Tyler Honeycutt z Anadolu Efes Istanbul je králem smečařů v turecké lize,...

Tyler Honeycutt z Anadolu Efes Istanbul je králem smečařů v turecké lize, přeskočil pět basketbalistů. | foto: Archiv Eurohoops.net

O králi smečařů nebylo pochyb: Honeycutt přeskočil pět basketbalistů

  • 0
Tyler Honeycutt došel k vítězství ve smečařské exhibici turecké ligy jako... nůž medem. Šestadvacetiletý basketbalista od kalifornského Los Angeles předvedl kousky, kterými by oslovil v kterémkoli souboji. Škoda, že už v NBA nepůsobí.

Honeycutt byl spolufavoritem nedělní show už dopředu, jeho pružiny jsou dostatečně známé protihráčům v Eurolize. V minulé sezoně zářil v Chimkách Moskevská oblast, nyní je hráčem Anadolu Efes Istanbul.

Své dovednosti Honeycutt ukazoval také v NBA, v dresu Sacramenta však dostal šanci pouze ve 24 zápasech a po svou sezonách se s průměry 1,2 bodu a jednoho doskoku na zápas rozhodl pro dobývání Evropy.

Teď se zpoza Atlantiku připomněl i ve své domovině.

Od začátku svých 203 centimetrů využíval k hezčím kouskům než konkurence. Tedy Osiris Eldridge z Büyükcekmece, Josh Owens z Pinaru Karsiyaka Izmir, Stefan Moody z Trabzonsporu i Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul. Obhájce Furkan Korkmaz z Banvitu Bandirma ani nenastoupil.

Český reprezentant Veselý si nevedl špatně, jenže zdá se, že k energii, jakou vkládá do soutěžních utkání, se vybudit nedokázal.

To Honeycutt je jiný typ showmana.

Své vrcholné dílo si správně schoval na závěr. Do jedné linie nechal nastoupit své tři klubové spoluhráče Bryanta Dunstona (203 cm), Cediho Osmana (204 cm) a Thomase Heurtela (189 cm) a doplnil je Osirisem Eldridgem (191 cm) se Stefanem Moodym (179 cm).

A pak všechny přeskočil, hlavu vystrčil nad úroveň obroučky a úplně v pohodě zasmečoval.

Nejkrásnější kousek večera v podání Tylera Honeycutta najdete tady:

Koho by zajímal průběh vloženého exhibičního zápolení turecké ligy, takřka celé ho najde zde:

Exhibiční řádění bylo součástí All-Star Game turecké ligy. V hlavním utkání porazila Asie (výběr týmů z asijské části země) zástupce z Evropy 140:135. Nejužitečnějším hráčem byl jmenován Julian Wright. Podkošový hráč Trabzonsporu předvedl 22 bodů, devět doskoků a osm asistencí. Nejlepším střelcem exhibice se stal DaJuan Summers z Pinaru Karsiyaka s 26 body.

Titul nejlepšího trojkaře suverénně obhájil Melih Mahmutoglu, kapitán Jana Veselého z Fenerbahce.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)