Martina Knoflíčková (uprostřed) z Valosunu Tišnov zakončuje v přípravném duelu

Martina Knoflíčková (uprostřed) z Valosunu Tišnov zakončuje v přípravném duelu s UP Olomouc. | foto: Jan Knopp

Zklamání: místo play-off čeká olomoucké basketbalistky boj o záchranu

  • 0
Celou druhou polovinu základní části první ligy stíhaly olomoucké basketbalistky elitní osmičku v touze proklouznout do play-off. Na cílové pásce jim však chybí jediný krok. I když o víkendu porazily BA Sparta i Valosun Tišnov, skončily s bilancí 8 výher a 14 porážek desáté, bod za trojicí Pečky, Krnov a Aritma Praha.

"Už před víkendem to bylo v podstatě rozhodnuté - na Moravě jsme se měli mezi sebou pobít a Pražáci by se smáli. Ale tentokrát se trochu přepočítali a moc jim to nevyšlo," narážel trenér SK UP Olomouc Vítek Kohout na fakt, že při rovnosti bodů sklouzla do play-out k Hanačkám i pražská Aritma.

Do play-off se jako poslední dostala Lokomotiva Krnov. Co chybělo, aby na jejím místě byla Olomouc?
Jen jedna výhra. Věděli jsme, že bude rozhodovat naše utkání právě v Krnově, ale bohužel v sestavě, v jaké jsme tam byli, to tehdy nešlo vyhrát. Byl z toho jeden z nejhorších výkonů (57:80), možná to holky nezvládly psychicky. Kdybychom vyhráli, tak jsme z toho byli venku, ale bohužel.

Umístění v první osmičce jste tedy podle vás ztratili právě s Krnovem?
Hodně to ovlivnily první dva zápasy v Benešově a Strakonicích, které se ale měly hrát až jako poslední. Družstvo se teprve dávalo dohromady, sešli jsme se až v půlce srpna. Byly tam další těsné porážky, ale tyto dva zápasy společně s utkáním v Krnově k tomu přispěly nejvíc. Byť to zní paradoxně, první dva zápasy ovlivnily celou sezonu a prohrát se neměly. Kdyby byly na konci základní části, minimálně jeden bychom vyhráli.

Cíl sezony byl přitom postoupit do play-off. Jste hodně zklamaný?
Úspěch to určitě není, to v žádném případě. Zatímco loni bylo družstvo kompletní, letos zůstalo pět hráček které trénují, doplňované dorostenkami. Snažíme se vytvořit tým, který bude mít perspektivu a prosadí se během dvou tří let.

Před vámi je play-out, hned v prvním dvojkole hrajete s Benešovem, který má na jedenáctém místě stejně bodů jako vy. O druhém sestupujícím se rozhodne mezi vámi dvěma?
Když to všechno dobře dopadne, tak doufám, že se dostaneme i před devátou Aritmu. Ale samozřejmě úkol je udržet se a pak už je jedno, jestli budeme devátí nebo desátí. Chceme vybudovat perspektivní družstvo z odchovankyň doplněné holkama, které sem přijdou na školu. Už teď máme věkový průměr kolem dvaceti let. Pro záchranu uděláme maximum, ale víme, že ekonomicky jsou všechny oddíly jinde než my.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)