Radoslav Rančík v dresu Nymburku.

Radoslav Rančík v dresu Nymburku. | foto: Petr Topič, MAFRA

Basketbalisté Nymburka prohráli ve VTB lize v Petrohradu v prodloužení

• 1
Ani ve druhém utkání sezony ve VTB lize se nymburští basketbalisté nedočkali vítězství, ještě patnáct vteřin před koncem normální hrací doby přitom v Petrohradu vedli o čtyři body. Domácí však stačili vyrovnat a český mistr v prodloužení podlehl 91:95. V dalším utkání se Nymburk představí ve středu v Samaře.

Petrohrad už ve druhé čtvrtině utekl na 12 bodů, ale Nymburk se ještě do poločasu dostal zpět do hry a šňůrou 8:0 v úvodu druhé půle získal vedení. Od té doby se hrál velmi vyrovnaný zápas a oba celky se střídaly ve vedení.

Do koncovky šel v lepším postavení Nymburk a půl minuty před koncem vedl 77:73. Jenže pak dal těžkou trojku domácí Walter Hodge, Radoslav Rančík následně proměnil jen jeden trestný hod a domácí měli 11 vteřin na vyrovnaní. To se v poslední vteřině povedlo po útočném doskoku bývalému hráči Prostějova Kyleu Landrymu, který byl navíc faulován a mohl trestným hodem rozhodnout. Jenže minul a zápas šel do prodloužení.

V něm zvratem povzbuzený Petrohrad začal šňůrou 6:0, ale trojky Tre Simmonse a Pavla Houšky udržely Nymburk v kontaktu. Houška pak další trojkou srovnal na 91:91, ale koncovka patřila domácím, kteří z trestných hodů rozhodli. Nymburk se zbytečnými chybami připravil o možnost na zvrat.

Nejlepším střelcem hostů byl s 19 body Rančík, který však v prodloužení kvůli faulům chyběl. Dalších 17 bodů přidal Darius Washington.

Basketbalová VTB liga

Zenit Petrohrad - Basketball Nymburk 95:91 po prodl. (21:15, 39:34, 61:58, 78:78)
Nejvíce bodů:
Borovnjak 23, Hodge 20, Jones 17, Kulagin 14 - Rančík 19, Washington 17, Benda 14, Welsch 12, Houška 10. Fauly: 24:26. Trestné hody: 23/17 - 24/17. Doskoky: 46:42. Trojky: 4:8.