Basketbalistky USK v předehrávce 14. kola rozdrtily Tábor.

Basketbalistky USK v předehrávce 14. kola rozdrtily Tábor. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

V čele ligy basketbalistek nic nového, favorité nezaváhali

• 0
Kvarteto vedoucích týmů ligové soutěže basketbalistek ve 14. kole nezaváhalo. Zatímco celky USK a Gambrinusu Brno svá utkání s úspěchem předehrály už ve čtvrtek, v sobotu si Valosun poradil s dotírajícími Strakonicemi 88:71 a Trutnov bezpečně zdolal Spartu 94:63.

Strakonice se letos výrazně zlepšily a v prvním vzájemném zápase dokonce Valosun zdolaly 85:83, bez zraněné opory Reisingerové ale v odvetě nestačily. Těsně před poločasem sice dokázaly využít řady chyb ve hře domácích a získat sedmibodové vedení, po přestávce se ale Valosun zvedl. "Jejich vstup do druhé poloviny byl o třídu lepší," uznala strakonická trenérka Marcela Krämerová.

Že vynikající hra v poli může znamenat i třicetibodovou prohru, o tom se přesvědčily hráčky Sparty v Trutnově. Sparťanky sice měly 49 dvojkových střeleckých pokusů a 39 doskoků, jenže k tomu nedokázaly přidat přesnost. "Domácí hrály velmi ofenzivně, předvedly velmi dobrou hru jeden na jednoho a rychlé protiútoky podporovaly velmi dobrý doskok v obraně," vypočítal v pozápasovém hodnocení trenér Sparty Petr Fejk.

Ještě větší horor zažívaly hráčky Hradce Králové na půdě Karlových Varů. Za první poločas se vzmohly jen na 19 bodů, prohrávaly o 45 a vše se zdálo být rozhodnuté. "Jenže Hradec není družstvo, které prohrává o tolik. Průběh druhého poločasu to potvrdil a v závěru Hradec mocně stahoval. Z tohoto pohledu musím naše hráčky pochválit, vítězství o 14 bodů je úspěch, který jsme si museli zasloužit," uvedl na svazovém webu karlovarský kouč Jiří Bárta.

Čtvrteční předehrávky

Basketbalistky USK Praha si v ligovém utkání s Táborem s chutí zatrénovaly. Ve čtvrteční předehrávce 14. ligového kola svého soupeře rozstřílely 102:56. Další účastník Euroligy Gambrinus Brno stejně hladce porazil 90:53 Slovanku.

Den po vítězném euroligovém utkání s Gdyní získal USK výrazný náskok už v prvním poločase, když ve druhé čtvrtině dovolil soupeři vstřelit jen šest bodů.

Slovanka držela s brněnským favoritem krok alespoň v první čtvrtině.

14. kolo:

Valosun Brno - Strakonice 88:71 (28:18, 35:42, 65:54)
Nejvíce bodů:
Millerová 32, Zrůstová 20, Mrhálková 11, Loudenová 10 - Musilová 21, Špirková 15, Johnová 13, Pilátová 12. Rozhodčí: Kapl, Komprs. Trestné hody: 20/14 - 11/9. Fauly: 14:23. Pět chyb: 39. Musilová. Trojky: 6:6. Diváci: 300. Nejlepší hráčka. Millerová.

Karlovy Vary - Hradec Králové 92:78 (31:12, 64:19, 80:49)
McGuinnesová 19, Borecká 17, Větrovcová 14, Sedláčková a Magerčiaková po 13 - Steffanová 20, Nováková 12, Růžičková 11. Rozhodčí: Kittlerová, Kučera. Trestné hody: 27/24 - 25/18. Fauly: 21:24. Pět chyb: 28. Zavázalová (Hradec). Trojky: 8:10. Diváci: 189. Nejlepší hráčka: McGuinessová.

Trutnov - Sparta Praha 94:63 (25:18, 52:38, 72:51)
Mišurová 31, Hartigová 16, Skutilová a Šnajdrová po 11 - Harissová 14, Ondřejová 10, Morkaová 9. Rozhodčí: Vondráček, L. Lukeš. Trestné hody: 21/18 - 22/14. Fauly: 20:23. Pět chyb: 40. Harissová. Trojky: 10:5. Diváci: 957. Nejlepší hráčka: Mišurová.

USK Praha - BK Tábor 102:56 (32:14, 67:20, 91:41)
Nejvíce bodů: Pecková 23, Elhotová 20, Matičová 16, Ferančíková 12, Bartoňová a Cashová po 10 - Kuthanová 16, Vodrážková 10, Vorlová 7. Rozhodčí: Hanuš, Milata. Trestné hody: 28/22 - 30/18. Fauly: 22:24. Trojky: 6:2. Diváci: 128. Nejlepší hráčka: Pecková.

Basket Slovanka - Gambrinus Brno 53:90 (20:23, 32:47, 49:66)
Nejvíce bodů: Nezdařilová 16, Dřevová a Šípová po 8 - Hejdová 20, Whitmoreová 15, Kulichová 13, Vítečková 12, Ivkovicnéová-Béresová 11. Rozhodčí: Kučera, Hošek. Trestné hody: 13/12 - 33/20. Fauly: 21:16. Trojky: 3:2. Diváci: 250. Nejlepší hráčka: Stehlíková (Brno).