Portland znovu vyhrál, tentokrát v prodloužení

New York - Spanilá jízda Portlandu pokračuje i nadále, i když k ní včera přispěla notná dávka štěstí. Už devátou výhru v řadě za sebou zařídil střední rozehrávač Damon Stoudamire, který 0,2 sekundy před koncem prodloužení trefil v Milwaukee trojku a domácí Bucks odešli poraženi nejtěsnějším rozdílem 103:104. Stoudamire spolu s Rasheedem Wallacem byli nejlepšími střelci vítězů (24 bodů), stejný počet bodů si za domácí připsal Glenn Robinson. Portland, kterého američtí novináři označili za "spícího obra", se po probuzení vyšplhal už těsně za San Antonio na 6. příčku v Západní konferenci, a jeho současná bilance je 34 výher a 24 porážek.
Milwaukee - Portland 103:104 po prodl.
Hosté se radovali už 6 sekund před koncem normálního hracího času, kdy Scottie Pippen trefil trojku a poslal svůj tým do vedení 95:94, ale opakovaný závěr prozradil, že Pippen "přešlápl" čáru trojkového území a rozhodčí po dohadování změnili skóre na 94:94. "Bylo to k vzteku," řekl po zápase Pippen, "ale nenechali jsme se rozhodit. Ačkoli jsme po většinu zápasu prohrávali, měli jsme dostatek sebedůvěry a věděli jsme, že v klíčových se najde někdo, kdo trefí rozhodující střely...." V prodloužení domácí prohrávali 4 sekundy před koncem 99:101 ,ale pak se povedl husarský kousek rozehrávači Cassellovi, který trefil trojku s faulem a "čtyřbodovou hrou" otočil skóre na 103:101 - nakonec ani to ale na výhru nestačilo.
Střelci: G.Robinson 24, Allen 22, Cassell 20, Redd 19b. 10d. - R.Wallace a Stoudamire 24, D.Davis a Patterson 15, Pippen 10b., 10d. a 8 as.

Dallas - Miami 95:109
Favorizovaný Dallas neměl svůj den a hosté z Miami ho dokonale zaskočili - v poločase byl stav 48:55, ale na začátku třetí čtvrtiny přišel místo očekávaného náporu domácích Mavericks uragán hostů, kteří šňůrou 20:3! zvýšili svůj náskok 75:51. Domácí porážku neunesli psychicky a kouč Nelson byl za protesty a kopání do míče vyloučen - stejně dopadl i Dirk Nowitzki, který musel v poslední čtvrtině po druhé technické chybě odejít do šaten také...
Střelci: Finley 25, Nowitzki 21, Nash 16, Wang 12 - E.Jones 26, Mourning 23b. a 11d., Gatling 19, J.Jackson 12, R.Strickland 11