Zbyněk Pospíšil (vpravo) z Pardubic proniká ke koši USK Praha, brzí ho Aleš...

Zbyněk Pospíšil (vpravo) z Pardubic proniká ke koši USK Praha, brzí ho Aleš Chán (vlevo) a Michal Vocetka. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Stovka odolala, přesto se Pardubičtí prostříleli už na druhé místo

  • 0
Magická stobodová hranice se otřásala, ale nakonec pardubický nápor ustála. Duel s Děčínem měl být přímým soubojem o třetí místo, ale zaváhání prostějovských Orlů na palubovce Ústí nad Labem dokázala Beksa dokonale využít. Díky vysoké výhře 98:77 povyskočili Pardubičtí na druhou příčku hned za suverénní Nymburk.

"Vstoupili jsme do utkání s velkou agresivitou na obranné polovině, ale i na útočné, naopak Děčínu trošičku haproval útok. Dokázali jsme toho využít, na pozici rozehrávače jsme byli lepší. V první půli jsme se dostávali do jednoduchých zakončení z protiútoků a z toho vzešel náš dvouciferný náskok," uvedl trenér Dušan Bohunický.

S poločasovým vedením 51:33 mohl být slovenský kouč Pardubic spokojený, ale následný vývoj ho příliš nepotěšil, jelikož hosté dokázali korigovat až na 55:47.

"Vstup do třetí čtvrtiny je pro mě velkým zklamáním. Ani ne tak z výkonu na obranné jako na útočné polovině hřiště. Dobře jsme obranně doskakovali, ale místo toho, abychom opět hráli rychle dopředu, tak jsme se dostávali do postupných útoků, což nás zbrzdilo," mrzelo Bohunického.

Nakonec se Pardubičtí vrátili do střelecké pohody a utkání dotáhli do vítězného konce. Oplatili tak Děčínu porážku 67:80 z úvodního kola soutěže.

Nahuštěný los Mattoni NBL zavede Beksu již v sobotu k dalšímu zápasu. Od 18 hodin bude Bohunického družina čelit v Jindřichově Hradci desátým Lvům.