ÚSMĚV. Veronika Vítková měla v Hochfilzenu důvod ke spokojenosti, ve sprintu skončila druhá. | foto: Facebook Fandíme biatlonu

Vteřina od výhry? Trochu smutek tam je, přiznala biatlonistka Vítková

  • 4
Hochfilzen (Od našeho spolupracovníka) - Ve čtvrtek večer chodila Veronika Vítková po hotelové restauraci a členům českého týmu roznášela dort, který obdržela od svých fanoušků. V pondělí totiž oslaví rodačka z Jilemnice 25. narozeniny. Po výtečném dortu si dala další dárek sama. Ve sprintu biatlonistek v Hochfilzenu obsadila druhé místo.

Nebude pro vás dávka dortu novým rituálem před závodem?  
Nevím, co teď budu dělat, protože ten dort už nezbyl. Všechno jsme snědli. Ale třeba se objeví další, na oslavu dnešního výsledku. Nevím. Každopádně takové narozeniny jsem tady dosud neměla, protože v Hochfilzenu se mi nikdy touto dobou moc nedařilo. Navíc je to můj nejlepší výsledek ve sprintu a z toho mám taky radost. 

Nemrzí 1,2 vteřiny, které vás dělily od vítězství? 
Smutek tu trochu je, protože už v Östersundu jsem byla dvě desetiny od desítky a teď zase kousek od vítězství. Na druhou stranu jsem s tím výsledkem spokojená.

Co se vám honilo hlavou, když vám z týmu hlásili, že vedete? 
Hlavně jsem tomu vůbec nevěřila. Přišlo mi neuvěřitelné, že bych mohla být první se startovním číslem 65!

Jak se vám běželo a jak náročný byl závěr závodu? 
Začátek byl, myslím, hodně dobrý, ale na konci už závod hodně bolel. Snažila jsem se dát do výkonu maximum, bohužel ta vteřina na Selinu Gasparinovou mi tam zůstala. Opravdu jsem se snažila celé závěrečné kolo, ale více už prostě nešlo.

Na druhou stranu jste i za velmi obtížných podmínek střílela bezchybně.
Jsem opravdu ráda, že jsem zvládla tu ležku, poněvadž s ní mívám občas problém a navíc jsem před sezónou měnila způsob střelby. První terč je pro mě levý, dříve býval prostřední. Když jsem ji dala nulu, byla jsem pak mnohem klidnější. Věděla jsem, že na stojce se hodně chybuje. A stojky se ani tolik nebojím. Střílela jsem jako v tréninku a vyšlo to parádně. 

Fotogalerie

Nový způsob střelby považujete tedy za dobrou volbu? 
Zatím není určitě čeho litovat, budu v tom pokračovat. Z tohoto pohledu si myslím, že dnešní výsledek je dárkem nejen pro mě, ale i pro trenéra Jindru Šikolu, který to vymyslel.

Druhé místo jste vybojovala už minulou sezónu ve stíhačce v Oberhofu. Který výsledek je pro vás cennější? 
Jsme stále na začátku sezóny. Dnešní výsledek ukazuje na to, že příprava proběhla dobře, byla kvalitní. A věřím, že moje výkonnost směrem k olympiádě půjde ještě nahoru. Do porovnání bych se jinak moc nepouštěla.

Vnímala jste i silnou podporu českých fanoušků tady v Hochfilzenu? 
Bylo to moc krásný. Navíc není tak časté, aby na závody přijel i můj přítel jako nyní. Takže můj výsledek je odměna i pro něho.

Máte vynikající pozici pro nedělní stíhací závod. Kam sahají vaše ambice? 
Samozřejmě co nejvýš, stáhnout tu vteřinu a být první. Takový průběh by byl krásný. Formu snad mám. A když se to nepovede, tak se nic nestane.

Program Světového poháru v biatlonu 2019/2020

Biatlonová sezona 2019/2020 odstartovala v sobotu 30. listopadu ve švédském Östersundu a o čtyři měsíce později v norském Holmenkollenu vyvrcholí. Světový pohár se začátkem března vrátí do Nového Města na Moravě a vrcholem celé zimy bude únorové mistrovství světa v italské Anterselvě.

30. 11. - 22. 3. (přehled závodů)
13. - 23. 2. (Anterselva, Itálie)