ilustrační foto

ilustrační foto | foto: DSK Basketball Nymburk / Tomáš Laš

Slavia vrátila porážku Chomutovu. Strakonice se dočkaly první výhry

• 0
Až v desátém kole ŽBL se basketbalistky Strakonic dočkaly prvního vítězství. Nejhorší tým soutěže zdolal díky obratu v závěru zápasu Ostravu 68:63. Poslední čtvrtinu vyhrály Strakonice 26:13.

Ostrava, která před devíti dny jihočeský tým deklasovala 90:45, si dnes vypracovala ve třetí čtvrtině až dvanáctibodový náskok.

Domácím se ale povedlo manko stáhnout a necelé dvě minuty před koncem zápasu jít do vedení. V poslední minutě zlomila nerozhodný stav trojkou Eliška Petrušková a v závěru zpečetila první výhru Strakonic z trestných hodů Kristýna Tomšovicová, která byla s 15 body nejlepší střelkyní vítězek.

Hostům nepomohl double double Tiffany Jonesové, která zaznamenala 19 bodů a 11 doskoků.

Slavia doma přehrála nováčka z Chomutova 87:59 a vrátila mu porážku z prvního ligového kola. Kapitánka Petra Bakajsová k ní velela 17 body a devíti doskoky, jen o bod méně zapsala Kamila Hošková.