoda nepřesné střelby!
Český reprezentant Moravec zvládl i svou druhou ležku čistě. Jaká škoda, že minul při položce vestoje, která je dlouhodobě jeho silnější. Mohl být blízko medaili.
Svendsen je nyní favoritem na zlato. Dvacet přesných ran a solidní běh znamená vedení. Šanci ale má stále i Martin Fourcade.
Medaili dnes nezíská ani Jakov Fak, Martin Fourcade naopak zvládl třetí střelbu čistě a s jednou trestnou minutou se dotahuje zpět na čelo.
První střelecká chyba pro J. T. Boeho. Mladý Nor zřejmě vypadl ze hry o medaile.
Český reprezentant Jednu chybu na druhé položce zapsal i Jaroslav Soukup.
Simon Fourcade je prvním čistým závodníkem, sundal všech dvacet terčů a je adeptem na medaili.
Český reprezentant Šlesingr minul poslední ránu a se třemi trestnými minutami ztratil naději i na první desítku.
Český reprezentant Moravec se zatím rovnal s absolutní špičkou, ale na první stojce minul poslední ránu a patří mu třináctá příčka.
Svendsen zapsal třetí nulu, i za cenu mírné úpravy mířidel. Nor pospíchá za medailí.
Chyby se nevyvaroval Martin Fourcade a hned to znamená propad na sedmou příčku. On ale i s jednou chybou může važovat o medaili.

Další on-line

Najdete na iDNES.cz