Děčínský basketbalista Klint Carlson (v černém) padá po srážce s Markem...

Děčínský basketbalista Klint Carlson (v černém) padá po srážce s Markem Stevanovičem z Ústí. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Osmnáctiletý Kovář pálil, Svitavám pomohl dorovnat třetí Děčín

• 0
Svitavští basketbalisté porazili Olomoucko 85:76 a před reprezentační pauzou se po třetím vítězství v řadě dotáhli v ligové tabulce na třetí Děčín. Ten v tradičním derby o krále severních Čech podlehl v Ústí nad Labem 66:76.

Svitavští Tuři promarnili ve druhé čtvrtině až desetibodový náskok a hosté do poločasu vyrovnali. Po přestávce však třináctibodovou šňůrou soupeři opět rychle odskočili a tentokrát už vedení nepustili. Olomoucko se sice v koncovce dokázalo přiblížit až na rozdíl dvou bodů, další drama už ale domácí nedovolili.

Zápas patřil čerstvě osmnáctiletému Luboši Kovářovi, který se blýskl 21 body a osmi doskoky, Sean O’Brien mu pomohl 20 body, šesti doskoky a pěti asistencemi. Na hanácké straně zazářil především Javonte Douglas s 23 body a devíti doskoky.

Ústečtí basketbalisté rozhodli proti Děčínu ve druhém poločasu zlepšenou obranou, ve třetí čtvrtině si vypracovali až šestnáctibodový náskok. Klíčovou postavou domácích bylo střelecky disponované americké křídlo Devante Wallace, který dal 24 bodů. Michal Šotnar k 10 bodům přidal 11 asistencí.

Děčínský Lamb Autrey zaznamenal 14 bodů a 12 doskoků, ale také šest ztrát.

„Přehráli jsme Děčín týmovějším výkonem. Naše výkony jdou nahoru. Hráli jsme to, co jsme si před zápasem řekli,“ řekl se 14 body druhý nejlepší střelec Ústí v zápase Ladislav Pecka.

V duelu dvou nejhorších týmů uspěl poslední Hradec Králové, který proti předposlednímu Brnu vybojoval premiérové vítězství v sezoně (84:79) a soupeři se přiblížil na dvě výhry.

Bryce Canda pomohl 22 body, dařilo se i slovenským podkošovým posilám v hradeckých barvách Peteru Sedmákovi (18 bodů) a Pavolu Lošonskému (15 bodů). Brno nezachránil Davell Roby s 27 body.