Ladislav Sokolovský z Nymburka při trestném hodu

Ladislav Sokolovský z Nymburka při trestném hodu | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nymburk prohrál na Ukrajině a ve VTB lize ztratil šanci na postup

• 9
Šance basketbalistů Nymburku na postup do čtvrtfinále VTB ligy je definitivně pryč. Český mistr prohrál na palubovce ukrajinského celku Azovmaš Mariupol 76:85, na kontě má sedm výher a osm porážek a bez ohledu na výsledek posledního utkání s týmem Jenisej Krasnojarsk obsadí ve skupině B sedmé místo.

Nymburk nastoupil výrazně oslabený pod košem, když vedle Drewa Naymicka chyběl také Petr Benda. Jediným klasickým podkošovým hráčem zůstal Radek Nečas, který odehrál téměř celý zápas.

I jeho zásluhou se Nymburk dlouho držel s domácími v kontaktu a ještě na začátku třetí čtvrtiny český mistr vedl 41:40. Jenže pak Azovmaš předvedl sérii 20:6 a odskočil na rozdíl 13 bodů, na což už Nymburk neměl odpověď. Nejvíce se přiblížil na rozdíl tří bodů (70:73) zásluhou tří rychlých trojek kapitána Ladislava Sokolovského a Lamayna Wilsona, ale zvrat domácí nedovolili.

I proto, že Nymburk za celý zápas nenašel tahouna v ofenzivě. Druhý nejlepší střelec soutěže Chester Simmons tentokráte zakončil zápas s osmi body. Nejvíc bodů v dresu Nymburka netradičně nastřílel rozehrávač Eugene Lawrence (13 bodů). Nymburku nepomohlo ani to, že se mu extrémně dařily trojky, když proměnil 13 pokusů ze 32. Téměř totožnou bilanci měl při střelbě za dva body.

V dresu Mariupolu se nejvíce prosazovali Američané Joseph Crispin, George Ewing a Othello Hunter, kteří dohromady zaznamenali 54 bodů. K porážce Nymburka výrazně přispěl také jeho bývalý hráč Radoslav Rančík. Slovenský pivot si za 11 minut hry připsal 10 bodů a pět doskoků.

VTB liga basketbalistů

Skupina B

Azovmaš Mariupol - ČEZ Basketball Nymburk 85:76 (19:15, 37:39, 62:52)
Nejvíce bodů:
Crispin 22, Ewing a Hunter po 16, Drozdov 11, Rančík 10 - Lawrence 13, Abrams 11, Sokolovský 10, Wilson 9. Fauly: 22:19. Trestné hody: 25/20 - 20/13. Trojky: 5:13.

Další utkání: Spartak Petrohrad - Lietuvos Rytas 72:65.

8. Jenisej Krasnojarsk 15 3 12 1093:1238 18
9. Minsk 2006 15 1 14 1080:1393 16