Petra Záplatová (vlevo) ze Žabin Brno a Kateřina Elhotová z USK Praha bojují o...

Petra Záplatová (vlevo) ze Žabin Brno a Kateřina Elhotová z USK Praha bojují o míč. | foto: bkzabiny.cz

Basketbalistky USK nasázely v repríze posledního finále Žabinám stovku

• 2
Basketbalistky USK Praha s přehledem ovládly reprízu jarního finále nejvyšší soutěže žen a v 11. kole doma deklasovaly Žabiny Brno 108:76. Nejlepší střelkyní zápasu byla autorka 22 bodů Brionna Jonesová, která přitom nebyla v základní sestavě USK.

Rekordmanka české ligy, která v neděli nasázela do koše Slovanky 50 bodů, tentokrát proměnila sedm střel z pole a stejný počet trestných hodů.

Hostující celek dokázal držet krok pouze v úvodních pěti minutách, po první čtvrtině ale už prohrával o 15 bodů a v poločase o 31. Pražanky kralovaly pod košem, na doskoky vyhrály 49:33. Podeváté z 11 utkání v ligové sezoně nastřílely soupeřkám 100 a více bodů.

První vzájemný duel skončil na začátku října v Brně porážkou domácích Žabin 70:85.

Druhé KP Brno zdolalo Hradec Králové 81:72 a připravilo mu druhou porážku v ročníku.