MS v biatlonu, štafeta mužů na 4x7,5 km
Mistrovství světa v biatlonu uzavřou nedělní závody žen i mužů s hromadným startem.
Pořadí v cíli:
1. Německo
2. Norsko +15
3. Francie +34
4. Rusko +50
5. Rakousko +55
6. Česko +55
7. Švýcarsko +1:49
8. Slovinsko +1:49
Česká štafeta Česko získává ve velmi vyrovnaném štafetovém závodu šesté místo, což odpovídá předzávodním předpokladům. Cíl je splněn.
Česká štafeta Ondřej Moravec se snažil spurtovat spolu s Landertingerem o páté místo, ale ten si pozici na pohled bez problémů udržel. Zavřel Moravce za sebou a ten nemohl vpřed.
Německo získává třetí zlato z letošního MS. Svendsen druhý, Fourcade je třetí.
Na posledním mezičase je čtvrté Rusko, páté Rakousko, ale Moravec se drží hned za ním.
Schempp v čele si v pohodě jede pro zlato, Svendsen úspěšně drží druhou příčku s náskokem před Fourcadem. O medailích je rozhodnuto.
Česká štafeta Na mezičase ve stoupení je Moravec stále šestý, ale již v kontaktu s Rakušanem Landertingerem. Rus Šipulin ji ujíždí.
Moravec je šestý a za ním je 40vteřinová mezera. Škoda jeho nepodařených střeleb, teď by mohl snad bojovat s Landertingerem o 5. místo.
Česká štafeta Ondřej Moravec uspěchal dobíjení, musel vyklepávat zaseklý náboj a ačkoliv střílel čistě, ztratil. Ze střelnice odjížděl 10 vteřin za Rusem a 3 vteřiny za Rakušanem.
Fourcade zastřílel skvěle, je 11 vteřin za Svendsenem a ještě se pokusí bojovat o stříbro.
Schempp jednou chyboval, ale Svendsen také a Německo si jede pro zlato i ze štafety mužů.
Blíží se poslední střelba.
V čele se Schempp drží 15 vteřin peřd Svendsenem.
Moravec podle předpokladů ztrácí na Fourcada, i když jen po desetinách, české štafetě se zatím daří držet 6 vteřin před silným duem Landertinger - Šipulin.
Česká štafeta Moravec není v ideální pozici, Schempp a Svendsen jsou 40 vteřin daleko a těsně před sebou má Fourcada, který by ho měl i třeba s jednou střeleckou chybou běžecky porazit. Navíc blízko za ním jsou silný Rakušan Landertinger a Rus Šipulin.
Česká štafeta Moravec byl nakonec rád, že nemusel na trestné kolo, ale střílel pomalu a spolu se třemi dobíjeními ztratil na vedoucí Německo téměř dalších 40 vteřin. Navíc se před něj dostal Francouz Fourcade, který dobíjel jen jednou.
Česká štafeta Ondřej Moravec musel třikrát dobíjet a nemusel na trestné kolo.
Blíží se poslední střelba v leže dnešního závodu.

Další on-line

Najdete na iDNES.cz