Alena Jeništová (v bílém) ze Strakonic na archivním snímku proti Andree Vackové z Trutnova | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Strakonice utíkají ze dna tabulky. Podruhé za sebou zvládly prodloužení

• 2
Strakonické basketbalistky v lize podruhé za sebou zvítězily po prodloužení. V 18. kole předposlední tým tabulky porazil doma Trutnov 73:68 a soupeři prakticky ukončil vyhlídky na play-off.

V prvním utkání po reprezentační přestávce Jihočešky navázaly na předchozí vítězství 60:59 po prodloužení v Ostravě. V ŽBL mají na kontě pouze tři výhry, v normální hrací době porazily jen poslední Technic Brno.

Hlavní postavou Strakonic byla zkušená pivotka Alena Jeništová, autorka 28 bodů a 11 doskoků. Byla to také ona, kdo poslal zápas půl minuty před koncem do prodloužení.

Trutnov na deváté pozici nevyužil možnost přiblížit se poslednímu postupovém místu do play-off. Karlovy Vary ho drží po domácí porážce s Žabinami Brno 56:65 nadále s dvoubodovým náskokem.

Basketbalistky KP Brno podruhé v sezoně nastřílely alespoň 100 bodů a po vítězství 100:52 nad outsiderem z Ostravy se v neúplné tabulce posunuly před Hradec Králové a Slavii Praha na třetí místo.