Klára Křivánková (vlevo) ze Žabin Brno pod tlakem Renaty Pudlákové ze Slavie.

Klára Křivánková (vlevo) ze Žabin Brno pod tlakem Renaty Pudlákové ze Slavie. | foto: Basket Žabiny Brno

Žabiny potvrdily vzestup, vyskočily si na třetí Hradec Králové

• 6
Žabiny ještě nevzdávají boj o přední pozice v tabulce Ženské basketbalové ligy. Šestý celek tabulky si v dohrávce 14. kola zajel pro výhru 79:64 na palubovku třetího Hradce Králové.

Brněnský celek tak potvrdil vzestup výkonnosti, naznačený už velkou bitvou s mistrovským USK Praha. Také u Labe byla hodně vidět nedávná americká posila hostujícího celku Whitney Baysová, tentokrát k výhře pomohla 21 body a 17 doskoky.

Z českých hráček zazářila Klára Křivánková. Vnučka Jana Bobrovského odehrála celých 40 minut a nastřílela 20 bodů, což je její nové osobní maximum. Beáta Adamcová přispěla Žabinám 15 body.

Nejlepšími střelkyněmi Východočešek byly Pamela-Therese Effangová a Kristýna Minarovičová se 12 body, pivotka Renáta Březinová na první pozvánku do reprezentace reagovala šesti body, 10 doskoky a šesti zisky.

Žabiny takřka po celý zápas vedly, až na přelomu poločasů však zvládly navýšit na dvouciferný rozdíl, se kterým Hradec už nic nesvedl. Domácí srazila 32procentní střelba i pasivita na doskoku (tuto činnost ztratily 26:47).