Tomáš Satoranský z Chicaga střílí na koš v duelu s Orlandou. | foto: AP

Chicago těsně nestačilo na Orlando, Satoranský zaznamenal šest bodů

• 22
Tomáš Satoranský dal šest bodů a přidal po čtyřech doskocích a asistencích, Chicago ale prohrálo páteční utkání NBA v Orlandu 119:123. Bulls nenašli recept především na hvězdu Magic Nikolu Vučeviče. Černohorský pivot nastřílel životních 43 bodů a k tomu doskočil 19 míčů.

Český reprezentační rozehrávač odehrál přes 21 minut, trefil dvě ze čtyř střel a obě šestky. Ve statistice plus minus byl s bilancí +19 dokonce nejlepším hráčem zápasu. Střelecky Chicago táhl Zach LaVine s 26 body a osmi asistencemi, 20 bodů přidal nováček Patrick Williams.

Bulls ve čtvrté čtvrtině dorovnali čtrnáctibodový deficit, koncovka ale patřila domácím. Svěřenci Billyho Donovana prohráli páté utkání z posledních šesti a soupeř, který vyhrál po čtyřech předchozích porážkách, je vystřídal v tabulce Východní konference na jedenáctém místě.

Sestřih duelu Orlando - Chicago:

Hektický zápas prožil Kevin Durant z Brooklynu při domácí porážce 117:123 s Torontem. Hvězdný hráč z bezpečnostních důvodů nebyl k dispozici na začátku utkání, poté nastoupil z lavičky, ale ve třetí čtvrtině musel kvůli koronavirovému protokolu znovu odstoupit.

Tomáš Satoranský (vpravo) z Chicaga u míče, brání ho Nikola Vučevič z Orlanda.

Durant, který v 867. zápase v kariéře poprvé plnil roli náhradníka, stihl za 19 minut hry zaznamenat osm bodů, šest doskoků a čtyři asistence. Do nezvyklé situace se dostal přesto, že měl za posledních 24 hodin tři negativní testy. Jenže krátce před rozskokem vyšlo najevo, že jeden z jeho odpoledních kontaktů byl pozitivní.

„Naprosto bizarní situace. Nemohl hrát, pak ano, pak zase ne... Nedává mi to smysl. Ale já rozhodnutí nedělám,“ řekl Joe Harris, nejlepší střelec Nets s 19 body. James Harden nasbíral 17 bodů a 12 asistencí. Vítěze táhl s 33 body a 11 doskoky Pascal Siakam, 30 bodů přidal veterán Kyle Lowry.

Nejlepší tým ligy Utah porazil 138:121 Charlotte a hosté si k tomu pomohli 26 trojkami. Nejvíc se na klubovém rekordu podílel autor sedmi tříbodových košů Bojan Bogdanovič, nejlepší střelec duelu s 31 body. Pět trojek a 30 bodů přidal Donovan Mitchell.

„Hráli na nás s malou sestavou a všechno přebírali, což nám vytvářelo volné pozice. A rozehrávači nás skvěle nacházeli. Všechno ale stejně vycházelo z dobré obrany,“ pochvaloval si Bogdanovič. Domácím Hornets nestačilo 34 bodů a osm asistencí LaMela Balla či 25 bodů a 10 doskoků Gordona Haywarda.

Třetí vítězství v řadě si připsalo Milwaukee, které v Clevelandu vyhrálo 123:105, Janis Adetokunbo zaznamenal 33 bodů a 12 doskoků. Los Angeles Clippers podlehli doma 115:119 Bostonu, za který Jayson Tatum nastřílel 34 bodů včetně pěti trojek. Domácím chyběl Paul George, lídrem byl Kawhi Leonard s 24 body a 11 doskoky.