Prohra = trénink na Silvestra

31 2007
Prostějov - Tři porážky ve čtyřech zápasech. Nelichotivý závěr roku mají za sebou basketbalisté Prostějova. Postupně nestačili na Nový Jičín, Nymburk a Brno a porazili pouze slabé Ústí nad Labem. V Brně Orli stejně jako loni hráli těsně před oslavou nového roku.

V minulé sezoně tam prohráli 62:81 a bilanci si příliš nevylepšili. Porážka 69:74 znamená čtvrtou ztrátu v probíhajícím ročníku Mattoni NBL.

"Nebyl to hezký zápas. Ani jeden tým nehrál dobře. A my jsme hráli ještě hůře než Brno," uznal prostějovský kapitán Jan Pavlík.

"Zápas patřil do kategorie těch, na které se musí co nejrychleji zapomenout. Už se mi to povedlo, ale trvalo to celkem dlouho," říkal ještě dva dny po zápase rozehrávač týmu.

V Brně se už v hostujícím dresu nepředstavil Simeon Najdenov. Posila na křídlo dostala tři šance přesvědčit vedení klubu o svých kvalitách. Po střetnutí proti Ústí nad Labem padlo definitivní rozhodnutí.

"Se Simeonem jsme se už rozloučili. V Prostějově hrát nebude. Už odjel domů do Bulharska," potvrdil generální manažer klubu Tomáš Rak, který společně s trenérem Miroslavem Markem pokračuje ve shánění posil.

"Máme v hledáčku několik zajímavých jmen. Některá jsou známá i z naší ligy. Uvidíme, které hráče se nám podaří získat," uvedl Rak.

Špatné výsledky z poslední doby se projevily také v četnosti tréninkových jednotek basketbalových Orlů.

Den před oslavou konce roku měli na programu dva tréninky. A na Silvestra další. A Nový rok? Nástup na palubovce v deset hodin dopoledne, druhá fáze krátce po obědě.

"Volna měli hráči dost. Sedm dní. A to stačí," řekl k velkému počtu tréninků kouč Marko. Jedním z důvodu velké zátěže na samém začátku roku je však také poslední porážka.

"V Brně hráči hráli o volno na Silvestra. Sami o ně přišli," vysvětlil manažer Rak.

Ani případné vítězství ale nemohlo basketbalistům zařídit volno 1. ledna. Už ve čtvrtek na Prostějov čeká pokračování ligové soutěže. V domácím prostředí přivítají Liberec. A po dalších třech dnech nastoupí proti Pardubicím. Opět doma.

"V těchto zápasech potřebujeme bezpodmínečně uspět. A proto musíme být připraveni. V Brně se ukázalo, že máme na čem pracovat. Ztratili jsme jednadvacet míčů, a to je nepříjemná statistika," poznamenal Marko.

"Není možné, abychom takové chyby opakovali. Dají se odstranit. Proto budeme trénovat v takovémrytmu," dodal kouč.

Basketbalisté potěšili dětské pacienty

Prostějov (šed) - Trávit svátky na konci roku v nemocnici je nepříjemné pro každého pacienta. Což teprve pro děti, kterým se stýská po rodičích a nemůžou si užívat vánočních svátků. V Prostějově malým marodům zpestřili čekání na uzdravení basketbalisté, kteří přišli na návštěvu dětského oddělení.

A ne s prázdnou. "Do našeho dětského koutku jsme dostali celou krabici dřevěných hráček. Právě ty potřebujeme. Jsou hygienické a můžou si s nimi hrát všechny děti," radovala se zástupkyně primáře dětského oddělení Hana Řehulková.

"Oblíbenější jsou sice plyšové hračky, ale ty jsou vlastně vždy pro jedno dítě. Další už si s nimi hrát nemůžou."

Přesto i na plyšáky došlo. Každý malý pacient dostal svého, kterého si odnese domů. "Abyste na nás nezapomenuli. Doufám, že budete zdraví co nejdříve a přijdete se na oplátku podívat na náš zápas," řekl nemocným dětem hráč Jan Pavlík.

Do nemocnice dorazil téměř kompletní tým. Chyběl pouze Robert Tomaszek, který byl však ve stejné době v jiné nemocnici. V Kroměříži lékaři kontrolovali jeho bolavá záda.

"Už loni šli za dětmi téměř všichni hráči. A také letos měli radost z toho, že mohli malé pacienty potěšit," řekl prostějovský generální manažer Tomáš Rak.

Hráči Prostějova neodcházeli z nemocnice s prázdnou. Odměnou za dárky a vítané rozptýlení byly obrázky s basketbalovými motivy, které nemocné děti namalovaly.

"Dostane je pan trenér. Ten bude určitě nejlépe vědět, kde je pověsí," předávala obrázky s úsměvem doktorka Řehulková.

Autoři: ,

31. 8. - 15. 9. (Čína)

Mistrovství světa basketbalistů zamíří v roce 2019 poprvé v historii do Číny, hostit ho bude osm měst. Turnaj odstartuje 31. srpna a vyvrcholí finálovým soubojem 15. září v pekingské Cadillac Areně. Na šampionát se podívá také česká reprezentace, po 37 letech naváže na start Čechoslováků v Kolumbii.

Ronen Ginzburg, Tomáš Satoranský, Jan Veselý, Šimon Puršl, Vojtěch Hruban, Viktor Půlpán, Kevin Durant, Kyrie Irving, Khris Middleton, Mathias Lessort, Pierre Oriola

Nejčtenější

Kouč Jílek: Dostali jsme pořádnou facku, hodně lidem to nahraje

CO S TÍM? Zadumaný sparťanský trenér Václav Jílek během neúspěšného zápasu se...

VIDEO Nikdy na jeho tým nepřišlo doma tolik fanoušků. „Skoro patnáct tisíc lidí, fantastická atmosféra a...

KOMENTÁŘ: Sparta a její mizerný start. Chaos trvá, ani náznak změny

Sparťanský trenér Václav Jílek během zápasu se Slováckem

Ještě v neděli odpoledne jste si na to, že dokráčí k titulu, mohli vsadit v kurzu 4,5:1. Stačilo...

Slavia bez výjimečných. Co mistr ztrácí odchodem Deliho a Ngadea?

Slávističtí fotbalisté Simon Deli a Michael Ngadeu po úvodním čtvrtfinále...

Jen jednou se v minulé sezoně stalo, že fotbalová Slavia neměla na hřišti Simona Deliho ani...

Kreuzigerův skok o sedm míst vzhůru. Pokaždé jsem byl vepředu, těšilo ho

Roman Kreuziger

Albi (Od našeho zpravodaje) Být ve správný čas na správném místě, takový byl klíč k úspěchu v 10. etapě Tour do Albi. Roman...

Mistr bez Deliho a Ngadea. Jak může Slavia reagovat na odchod dvou věží?

Slávisté Simon Deli (vlevo), Ibrahim Traoré (uprostřed) a Michael Ngadeu...

Slávisté řeší velký problém. Zřejmě věřili, že odejde pouze jeden ze žádané stoperské dvojice Simon...

Další z rubriky

Westbrook jde za Hardenem, Houston posílí také o Chandlera

Russell Westbrook z Oklahoma City se obrací na diváky v Portlandu.

Russell Westbrook po 11 letech opouští Oklahoma City. Tunder vyměnili někdejšího nejužitečnějšího...

Liberečtí Kondoři se vracejí. Získali první ligu a budou farmou Děčína

Lamb Autrey z Děčína útočí kolem Eugena Lawrence z Nymburka.

Basketbaloví Válečníci budou od nové sezony spolupracovat s Libercem. Tým Kondorů, který bude letos...

Basketbalistky v Neapoli poznávaly trendy. A vyskočily na sedmé místo

České basketbalistky slaví jednu z výher na univerziádě v Neapoli.

Sedmé celkově a třetí nejlepší z evropských týmů. To je velmi slušná vizitka českých basketbalistek...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz