Středa 20. ledna 2021, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 20. ledna 2021 Ilona

Jágra nenapodobí. Září na basketbalovém hřišti, ale už míří do montérek

  13:22
Vede hlasování pro basketbalovou All-Star Game a je jen o vlas druhým asistentem ligy. Přesto už od podzimu bude zařezávat v nejnižším přeboru v dresu rodného Krnova a v trochu jiném pracovním „ohozu“ i v rodinné firmě. Aspoň takový je plán hodně překvapeného ústeckého rozehrávače Michala Čarneckého, jejž podle všeho čeká posledních pár týdnů „tančení“ po prknech NBL.

Ústecký basketbalista Michal Čarnecký podepisuje etický kodex hráče NBL. | foto: Sluneta Ústí nad Labem

O svém novém životě, strojírenském byznysu, zapálené manželce a omluvě ústeckým fanouškům bude však hovořit už nyní...

Michale, v hlasování do All-Star vedete o parník před druhým Jiřím Welschem, co na to říkáte?
Až mě to zaskočilo. Co na to říct? Moc mě to těší, ale musíme to brát i trochu s rezervou. V té kategorii Mazáků nás starších rozehrávačů není moc. Záleží tak na úhlu pohledu - buď mám velkou rodinu a tolik přátel, anebo něco v lize není v pořádku, když vedu o tolik. (směje se)

Teď se rouháte!
Ne, samozřejmě mockrát děkuju všem za hlasy, že mě v tom zápase chtějí vidět.

Organizuje vám někdo podporu alespoň v minimálním okruhu rodiny a přátel?
Já sám určitě ne. Vím jen, že manželka se v rodinném kruhu snaží a i někteří známí mi hlasy poslali. Upřímně ale říkám, že já se koukám hlavně na naši sezonu s Ústím. All-Star je spíš takové zpestření.

Udržíte vedení?
Ani nevím, kdy hlasování končí. Třináctého března? Tak to je ještě dlouhá doba. Jistě by mě ale potěšilo, kdybych první místo udržel.

Zdá se, že fanoušci si nepřejí váš konec, již s předstihem ohlášený na letošek.
Je pravda, že ohlasů mám k tomu hodně a řada lidí mi říká, ať ještě nekončím. Bohužel situace je tak daná a já se s tím pomalu smiřuju a připravuju se na jiný život. Nemůžu říct na sto procent, že letos skončím - třeba se ještě stane, že mě někdo přemluví a dá mi skvělou nabídku. Já ale v zázraky nevěřím a na 99 procent to proto vypadá, že opravdu skončím.

I jako druhý asistent ligy, o pouhých osm setin zaostávající za skoro-olympionikem Šiřinou?
I přesto. Ani tohle mě nezlomí. Je to tak dané.

Hlasování All-Star Game NBL

Žebříček hráčů s největším počtem hlasů ke 4. březnu

(procenta udávají, kolik z hlasujících hlasovalo pro daného hráče)

1. Michal Čarnecký (Ústí/Mazáci) 23,69 procenta

2. Jiří Welsch (Nymburk/Mazáci) 16,86

3. Luboš Stria (Děčín/Mazáci) 13,20

4. Jakub Houška (Děčín/Mazáci) 12,80

5. Pavel Bosák (Ústí/Mazáci) 11,62

6. Tomáš Vyoral (Děčín/Mladé pušky) 11,22

7. Jimmie Hunt (Kolín/Mazáci) 10,72

8. Ladislav Pecka (Ústí/Mladé pušky) 10,66

9. Pavel Slezák (Prostějov/Mazáci) 10,60

10. Lukáš Palyza (Prostějov, Mladé pušky) 10,38

11. Tomáš Pomikálek (Děčín/Mladé pušky) 10,21

12. Radek Nečas (Pardubice/Mazáci) 9,93

13. Ivo Prachař (Brno/Mazáci) 9,93

14. Andrew Barham (Ústí/Mladé pušky) 9,93

15. Michal Křemen (Brno/Mazáci) 8,63

16. Brett Roseboro (Prostějov/Mladé pušky) 8,40

17. Dušan Pandula (Pardubice/Mazáci) 8,29

18. Jan Jiříček (Ústí/Mladé pušky) 7,84

19. Petr Benda (Nymburk/Mazáci) 7,73

20. Roman Marko (Prostějov/Mazáci) 7,39

Jak velkou úlohu ve vašem rozhodnutí sehrál zdravotní stav?
Po pravdě, větší váhu v tom má rodina, ale i to zdraví má člověk jedno, za peníze si ho nekoupím a já si ho chci vážit a ještě si ho užít s rodinou. Nejde to donekonečna. Nejsem Jarda Jágr, abych po palubovkách běhal do 44 let. Zdraví by mi už tolik nedovolilo, a abych to protahoval o jednu dvě sezony, nedává smysl.

Co radí vaše manželka, která je třeba na sociálních sítích ve věcech Slunety velmi aktivní?
Je pravda, že tím žije a tu poslední sezonu, teď už vlastně jen poslední měsíc nebo dva, si užívá spolu se mnou ve velké míře. My teď ale chceme založit rodinu, vrátit se domů do Krnova a nastoupit do rodinného byznysu. Není to ale tak, že by mě žena tlačila do toho, abych už skončil. Prostě jsme se tak oba dohodli.

Jakým byznysem budete od léta žít?
Strojírenským.

To jste teď u Pand samý strojař. I kolega Votroubek se v létě chystá nastoupit do rodinného podniku ve stejném oboru.
Standu čeká rodinný podnik na prodej strojů. Můj tchán má trochu jiné zaměření - jde o slévárenskou firmu a CNC stroje (chytré obráběcí). Je to výrobně zaměřené a hodně se to týká hliníku.

Bude pro vás základ v All-Star Game pěkným završením kariéry, když už se sezona Slunety nevyvíjí podle vašich představ?
Jasně. Mě moc mrzí, že nám to v Ústí nevychází. Chtěl bych se teď za to fanouškům omluvit, protože celý rok chodí, fandí a jsou skvělí. Basket je tu na vzestupu, motá se kolem něj hodně lidí a právě od našich fanoušků mi přišlo hodně hlasů, za což jsem jim moc vděčný. Chtěl bych jim to vrátit jak v dresu Ústí, tak při All-Star. Když jsme po posledním zápase v Opavě seděli s tátou na tribuně, moc jsme se tomu smáli, že si zahraju All-Star NBL a pár měsíců po tom budu hrát nejnižší přebor za Krnov, což bude docela velký skok.

Dokážete se na to přes léto přeorientovat? Na případnou nevraživost soupeřů a podobně?
No, budu muset. Jak tam přijdu a ti starší pánové mě zmydlí, ani se mi na hřišti možná nebude moc dobře běhat.

Dokonce prvních pět hráčů podle počtu obdržených hlasů do All-Star se rekrutuje z řad Mazáků. Po vás je druhý Jiří Welsch, třetí Luboš Stria, čtvrtý Jakub Houška a pátý Pavel Bosák. První Mladou puškou je až šestý Tomáš Vyoral. Staří pardálové tedy vládnou?
To mě dost zaskočilo! Hlavně bych ani nevěřil, že zrovna já, Michal Čarnecký, můžu vyhrát hlasování do All-Star Game. Hrozně mě to ale těší a budu si to moc se spoluhráči i příznivci užívat. O to víc, že je to u nás v Ústí, s našimi skvělými fanoušky.

Vstupenky na All-Star Game

Koná se v pondělí 28. března

Tento týden odstartoval předprodej vstupenek, který probíhá v síti Ticketpro, a lístky tak je možné si zakoupit on-line. Hlediště Sportcentra Sluneta je rozděleno do dvou kategorií. Vstupenky do 1.kategorie stojí 150 korun, do 2. kategorie pak 90 korun.

Kam by to v lize dotáhl aktuální základ Mazáků s vámi, Welschem, Striou, Houškou a Prachařem?
No to nevím. Všechno jsou to zvučná jména, ti hráči toho mají hodně za sebou. Záleželo by, jak by si to sedlo herně, ale myslím, že tak zkušení hráči by to zvládli a hráli bychom hodně vysoko. A že bych byl v téhle pětce ve 30 letech jasně nejmladší? To bych asi musel nosit balony i pití na lavičku a podával bych ručníky. (směje se)

Hráči vítězného týmu v All-Star Game obdrží luxusní hodinky Lotus. Hodily by se do budoucí manažerské pozice?
To určitě ano, taková odměna by potěšila. Mě ale před nástupem na manažerskou pozici čekají montérky, protože si budu procházet všechny pracovní pozice ve firmě.

Fotogalerie

Ještě k horkému ligovému dění. Jak vidíte šance týmu na play-off, když nyní ztrácíte tři výhry na Ostravu s lepším vzájemným skóre, kdy vás ale také čekají výjezdy do Prostějova, Pardubic i Kolína a doma máte Děčín nebo Opavu?
Je pravda, že už to nemáme moc ve svých rukou. My jsme si před posledními deseti zápasy sedli s kluky a trenérem v šatně a řekli si, že to musíme hodit za hlavu a musíme jít zápas od zápasu. Kvůli fanouškům bychom se chtěli do play-off ještě probít, ale bude to s tím losem nesmírně těžké. Třeba ale nějaký zápas překvapíme a doma bychom ty důležité bitvy chtěli zvládnout. A uvidíme, jak bude hrát Ostrava, jestli ještě někde neklopýtne. Teď se - a upřímně říkám bohužel - Nové huti v zápase s námi čerstvě zranil pivot Oluič, což pro ni bude oslabení, tak třeba ještě máme šanci.

Na závěr ještě něco s plusovým znaménkem - po třech čtvrtinách ligy jste měli čtvrté nejvyšší návštěvy atakující průměr jednoho tisíce fanoušků. Lze tedy očekávat, že All-Star bude vyprodané?
O tom jsem přesvědčený. Lidi tu basket táhne, kousek odsud je Děčín jako další basketbalové město. A co vím, hodně lidí přijede třeba z Mostu, Turnova, Liberce a okolí. Takže vyprodáno bude určitě.

Autor:

Sport v roce 2021

9. - 21. 2. (Pokljuka, Slovinsko)
21. 5. - 6. 6. (Minsk a Riga)
11. 6. - 11. 7. (13 měst)
17. - 27. 6. (Francie a Španělsko)
29. 6. - 4. 7. (Srbsko, Litva, Chorvatsko, Kanada)
23. 7. - 8. 8. (Tokio)
  • Nejčtenější

Sexistické narážky? Loprais se omluvil za nevhodná slova o Kolocových dcerách

Sami na sociálních sítích zveřejňují videa z kabiny, aby fanouškům zprostředkovali co nejvěrnější obrázek slavné Rallye...

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Macík vyhrál na Dakaru už třetí etapu, Michek dostal penalizaci a je 10.

V létě bojoval o život a zvítězil. Svým způsobem „zvítězil“ Martin Michek i teď. Jako první z Čechů zvládl porci téměř...

Skvělý Macík. Na Dakaru vyhrál druhou etapu v řadě, i když jel bez okna

Devět let jezdí Dakar, v úterý se konečně dočkal etapového vítězství a hned následující den přidal další výhru. Martin...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Macík vyhrál nejtěžší etapu Dakaru, Loprais byl čtvrtý a Prokop šestý

Byla to nejtěžší etapa letošního Dakaru. Motorkářům rozdávala rány a oni končili v nemocnici. Češi ji však zvládli...

Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

  • Další z rubriky

Basketbalisté Utahu i díky 21 trojkám slavili v NBA šestou výhru v řadě

Basketbalisté Utahu porazili New Orleans 118:102 a natáhli v NBA aktuálně nejdelší vítěznou sérii na šest utkání. Po...

Harden znovu táhl basketbalisty Brooklynu za výhrou a přepisoval historii

Basketbalisté Brooklynu udolali v NBA Milwaukee těsně 125:123. Za výhrou je dotáhla 34 body a 12 asistencemi nová...

Basketbalistky USK schytaly v Eurolize od Fenerbahce debakl

Basketbalistky ZVVZ USK Praha podlehly v domácí „bublině“ v hale na Královce v utkání 4. kola Euroligy Fenerbahce...

Basketbalistky KP Brno vstoupily vítězně do Evropského poháru

Basketbalistky KP Brno vstoupily vítězně do Evropského poháru. V „bublině“ domácí haly zdolaly polský celek Enea Gorzów...

Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...

Vytetovaná sexuální instrukce zaráží i mého gynekologa, líčila dívka

Nesedí k ní, ale onen vulgární sexuální povel má na podbřišku opravdu vytetovaný. Vznikl jako rozpustilá, hrdá,...

WhatsApp si znepřátelil uživatele. Hromadně přecházejí na jiné platformy

Začátkem února vstoupí v platnost nové podmínky oblíbené chatovací aplikace WhatsApp, které umožní sdílet řadu nových...

Analytik: Evropa byla od blackoutu setiny. Bez ČR by to Rakousko nezvládlo

8. leden 2021 se mohl stát skutečným „černým dnem”. Evropě totiž hrozil blackout, tedy masivní výpadek dodávek...

Dalibor Janda leží ve vážném stavu v nemocnici na koronární jednotce

Dalibor Janda (67) byl hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Zpěvák leží ve vážném stavu na...

Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...