Kyle Anderson (vlevo) ze San Antonia útočí přes Kellyho Oubreho Jr. z...

Kyle Anderson (vlevo) ze San Antonia útočí přes Kellyho Oubreho Jr. z Washingtonu. | foto: AP

Satoranský minul úplně všechno. Howard vyskákal jedinečný obrat

• 30
Washingtonští basketbalisté marně dobývali koše v San Antoniu, z arény texaského celku si odvážejí porážku 90:98 a ve Východní konferenci NBA klesli na šestou příčku. Slova o marnosti platí dvojnásob o Tomáši Satoranském, který se proti Spurs trápil a i vyložené pozice minul.

Český rozehrávač Satoranský nadále patří při zranění Johna Walla do základní pětky a v San Antoniu dostal od kouče Washingtonu důvěru na 32 minut, s šesti asistencemi byl v týmu nejlepší, zaznamenal také šest doskoků (čtyři v útoku), avšak při střelbě se mu vůbec nevedlo.

Začalo to už ve druhé minutě, kdy se neprosadil za tři, a provázelo celým zápasem: neuspěl při nájezdech ani při dopichu cizí či vlastní střely. Nakonec minul celkem osm pokusů a v kolonce bodů mu zůstala nula.

Jeho Wizards v Texasu začali dobřem, domácí pustili k bodům až po pěti minutách a poté vedli 11:4, avšak to byl také jejich nejvyšší náskok v zápase.

Spurs, kteří bojují o samotnou účast v play off, šli ve druhé čtvrtině do vedení a to postupně navyšovali až k rozdílu 22 bodů ve čtvrté části.

San Antonio se v posledních týdnech spoléhá hlavně na LaMarcuse Aldridge, který tentokrát zaznamenal 27 bodů a devět doskoků a pomohl k pátému vítězství v řadě. Kyle Anderson ho doplnil 16 body. Jejich tým má jistotu, že i ve 21. sezoně za sebou bude mít víc výher než porážek a znovu vylepší svůj vlastní rekord NBA.

Washington střelecky táhli Bradley Beal a náhradník Kelly Oubre Jr., oba autoři 21 bodů. Otto Porter Jr. a Ian Mahinmi přidali po 12 bodech.

San Antonio bylo posledním soupeřem, s kterým se v této sezoně Wizards ještě neutkali. Celek z hlavního města USA potvrdil, že se mu v texaském městě dlouhodobě nedaří, naposledy v San Antoniu zvítězil v roce 1999.

Po aktuálním nezdaru však působil Bradley Beal hodně rozčarovaně. „Musíme si uvědomit, co je v sázce. Jestli si budeme takhle zahrávat, pořadím se ještě propadneme. Za chvilku bychom byli osmi. Takže příště musíme udělat všechno pro výhru,“ burcuje.

V hitu Východní konference si Cleveland doma poradil s Torontem 132:129, přestože o poločasu ztrácel 64:79 (pro Raptors je 79 bodů vyrovnaným klubovým rekordem).

LeBron James se pod obrat podepsal 35 body, 17 asistencemi a sedmi doskoky, zato ani jednou neztratil míč. (Bilanci s 35 body a alespoň 15 asistencemi ku žádné ztrátě ještě žádný hráč v zápase NBA neměl.) Přihrával zcela volnému Kevinu Loveovi na trojku na 128:124, osm sekund před koncem jistil výhru z trestných hodů poté si zapsal klíčový doskok.

LeBron James proti Torontu:

Kevin Love je po návratu v ráži, nastřílel celkem 23 bodů a doplnil je 12 doskoky, rozehrávač George Hill zvládl 22 bodů, když proměnil 10 ze svých 11 pokusů. Jeff Green výhru podpořil 15 a José Calderón 14 body. Cavaliers vyhráli potřetí za sebou.

Kyle Lowry zaznamenal 24 bodů a sedm asistencí, DeMar DeRozan dodal 21 bodů (v poslední sekundě mohl vyrovnat, ale těžkou trojku neproměnil. Jakob Pöltl se dostal na 17 bodů a osm doskoků, Fred VanVleet na 16 bodů a Jonas Valančiunas na 15 bodů a osm doskoků. Jejich Raptors vítězství, které by je ujistilo o panování v konferenci, nezískali.

Jeden z nejlepších výkonů ve své kariéře podal Dwight Howard. Dvaatřicetiletý podkošový veterán dovedl Charlotte k obratu s Brooklynem na 111:105, když zaznamenal 32 bodů a 30 doskoků. Ve druhém poločasu zvládl 28 bodů a 20 doskoků, v poslední čtvrtině devět bodů a osm doskoků.

Poslední zápis 30+30 předvedl Kevin Love před osmi lety. A před ním se to povedlo v roce 1982 Mosesi Maloneovi.

Dwight Howard v duelu s Brooklynem:

Hornets v zápase zlikvidovali třiadvacetibodový náskok soupeře. Kemba Walker dokončil obrat tříbodovou akcí 18 sekund před koncem. Celkem Walker zapsal 24 bodů, Jeremy Lamb se dostal na 17 bodů a sedm doskoků.

Nejlepším střelcem Nets byl D’Angelo Russell s 19 body. Caris LeVert zvládl 14 bodů a Rondae Hollis-Jefferson se Spencerem Dinwiddiem dodali 13 bodů.

Před Wizards se v pořadí Východní konference dostala Philadelphia, která přehrála Memphis 119:105. Sixers měli šest dvouciferných střelců, nad Grizzlies v průběhu zápasu vedli až o 35 bodů.

J. J. Redick, Marco Belinelli, Dario Šarič a Robert Covington nastříleli za vítěze po 15 bodech, když pouze náhradník Belinelli strávil na hřišti víc než 30 minut. Joel Embiid přidal 14 bodů a sedm doskoků za necelých 20 minut. Bena Simmonse připravila nízká minutáž o triple double, zapsal 13  bodů, devět asistencí a sedm doskoků.

Grizzlies už divoce míchají se sestavou, od Wayna Seldena se dočkali 18  bodů, od Deyonty Davise 16 bodů a 11 doskoků a od Dillona Brookse s JaMychalem Greenem 14 bodů.

LA Clippers oživili výhrou 127:120 v Milwaukee šanci na play off. DeAndre Jordan k tomu přispěl 25 body a 22 doskoky (ale spáchal sedm ztrát). Austin Rivers dodal 22 bodů, Lou Williams 19 bodů a osm asistencí a Tobias Harris 18 bodů a sedm doskoků. Miloš Teodosič vasázel 15 bodů, trefil čtyři trojky z pěti střel.

Domácím Bucks se vzdaluje sedmá příčka ve Východní konferenci, fanoušky navíc vystrašil Janis Adetokunbo, který si po nešťastném dopadu pochroumal kotník a musel odstoupit. Za necelých 17 minut má na kontě 12 bodů, týmu pak chyběl hlavně na doskoku.

Janis Adetokunbo se zranil v duelu s LA Clippers:

22.března 2018 v 01:59, příspěvek archivován: 22.března 2018 v 09:03

VIDEO: Here?s where it happened. Hopefully they?ll tape it and he?ll be good. Also, notice that despite being frustrated and in pain, he takes the time to high five all three fans. He?s the best. https://t.co/uxy5ls3czM

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Here’s where it happened. Hopefully they’ll tape it and he’ll be good. Also, notice that despite being frustrated and in pain, he takes the time to high five all three fans. He’s the best. https://t.co/uxy5ls3czM

Khris Middleton byl nejlepším střelcem Milwaukee s 23 body, Jabari Parker zaskočil za Adetokunba 20 body. Eric Bledsoe se postaral o 19 bodů a osm asistencí.

New Orleans udolalo Indianu 96:92, Anthony Davis tomu napomohl 28 body, 13 doskoky a pěti bloky. E’Twaun Moore se blýskl 23 body, Nikola Mirotič obstaral 15 bodů.

Myles Turner obešel Anthonyho Davise a pak zasmečoval přes Cheicka Dialla:

22.března 2018 v 02:04, příspěvek archivován: 22.března 2018 v 10:02

Victor Oladipo za poražené Pacers nastřílel 21 bodů a doplnil je osmi doskoky, Myles Turner dodal 13 bodů a 10 doskoků, Darren Collison bodů a Trevor Booker 10 bodů. Duel byl dohrávkou za 7. února, kdy se nehrálo kvůli vodě na palubovce.

Miami nemělo problém s New Yorkem, zvítězilo 119:98. Kelly Olynyk zaujal 22 body a především 10 asistencemi, což je pro tohoto kanadského pivota nové osobní maximum. Tyler Johnson přidal dalších 22 bodů, Wayne Ellington 16 bodů, Justise Winslow 15 bodů a Goran Dragič 14 bodů. Po únorovém Utkání hvězd NBA střílejí Heat v průměru 115 bodů na zápas.

Enes Kanter vedl Knicks s 23 body a 13 doskoky, Michael Beasley zvládl 22 bodů a sedm doskoků a náhradník Trey Burke je na 16 bodech a sedmi doskocích.

Denver má povinnou výhru z Chicaga 135:102. Už po třech čtvrtinách měli Nuggets na svém kontě 113 bodů a ještě se zkoušejí natlačit do play off.

Sedm hráčů vítězného celku nastřílelo přes deset bodů, Paul Millsap k 22 bodům dodal osm doskoků, Nikola Jokič k 21 bodům sedm doskoků a pět asistencí, když odehrál jen 24 minut. Wilson Chandler se dostal na 19 bodů, Will Barton s Jamalem Murraym na 16 bodů.

Cristiano Felicio byl podruhé za sebou nejlepším střelcem Bulls, tentokrát s 16 body. Bobby Portis zvládl 15 bodů a osm doskoků, Noah Vonleh 14 bodů.

Výsledky NBA

Cleveland - Toronto 132:129
Philadelphia - Memphis 119:105
Brooklyn - Charlotte 105:111
San Antonio - Washington 98:90 (hostující Satoranský 0 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí)

6. San Antonio 72 42 30 58,3
7. Minnesota 72 41 31 56,9