Russell Westbrook z Oklahomy slaví podařenou akci.

Russell Westbrook z Oklahomy slaví podařenou akci. | foto: AP

Westbrook znovu s triple-double, Butler táhl Chicago 42bodovým výkonem

• 12
Nejlepší střelec NBA Russell Westbrook dovedl Oklahoma City k vítězství 121:106 nad Denverem a zaznamenal už sedmnáctý triple-double v sezoně. Basketbalista s průměrem 31,4 bodu na utkání si v sobotu připsal 32 bodů, 17 doskoků a 11 asistencí. Opět se mu dařila i střelba z dálky a proměnil sedm trojek z dvanácti střel.

„V poslední době mi trojky opravdu jdou. Není v tom žádné kouzlo, jen se snažím co nejvíce soustředit,“ řekl Westbrook, jenž si ve čtvrtek v duelu s Houstonem při střelbě z dálky vytvořil nové osobní maximum osmi tříbodovými koši.

Russell Westbrook v utkání s Denverem

V sobotu se dařilo také Jimmymu Butlerovi, který 42 body a deseti doskoky pomohl Chicagu udolat v prodloužení Toronto 123:118. Bulls přehráli Raptors už podesáté v řadě a drží se na hraně postupu do play-off.

Jimmy Butler proti Torontu

Životní zápas má za sebou lotyšský nováček Davis Bertans. Vynikajicí střelec táhl San Antonio k výhře 102:85 nad Charlotte 21 body, na které potřeboval pouze šest střel a 18 minut.

Jeho smeč byla navíc vyhlášena nejkrásnější akcí sobotního zápasového programu.

Ze sobotního programu vypadl zápas Portlandu s Detroitem kvůli nepříznivému počasí. Hrát by se měl v neděli.