Rozradovaný Terence Davis z Toronta.

Rozradovaný Terence Davis z Toronta. | foto: AP

Toronto vylepšilo v NBA klubový rekord, i Boston natáhl vítěznou sérii

• 13
Už třináct zápasů za sebou vyhráli v NBA basketbalisté Toronta. Obhájci titulu natáhli rekordní klubovou sérii, když po výsledku 115:106 uspěli v Indianě a v tabulce Východní konference se udrželi na druhém místě před Bostonem. Celtics si poradili s oslabenou Atlantou 112:107 a připsali si šestý triumf v řadě. Lepší je v tomto ohledu právě jen jediný kanadský celek v lize.

Toronto si v hale šesté Indiany prakticky po celý zápas udržovalo mírný náskok, necelé tři minuty před koncem ho hosté zvýšili na dvouciferný rozdíl. Hlavní zásluhu na tom měl střídající Terence Davis.

Kelly Oubre Jr. z Phoenixu pálí v utkání proti Houstonu.

Nedraftovaný nováček dal 11 ze svých 17 bodů v rozhodující poslední čtvrtině, k tomu ještě doskočil osm míčů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Serge Ibaka, domácí pivot Domantas Sabonis k 19 bodům přidal 16 doskoků. Raptors prohráli naposledy 15. ledna.

Boston dovedl k vítězství nad nejhorším týmem soutěže, hrajícím navíc bez své největší hvězdy Trae Younga, s 32 body Jayson Tatum, autor sedmi trojek. Po 16 bodech přidali Enes Kanter a nováček Romeo Langford.

„Už jsem se cítil na hřišti daleko lépe. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostal do rytmu, ale když jsem to trochu rozběhal, rázem mi přišlo, že sem patřím už dlouho,“ prohlásil potěšený Langford. Atlantu nespasilo ani 30 bodů a deset doskoků Johna Collinse.

Nejlepší tým soutěže v domácím prostředí Philadelphia zvítězila nad Memphisem 119:107 a ukončila sérii čtyř porážek. „Tohle jsme už fakt potřebovali,“ nechal se slyšet Ben Simmons, který zaznamenal 22 bodů a deset asistencí. Zastínil ho nicméně Turek Furkan Korkmaz, jenž si i díky sedmi proměněným trojkám vylepšil osobní rekord na 34 bodů.

Výhru Washingtonu 119:118 nad Dallasem trefil takřka se závěrečným klaksonem Bradley Beal, autor 29 bodů a osmi asistencí. Nový osobní rekord má od pátku také Kelly Oubre, který 39 body pomohl Phoenixu porazit Houston 127:91.