Pardubice nevědí, zda jim zůstanou opory

  • 4
Pardubice - Udrží basketbalový klub Synthesia Pardubice současný kádr pohromadě? Zůstanou zde i nadále opory Hrubý, Laco či Grepl? Otázky, jež zatím postrádají konkrétní odpověď. „Všichni hráči, kteří v uplynulé sezoně u nás působili, se zapojili do letní přípravy. Byli bychom pochopitelně rádi, aby tady zůstali,“ prohlásil asistent trenéra Milan Majer.

Zatím je jisté, že v kádru A-týmu nebude Radek Svoboda, který z pracovních důvodů ukončil kariéru. Do Nymburka má zase namířeno talentovaný pivot Ladislav Horák.

O klíčových hráčích družstva však není rozhodnuto. „V květnu a červnu jim končí smlouvy a nyní probíhají jednání o jejich prodloužení. Vše je otevřené,“ pronesl Majer. „Máme samozřejmě zájem, aby Hrubý, Grepl, Laco a další nadále hráli u nás,“ dodal asistent.

Podle jeho slov chce mít klub jednání se současnými hráči o nových smlouvách uzavřeny do konce května. Podle jejich výsledku bude shánět posily. I ze zahraničí, jak už vedení klubu s předstihem avizovalo. „Hledáme dva cizince,“ prohlásil v závěru minulé sezony manažer Ivan Horyna.

„Zatím čekáme, jak dopadnou jednání a na jakých postech budeme potřebovat družstvo doplnit. Už však pracujeme na příchodu některých posil. Během června bychom to měli vyřešit a v srpnu by se zapojili do tréninku,“ uvedl Majer.

Do letní přípravy by se měli zařadit i někteří talentovaní mladíci, kteří se v minulých dnech podíleli na zisku mistrovského titulu v kategorii mladšího dorostu a bronzu mezi staršími dorostenci. „Jsou mezi nimi perspektivní hráči, kteří by se mohli zapojit do áčka,“ podotkl Majer.

Podobně jako o hráčském kádru není zatím rozhodnuto o postu manažera. Z devítky uchazečů ve výběrovém řízení vybralo vedení klubu pět kandidátů, mezi nimiž se rozhodne o obsazení funkce. Jsou mezi nimi například dosavadní manažer Horyna či Štefan Garba, bývalý trenér Pardubic, Ústí nad Labem, Kunína a Kroměříže.

„Do konce tohoto týdne chceme mít jasno,“ prohlásil Majer, jenž je zároveň členem výboru klubu. „Současné období, kdy se jedná o smlouvách s hráči, je pro manažera velmi důležité. Proto chceme mít tento post co nejdříve obsazen.“

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)