Ústecký basketbalista Dalibor Fait oslavuje v zápase se Svitavami.

Ústecký basketbalista Dalibor Fait oslavuje v zápase se Svitavami. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Ústí se udrželo ve hře o semifinále v prodloužení, Nymburk postupuje

• 0
Nymburští basketbalisté postoupili v nejkratším možném čase do ligového semifinále. Obhájci titulu završili sérii s USK vítězstvím v Praze 92:77 a čtvrtfinále vyhráli 4:0 na zápasy.

Druhé nasazené Svitavy naopak musely prozatím postupové oslavy odložit. Tuři prohráli v Ústí nad Labem 90:94 po prodloužení a druhou šanci na ukončení série budou mít za stavu 3:1 na zápasy v pondělí v domácí hale.

Ligoví suveréni z Nymburka sice na Folimance ani jednou neprohrávali, ale odpor soupeře zlomili až ve druhém poločase. Ten první vyhráli vinou špatné obrany jen o pět bodů, třetí desetiminutovku ale ovládli dvojciferným rozdílem.

Nejplatnějším hráčem ve vyrovnaném kádru mistra byl tentokrát Eugene Lawrence, autor 14 bodů, šesti asistencí a pěti doskoků.

„USK byl pro nás kvalitní soupeř. Nic nevypustili a připravili nás na další kola play off. Dnes to od nás nebylo dobré, ale i za to je třeba ocenit USK,“ konstatoval nymburský kouč Oren Amiel.

Ústečtí basketbalisté konec sezony odvrátili v dramatické koncovce zápasu, v němž oba celky ztratily dvouciferné vedení. V závěru řádné hrací doby vyrovnal dvěma trestnými hody domácí Jaytornah Wisseh a 28 sekund před koncem prodloužení trefil vítěznou trojku na 92:90 Ladislav Pecka, autor 18 bodů a 12 doskoků.

Hostům, jejichž lídrem byl C. J. Aiken s 19 body a osmi doskoky, velmi chybělo 13 neproměněných trestných hodů, ale i domácí minuli deset šestek.

Nymburk doplnil v semifinále čtvrté nasazené Olomoucko, které si rovněž ve čtyřech zápasech poradilo s pátými Pardubicemi. Zbylá série mezi Opavou a Děčínem má zatím k rozuzlení nejdál. V neděli bude pokračovat v Děčíně za stavu 2:2 na zápasy, určitě se bude hrát také v úterý v Opavě.

Kooperativa Národní basketbalová liga

Čtvrtfinále play off - 4. zápasy

USK Praha - Nymburk 77:92 (20:27, 46:51, 56:74)
Nejvíce bodů:
Křivánek 19, Tůma 15, Mareš 13 - Lawrence a Hruban po 14, Benda a Myers po 12. Konečný stav série: 0:4.

Ústí nad Labem - Svitavy 94:90 po prodl. (25:22, 46:42, 59:68, 85:85)
Pecka a Fait po 18, Svejcar 15 - Aiken 19, Matěj Svoboda 16, Marko 15. Stav série: 1:3.