Jakub Šiřina (vpravo) z Opavy útočí kolem Romana Marka ze Svitav. Vlevo pivot...

Jakub Šiřina (vpravo) z Opavy útočí kolem Romana Marka ze Svitav. Vlevo pivot Šimon Puršl. | foto: František Mazáč

Opava otočila utkání se Svitavami, Kolín nezaváhal v Brně

• 5
Opavští basketbalisté porazili i přes nepovedený úvod zápasu Svitavy 69:65 a v tabulce nadstavbové části A1 se posunuli na druhé místo o bod před Pardubice. Ty však mají k dobru pondělní dohrávku s vedoucím Nymburkem.

Opava prohrála úvodní čtvrtinu o šest bodů a stejné manko měla i po druhé části, v níž se hra vyrovnala. Ztrátu domácí smazali až v poslední čtvrtině, kterou ovládli 24:13.

„Vstoupili jsme do utkání nekoncentrovaně a to bylo okamžitě vidět. Byli jsme všude pozdě a soupeř toho náležitě využíval,“ kritizoval své svěřence trenér domácího týmu Petr Czudek.

Svitavy čekají na výhru na soupeřově hřišti už od 9. listopadu a tentokrát nebyly od úspěchu daleko. „My jsme hráli velmi dobře tři čtvrtiny, ale v té čtvrté jsme úplně propadli, když jsme její začátek prohráli osm nula,“ řekl hostující kouč Lubomír Růžička.

Stručně duel shrnul rozehrávač Turů Roman Marko. „Tři čtvrtiny všechno dobře a ve čtvrté vše špatně. To byl dnes náš výkon.“ Střelecky Opavu táhli kapitán Jakub Šiřina s 18 body a Václav Bujnoch, který dal o bod méně a měl devět doskoků.

Ve skupině A2 uspěli v boji o dvě postupová místa do play off hráči USK Praha a Kolína. Středočeský celek vede tabulku po výhře 82:71 v Brně, k níž 30 body přispěl Lee Skinner, proměnil 15 z 18 střel z pole.

Pražané doma porazili Ostravu 87:75, když se k tradičním oporám Devonu Bookertovi (21 bodů) a Michalu Marešovi (16 bod) připojil Jan Štěrba (18 bodů). Ostravský pivot Russell Woods se blýskl 19 body a 15 doskoky.

Na první místo se ale může v neděli vrátit Ústí nad Labem, které hostí poslední Jindřichův Hradec.