Momentka z utkání Svitavy - Olomoucko.

Momentka z utkání Svitavy - Olomoucko. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Sérii o bronz v lize basketbalistů rozehrálo lépe Olomoucko

• 1
Sérii o třetí místo v lize basketbalistů odstartovali lépe hráči Olomoucka. Hanáci v úvodním duelu vyhráli na půdě Svitav 91:84 a v sobotu mohou ve vlastní hale rozhodnout o zisku bronzu.

Případný třetí zápas by se hrál v pondělí opět v hale druhého týmu po základní části Svitav.

O výsledku rozhodli hosté ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli o 18 bodů a v poločase měli dvacetibodový náskok (55:35). V zápase dali dvanáct trojek a zpoza oblouku stříleli s více než padesátiprocentní úspěšností.

Dvojciferně skóroval každý hráč základní pětky, nejlepší ligový střelec Javonte Douglas dal 25 bodů. Stejně úspěšný byl v domácím dresu C. J. Aiken.

V celku Olomoucka však Lukáš Palyza připojil 19 bodů, když trefil pět trojek. T. J. Dunans k 10 bodům dodal sedm doskoků a sedm asistencí.