Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu útočí kolem Willyho Hernangómeze z...

Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu útočí kolem Willyho Hernangómeze z Charlotte. | foto: AP

Washington má Walla i jistotu play off. Satoranskému zůstala výrazná role

• 19
Basketbalisté Washingtonu už mají k dispozici i Johna Walla a se svým kapitánem v sestavě si v NBA zajistili postup do play off. Přinesla jim ho domácí výhra nad Charlotte 107:93. Tomáš Satoranský se ve Wizards vrátil do role náhradníka, přesto odehrál takřka 26 minut.

Šestadvacetiletý Satoranský k výhře přispěl šesti body, třemi doskoky a čtyřmi asistencemi. Trefil první tři své střely, pak byl však třikrát neúspěšný. Jedenkrát míč získal.

John Wall chyběl Wizards od konce ledna v 27 utkáních. Tým sice i díky výkonům Satoranského držel příčky pro play off, ale v poslední době se Washingtonu už tolik nedařilo.

O to očekávanější byl nynější Wallův návrat. Spoluhráčům zvedl sebevědomí a výsledkem byla první výhra nad Charlotte v sezoně po třech předchozích porážkách.

Hned při prvním pobytu na hřišti stihl Wall pět bodů a pět asistencí, než ho vystřídal Satoranský. Chvílemi hráli i oba spolu - i kvůli tomu, že z utkání brzy odstoupil kvůli nemoci Markieff Morris.

Wall nakonec odehrál 33 minut, během nichž nasbíral 15 bodů a 14 asistencí. „Bylo fajn sledovat, že moje první střela zapadla do koše,“ konstatoval Wall. „Dva měsíce jsem nehrál, takže jsem se snažil moc nedivočet, jen hrát svou hru, na jakou jsem zvyklý. A držet hráče v rytmu, usnadnit jim jejich práci,“ řekl po povedeném comebacku.

Trenér Scott Brooks byl rád, že má zpět motor týmu. „Tohle je pořádné Ferrari,“ řekl o Wallovi. „Je rychlý, spolehlivý. Připravil klukům spoustu otevřených pozic. V tom patří k nejlepším v lize,“ uvedl domácí kouč.

Otto Porter na sobě nedal znát zranění kotníku z předchozího utkání a nastřílel 26 bodů, navíc doskočil 11 míčů. Bradley Beal přidal 22 bodů a náhradník Mike Scott zaznamenal 15 bodů.

John Wall se vrací na hřiště:

Wizards si k výhře pomohli 18 trojkami z 39 pokusů a vyrovnali si klubový rekord. Bradley Beal a Otto Porter jich dali každý šest.

Nejlepším střelcem Hornets byl Dwight Howard s 22 body, zaznamenal také 13 doskoků. Nováček Malik Monk má za sebou jedno z nejlepších utkání své krátké profikariéry, nasázel 17 bodů. Willy Hernangómez připojil 11 bodů a devět doskoků. Kemba Walker zůstal na sedmi bodech.

Golden State uspělo na hřišti sousedů ze Sacramenta 112:96 a přerušilo minisérii tří porážek. Po Kevinu Durantovi (proti Kings zvládl 27 bodů, 10 doskoků a pět asistencí) a Draymondu Greenovi (osm bodů, devět doskoků a sedm asistencí) se vrátil o Klay Thompson, na zlomený prst zapomněl a nastřílel 25 bodů. Quinn Cook dodal 10 bodů.

Buddy Hield byl nejlepším střelcem Sacramenta s 19 body, nováček De’Aaron Fox nastřádal 15 bodů a osm asistencí. Willie Cauley-Stein dosáhl na 12 bodů a osm doskoků.

Utkání však končilo ve stínu ošklivého pádu Patricka McCawa. Mladík z Warriors upadl po střetu s veteránem Vincem Carterem ze třetí čtvrtiny ošklivě na záda a musel být odvezen na nemocniční vyšetření.

Sestřih z utkání Sacramento - Golden State:

V souboji nejlepších celků Východní konference uspěl druhý Boston, doma si poradil s Torontem 110:99. Celtics neuškodilo ani několik absencí v čele s Kyriem Irvingem a vyhráli šestý zápas v řadě. Na Toronto se dokonce dotahují.

Marcus Morris vedl vítěze 25 body a devíti doskoky, v úplném závěru se však nechal vyloučit. Nováček Jayson Tatum zařídil 24 bodů, šest doskoků a čtyři asistence. Terry Rozier zvládl 21 bodů a sedm asistencí a Al Horford je podpořil 14 body.

Raptors nestačil výkon DeMara DeRozana, který nastřádal 32 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí. Serge Ibaka pomohl 15 body a 10 doskoky. Double double zaznamenal také Jonas Valančiunas (13 bodů a 11 doskoků), Kyle Lowry na něj útočil (11 bodů a devět asistencí).

Brooklyn vybojoval výhru 110:109 v Miami, potřeboval k tomu však prodloužení. Na trefu hostujícího Carise LeVerta nedokázal v poněkud horečnatém závěru pětiminutovky odpovědět domácí veterán Dwyane Wade. Budoucí člen Síně slávy žádal po rozhodčích odpískání faulu, ti mu nevyhověli.

Závěrečný útok Miami proti Brooklynu:

Rondae Hollis-Jefferson nastřílel 20 bodů a doskočil 14 míčů, LeVert přidal 19 bodů, 12 doskoků a osm asistencí. Spencer Dinwiddie má na kontě 12 bodů a 12 asistencí. Utkání naopak nevyšlo D’Angelu Russellovi, po šesti minutách a pěti minelách skončil mezi náhradníky. Jejich Brooklyn přerušil šestizápasovou sérii porážek v prodloužení.

James Johnson a Goran Dragič vysázeli po 18 bodech, Dragič dodal osm doskoků. Kelly Olynyk přidal 16 bodů a osm doskoků, Hassan Whiteside 14 bodů a Wade s Joshem Richardsonem po 13 bodech. Jistotu play off pro svůj celek však nevybojovali.

Detroit si zajel pro vítězství 115:109 do New Yorku. Zařídili ho členové základní pětky Pistons. Andre Drummond s 22 body a 17 doskoky, Anthony Tolliver a Reggie Jackson se 17 body, Reggie Bullock se 16 body a Stanley Johnson s 10 body. Blake Griffin podruhé za sebou nenastoupil, má potíže s kotníkem.

Knicks vedl Michael Beasley s 32 body, Trey Burke zářil s 18 body a 15 asistencemi, dalších 18 bodů obstaral Tim Hardaway Jr, Kyle O’Quinn zařídil osm bodů a 15 doskoků.

Výsledky NBA

Washington - Charlotte 107:93 (za domácí Satoranský 6 bodů, 3 doskoky, 4 asistence)

4. San Antonio 76 44 32 57,9
5. Minnesota 77 44 33 57,1