Ústecký pivot Ladislav Pecka zasmečoval proti Brnu.

Ústecký pivot Ladislav Pecka zasmečoval proti Brnu. | foto: mmcité+ Brno / Jan Russnák

Ústí třetí krach za sebou nepřipustilo, Hradci nastřílelo stovku

• 4
Basketbalové Ústí krachlo s Ostravou i s Brnem, třetí zaváhání v nadstavbové části NBL si však odpustilo a na domácí palubovce rozstřílelo poslední Jindřichův Hradec 104:75. Udržuje si tak celkovou sedmou příčku.

Souboj byl vyrovnaný pouze v začátku, do konce první části si Severočeši získali vedení 24:15. A jejich náskok stále rostl, o poločase svítil stav 50:33. Nakonec padla i stovka, krátce před koncem ji trefil Michal Šotnar.

„Od začátku zápasu jsme plnili to, co jsme si předsevzali. Byli jsme agresivní na cloně s míčem a získávali řadu míčů. Bohužel jsme spoustu z nich ve snaze o rychlý protiútok poztráceli, nicméně jsem rád za energii, kterou jsme do zápasu vložili,“ těšilo ústeckého kouče Antonína Pištěckého.

Vysoký rozdíl ve skóre umožnil restart kariéry pro pivotmana Jakuba Kašu - a byl to restart povedený. Za 16 minut stihl bývalý hráč Prostějova či Děčína 16 bodů a stal se druhým nejlepším střelcem vítězů. Překonal ho pouze Ladislav Pecka coby autor 18 bodů.

Na jihočeské straně se o střelbu staral DeAndre Upchurch - zapsal 28 bodů, avšak spotřeboval 21 pokusů. Na šest úspěšných trojek v jeho podání připadlo osm neúspěšných.