V něm jsou též konkrétní návrhy na změnu antidopingových pravidel IBU:
1. Vyšší finanční pokuty pro federace za každého sportovce, přistiženého při dopingu. Navýšení maximální výše této pokuty ze současných 200 tisíc eur na milion eur.
2. Snížení národní kvóty ve světových biatlonových soutěžích v případě pozitivního dopingu na příštích 24 měsíců.
3. Prozatímní suspendování všech sportovců, jejichž provinění bude antidopingová agentura WADA prozkoumávat, až do chvíle, než bude jejich případ uzavřen.
4. Nepřipuštění sportovce s dopingovou minulostí na ZOH a MS (s výjimkou případů, kdy distanc byl kratší než šest měsíců).
5. Snížení finanční podpory od IBU pro všechny federace s opakujícími se dopingovými případy.
6. Finanční kompenzace těm sportovcům, kteří byli dopujícím soupeřem připraveni o medaili na ZOH nebo MS, jakožto náhrada za jeho ztracené příležitosti se sponzory atd. Tato kompenzace by měla dosahovat až dvojnásobku oficiálních prémií.
Jiří Hamza v dopise dále žádá o jasné vysvětlení, proč IBU nerespektovala doporučení MOV, aby do Ruska nyní nebyly přidělovány žádné vrcholné akce, a přiřkla ruské Ťumeni mistrovství světa 2021.
Šéf českého biatlonu vede tažení funkcionářů proti ruskému dopingu, zatímco Michal Šlesingr s Martinem Fourcadem a Američanem Baileym organizují akci závodníků. Jejich petici podepsalo více než 100 biatlonistů.
„Dvouleté tresty za doping nejsou dostačující,“ přitakal v Ruhpoldingu i Michal Krčmář. „Chceme dosáhnout, ať jsou tak vysoké, aby byly pro ty, kdo by uvažovali o podvodu, naprosto demotivující.“
22. prosince 2016 |