Stephen Curry (uprostřed) z Golden State střllí na koš San Antonia. Brání ho...

Stephen Curry (uprostřed) z Golden State střllí na koš San Antonia. Brání ho Keldon Johnson (vlevo) a Rudy Gay. | foto: AP

Curry pomohl 32 body k vítězné odvetě Golden State v San Antoniu

• 0
Basketbalisté Golden State v NBA oplatili San Antoniu den starou porážku a druhý zápas v soupeřově hale vyhráli 114:91. Hvězdný rozehrávač Stephen Curry k triumfu Warriors nad neoblíbeným soupeře přispěl 32 body a poslední čtvrtinu už skoro celou proseděl na lavičce.

Po vyrovnaném prvním poločase vstup do toho druhého patřil jednoznačně hostům, kteří se blýskli sérii 26:5, na které se Curry podílel 14 body. Warriors vyhráli na palubovce Spurs po pěti porážkách a to hlavně zásluhou přesné střelby za tři body, proměnili totiž 17 ze 40 pokusů. „Věřím si a padá mi to,“ pronesl Curry.

Dvaatřicetiletý dvojnásobný mistr světa v tomto ročníku dal už 741 bodů, což se předtím podařilo po 32 narozeninách během úvodních 25 zápasů jen Michaelu Jordanovi. „Je v nejlepší formě, ve které jsem ho kdy viděl. Přitom je dvojnásobný nejužitečnější hráč ligy. Nikdy nevypadal líp,“ těší Curryho forma kouče Steva Kerra.

Z dalších šesti dvouciferných střelců Golden State dodal Eric Paschall na konto vítězů 15 bodů a Andrew Wiggins 14 bodů. Poražené střelecky táhli náhradníci Rudy Gay se 17 body a Trey Lyles s 15 body. San Antonio teď čeká až skoro do konce února putování po palubovkách soupeřů - celkem sedm zápasů venku.

Nejlepší tým dosavadního průběhu sezony Utah Jazz zvítězil v Bostonu 122:108 a připsal si pátou výhru v řadě. Donovan Mitchell měl 36 bodů, na druhé straně zapsal Jaylen Brown 33 bodů.

Donovan Mitchell (nahoře) z Utahu v souboji s   Kembou Walkerem z Bostonu.

Lídr východní konference Philadelphia si poradila v Sacramentu 119:111 a ukončil soupeřovu sérii bez porážky, která trvala pět zápasů. Joel Embiid se o to zasloužil 25 body a 17 doskoky. Po 22 bodech dali Tobias Harris a Seth Curry. Domácím nestačilo 34 bodů a 10 asistencí De’Aarona Foxe.

Carmelo Anthony se dostal na 12. místo historické tabulky střelců základní části. Portlandu pomohl 23 body k triumfu nad Orlandem 106:97. Trail Blazers se mohli spolehnout hlavně na Damiana Lillarda autora 36 bodů. V dresu Magic byl hodně vidět Nikola Vučevič s 27 body a 15 doskoky.

Obnovená premiéra někdejšího nejužitečnějšího hráče NBA Derricka Rose v New Yorku Knicks vítězná nebyla. Finalisté loňského ročníku Miami totiž doma duel v koncovce otočili na 98:96. Rose odehrál z lavičky přes 20 minut a postaral se o 14 bodů. Víc jich nastřílel z jeho spoluhráčů jen Elfrid Payton (18).