Warriors jasně přehráli Žalgiris Kaunas

• 367
New York - Zatímco na evropské půdě během nedávného NBA Europe Live sváděly euroligové týmy solidní souboje s celky z NBA, a dokonce je dokázaly porážet, na americké půdě jim pšenka nekvete. Po Panathinaikosu a Maccabi neuspěl ani tým Žalgiris Kaunas, který dostal výprask na hřišti Golden State Warriors.

V Oracle Arena v Oaklandu držel Žalgiris krok v podstatě jen první dvě minuty (5:5), ale pak se mu domácí začali rychle vzdalovat. Úřadovat začali Matt Barnes, Stephen Jackson a Baron Davis a v polovině první čtvrtiny už Warriors vedli 23:9.

Ve druhé čtvrtině náskok přesáhl 20 bodů, ve třetí pak už domácí vedli dokonce 85:51. Žalgiris kosmeticky upravil skóre až v závěru. Rychlá hra Warriors mu zjevně nesvědčila, bídně střílel (37%) a ztratil těžko uvěřitelných 30 míčů.

V "ligové" formě se včera v přípravném utkání proti Utahu představil jeden z hlavních favoritů ligy Phoenix. Nasázel svému soupeři celkem 16 trojek a porazil ho 124:101.