LeBron James (vlevo) z Clevelandu se snaží uvolnit ze sevření Paula George z...

LeBron James (vlevo) z Clevelandu se snaží uvolnit ze sevření Paula George z Indiany. | foto: AP

Cleveland dovedla k výhře velká trojka, v San Antoniu řádil Leonard

• 84
Cleveland a San Antonio zvládly i svá druhá domácí utkání prvním kole play-off basketbalové NBA a ujaly se vedení 2:0 na zápasy. Cleveland si doma díky výbornému útoku poradil s Indianou 117:111, San Antonia dovedla obrana k triumfu 96:82 nad Memphisem.

Úřadující šampioni NBA z Clevelandu doma díky své útočné síle zvládli i druhý zápas série úvodního kola play-off s Indianou. Po vyrovnané první dvanáctiminutovce si v té druhé získali vedení 14 bodů, ve třetí pak vedli až o 19 bodů.

Znovu přišlo polevení ke konci utkání, které se teď už jeví jako tradiční, Pacers dostali šanci přiblížit se na čtyřbodový odstup, opravdu na dostřel však nikdy nebyli.

O to víc je mohla mrzet neuznaná trojka Lance Stephensona (v utkání dal 13 bodů), který se trefil z vlastní poloviny hřiště zlomek sekundy po skončení třetí čtvrtiny.

Cavaliers si koncovku pohlídali zásluhou úspěšných trestných hodů Kevina Lovea a Kyrieho Irvinga.

Z velkého tria vítězného celku se tentokrát střelecky dařilo nejvíce Irvingovi, který vysázel 37 bodů (25 ve druhé půli), Kevin Love dodal 27 bodů a 11 doskoků, LeBron James zvládl 25 bodů, 10 doskoků, sedm asistencí a po čtyřech ziscích a blocích.

Kyrie Irving ve druhém duelu s Indianou

James se s 360 zisky posunul přes Magica Johnsona na třetí místo v historické tabulce v rámci play-off NBA. Stíhá už jen Scottieho Pippena a Michaela Jordana. S 1 774 doskoky pak překonal osmého Roberta Parrishe. Tahoun Clevelandu je i v Top Ten bodů a asistencí.

Kyrie Irving se posunul přes Marka Price na druhé místo v klubové tabulce Cavaliers v počtu bodů v play-off. Celkem jich zvládl 837. Vede samozřejmě James.

18.dubna 2017 v 02:59, příspěvek archivován: 18.dubna 2017 v 09:38

Congrats to @KyrieIrving for passing me on all time @cavs playoff points list! #PointGuards #Shooters

Indianu vedl Paul George s 32 body, osmi doskoky a sedmi asistencemi, Jeff Teague připojil 23 bodů a Thaddeus Young dodal 16 bodů. Nevedlo se mladému pivotu Mylesi Turnerovi (šest bodů a pět doskoků) ani střelci Montovi Ellisovi (dva body).

Leonard slaví výhru i střelecký večer

Kawhi Leonard dovedl San Antonio ke druhému vítězství v sérii s Memphisem, tentokrát po výsledku 96:82. Osobni střelecké maximum z play-off si posunul už na 37 bodů, když proměnil všech 19 trestných hodů, ke své tradičně světové obraně přidal i 11 doskoků. Grizzlies na něj nemohou nasadit zraněného obranáře Tonyho Allena.

Skoro jako zamlada hraje Tony Parker (15 bodů), střelec Danny Geen trefil čtyři z pěti trojkových pokusů a je na 12 bodech, LaMarcus Aldridge přidal 11 bodů a Pau Gasol se s 10 body skoro vyrovnal mladšímu bratru Marcovi.

Leonard házel víc šestek než celý tým Memphisu, což trenéra hostů Davida Fizdalea hodně rozzlobilo. „Rozhodčí k nám vůbec neměli respekt, to bylo neprofesionální. Mike Conley má úroveň a nechtěl se s nimi hádat, ale fakt je, že moji hráči od nich vůbec nedostali šanci,“ řekl Fizdale.

Memphis vedl Mike Conley s 24 body a osmi asistencemi, Zach Randolph se chytil, připsal si 18 bodů a 10 doskoků, zato už zmíněnému Marcu Gasolovi se nevedlo, zvládl jen 12 bodů a šest doskoků. Čtyřicetiletý Vince Carter připojil 12 bodů.

Kawhi Leonard ve druhém zápase proti Memphisu

Na rozdíl od prvního utkání začali Spurs výborně a ještě v prvním poločase si vypracovali šestadvacetibodové vedení. Hosté však absolutní debakl nedopustili a na začátku čtvrté čtvrtiny snížili na 71:75. Opory San Antonia v tu chvíli znovu zapnuly naplno a jejich náskok byl rázem dvouciferný.