Brněnský Richard Bálint zakončuje na koš USK Praha, sleduje ho Michal Mareš.

Brněnský Richard Bálint zakončuje na koš USK Praha, sleduje ho Michal Mareš. | foto: Daniel Fadrný / USK Praha

Sehnal složil Brno vítěznou střelou, hrdinu viděl ve spoluhráči Štěrbovi

• 4
Praha versus Brno? Pak to bude těsné. Basketbalisté USK díky obratu v poslední čtvrtině porazili v souboji o čtvrté místo ve skupině A1 ligové nadstavby Brno 66:64. Duel o vedení ve skupině A2 skončil dokonce rozdílem jediného bodu - Hradec Králové zdolal Ústí nad Labem 85:84 a při vyrovnané zápasové bilanci zatím zaostává jen o skóre.

Na Folimance se oba soupeři vrátili do soutěže po dvoutýdenní pauze zaviněné odklady kvůli koronaviru. Po třech čtvrtinách vedlo Brno 48:40, ale domácí si hned v úvodu poslední části šňůrou 10:0 vzali vedení zpět. V závěru Jan Štěrba trojkou vyrovnal na 64:64 a rozhodující koš dal v úvodu poslední minuty těžkou střelou Ondřej Sehnal.

„Na obou týmech bylo vidět, že liga je ve složité situaci. Čtrnáct dní jsme nehráli a někteří hráči prostě ztratili herní rytmus. Proto bylo velmi nízké skóre,“ uvedl brněnský kouč Lubomír Růžička.

„Měli jsme dobrou třetí čtvrtinu, bohužel v poslední části jsme vůbec nevyřešili Honzu Štěrbu a to mě mrzí. Ten vrátil USK do hry a překlopil výhru na jejich stranu. Poslední střela nám nepadla, štěstí se od nás odklonilo. Nezbývá než bojovat. Po vzájemných zápasech máme plus bod, ztrácíme dvě výhry na USK a teď budeme z pěti kol hrát čtyřikrát doma,“ dodal Růžička.

Také Sehnal, s 29 body nejlepší střelec zápasu, chválil svého spoluhráče Štěrbu. „Podle mě nám zápas vyhrál. Vrátil nás do zápasu, dal nám vedení, uklidnil nás trošku. Ta výhra jde jasně za ním,“ prohlásil. Štěrba nasbíral 20 bodů, v týmu Brna měl 24 bodů na kontě Javion Blake.

Napínavou koncovku v Hradci Králové rozhodl pro domácí Nemanja Barač, který 19 sekund před závěrečnou sirénou proměnil koš a následný trestný hod za faul Gligorieho Rakočeviče. Ústí nepomohl ani výkon Lamba Autreyho, jenž dal 27 bodů a připojil 10 doskoků.

Nejlepším střelcem dne byl David Pekárek, jenž 30 body přispěl k vítězství Olomoucka v Ostravě 96:84, když odehrál celý zápas bez střídání. Hanáci se v týdnu rozloučili s Nemanjou Bezbradicou.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužů

8. kolo nadstavby

Skupina A1:

USK Praha - Basket Brno 66:64 (14:11, 28:25, 40:48)
Nejvíce bodů: O. Sehnal 29, Štěrba 20, Proleta 10 - Blake 24, Nečas 10, Bálint 9.

Skupina A2:

NH Ostrava - BK Olomoucko 84:96 (19:26, 41:47, 65:74)
Nejvíce bodů: Šmíd 20, Týml 18, R. Pumprla 15, Š. Svoboda 13 - Pekárek 30, Feštr 19, Váňa 15, Kouřil 13, Henry 10.

Královští sokoli Hradec Králové - Sluneta Ústí nad Labem 85:84 (20:13, 42:31, 66:55)
Nejvíce bodů: O. Peterka 22, Sedmák 20, Barač 17, Halada 15 - Autrey 27, Hanes 18, Haymond 12.