Dejounte Murray (vlevo) ze San Antonia fauluje Jeramiho Granta z Oklahoma City.

Dejounte Murray (vlevo) ze San Antonia fauluje Jeramiho Granta z Oklahoma City. | foto: AP

Westbrook slaví triple-double i výhru, Houston a Golden State kralovaly

• 93
Oklahoma City urvalo v basketbalové NBA prestižní vítězství nad San Antoniem. Na vítězství 90:87 se 22 body, 10 doskoky a 10 asistencemi podílel Russell Westbrook, je to jeho sedmý triple-double v této sezoně. Hráči Golden State neměli problém v Miami, zápas ovládli 123:95. Houston doma dominovali s LA Lakers 118:95.

Oklahoma City výhry, zejména nad předními týmy ze Západní konference, potřebuje, a tak se nad utrápeným úspěchem 90:87 se třetím celkem tabulky ze San Antonia pošklebovat nebude.

K Westbrookovi se přidal novozélandský pivot Steven Adams s 19 body a 10 doskoky, soužili se však Carmelo Anthony (na devět bodů potřeboval 10 střel) a zejména Paul George (osm bodů a 17 střel).

Spurs scházeli LaMarcus Aldridge s Manu Ginóbilim, Rudym Gayem a Tonym Parkerem, do sezony stále ještě nevstoupil Kawhi Leonard a ve třetí části se zranil Kyle Anderson. Přesto bojovali do poslední střely, Brandon Paul však trojku, jež by zajistila prodloužení, netrefil.

Hru táhl Dejounte Murray se 17 body, 11 doskoky a pěti asistencemi, lotyšský pivot Davis Bertans nastřílel 16 bodů a k nim přidal pět bloků, jeho francouzský parťák Joffrey Lauvergne proti bývalému zaměstnavateli zapsal 12 bodů.

Russell Westbrook a jeho triple-double proti San Antoniu:

Houston si sedmou výhrou v řadě celkově a šestou ze soupeřových hal (všechny o 15 a víc bodů) a upevnil pozici nejlepšího celku na západě, celkem má bilanci 18 vítězství a čtyř porážek. Proti LA Lakers se odpoutal ve druhé čtvrtině, kterou získal rozdílem 15 bodů, a došel k výsledku 118:95. James Harden vedl 36 body a devíti asistencemi, Eric Gordon dodal 22 a Chris Paul 21 bodů.

V týmu poražených Lakers byl nejlepším hráčem nováček Kyle Kuzma s 22 body a 12 doskoky. Brandon Ingram připojil 18 bodů, devět doskoků a pět asistencí, Kentavious Caldwell-Pope 16 bodů a Larry Nance Jr. 15 bodů. Své trápení prohloubil další nováček Lonzo Ball, který minul všechny čtyři střely z pole a zapsal dva body, tři asistence a jeden doskok.

Golden State po pomalejším rozjezdu ovládlo druhý poločas s Miami 61:35 a celý zápas 123:95. Stephen Curry se na demolici floridského týmu podílel 30 body, Kevin Durant 24 body a sedmi asistencemi a Klay Thompson nastřílel 19 bodů. Shaun Livingston se nechal vyloučit po konfliktu s rozhodčím. V týmu Heat byl nejvýraznější postavou Goran Dragič s 20 body. Kelly Olynyk dodal 14  bodů, sedm doskoků a pět asistencí.

LA Clippers prohráli bez Blakea Griffina i třetí utkání, na palubovce silné Minnesoty však dokázali konkurovat a odvážejí si výsledek 106:112. Ofenzivu oslabených hostů vedl Austin Rivers s 30 body, když trefil sedm trojek, Lou Williams přispěl 23 body a 10 asistencemi, DeAndre Jordan 17 body a 12 doskoky.

Hlavní postavou Timberwolves byl Jimmy Butler s 33 body (20 z nich ve čtvrté čtvrtině) a osmi doskoky, Taj Gibson sekundoval s 20 body a 11 doskoky a double-double má i Karl-Anthony Towns (15 bodů a 12 doskoků), Jeff Teague se mu blížil s devíti body a 10 asistencemi.

Sestřih ze zápasu Minnesota - LA Clippers:

Nikola Vučevič výrazně pomohl Orlandu k vítězství 105:100 v New Yorku. Černohorský pivotman si zapsal 34 bodů, ale taky 12 doskoků. Francouzský křídelník Evan Fournier podpořil výhru Magic 20 body, Jonathon Simmons 16 body a sedmi doskoky a Elfrid Payton 15 body. Hráči základní pětky Orlanda se postarali o 95 z celkových 105 bodů.

Knicks nastoupili bez Kristapse Porzingise a Tima Hardawaye Jr., jejich nejlepším střelcem se stal Michael Beasley s 21 body, Courtney Lee dodal 19 bodů a Enes Kanter 18 bodů plus 16 doskoků. Lance Thomas využil šanci k 11 bodům.